Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Залучення коштів у транспортну галузь



Основні проблеми, які передбачається розв’язати

Залізничний транспорт:

значне фінансове навантаження ПАТ “Укрзалізниця”, пов’язане з виконанням соціальних функцій держави;

постійна нестача інвестицій у галузь, що призвела до високого ступеня зносу основних фондів галузі (понад 80 відсотків) та невідповідність технічного оснащення залізниць сучасним вимогам;

низький рівень інвестиційної привабливості підприємств залізничного транспорту через складну функціональну структуру ПАТ “Укрзалізниця”, відсутність чіткого розмежування фінансових рахунків між видами бізнесу.

Авіаційна галузь:

передача термінальних комплексів в управління приватним інвесторам, тоді як утримання, ремонт і модернізацію аеродромів покладено на комунальні підприємства;

відсутність власних коштів та коштів місцевих бюджетів. Основна частина аеропортів лише підтримує свою сертифікаційну придатність, а заходи з реконструкції та модернізації здійснюються за рахунок державних коштів.

Автомобільна галузь:

відсутній механізм контролю ефективності використання коштів;

відсутній механізм контролю за якістю виконання ремонтних робіт.

Морська та річкова галузь:

фактична відсутність умов для приватних інвестицій;

фінансування шлюзового господарства за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за принципом державного замовлення (протягом 2009—2015 років рівень фінансування експлуатаційної діяльності судноплавних шлюзів становив у середньому 25—33 відсотки суми необхідних витрат).

Основні кількісні показники, якими характеризується ситуація

У 2016 році витрати бюджету на транспортну галузь становили 29,2 млрд. гривень, або 3,32 відсотка всіх витрат консолідованого бюджету України. Профінансовано за рахунок державного бюджету 52 відсотки та 13,9 млрд. гривень — за рахунок місцевих бюджетів.

Потреба у фінансуванні тільки ремонту автомобільних доріг становить 39 млрд. гривень на рік, до 2021 року ПАТ “Укрзалізниця” планує витратити 108 млрд. гривень на ремонт та придбання рухомого складу.

Капітальні інвестиції у транспортну галузь за 2016 рік становили 24 616,7 млн. гривень, у тому числі складський сектор та допоміжні послуги — 8727,8 млн. гривень, у наземний та трубопровідний транспорт — 14957,2 млн. гривень.

Мета, якої передбачається досягнути

Розроблення чіткої програми інвестицій в транспортну інфраструктуру згідно з визначеними пріоритетами національної транспортної стратегії та контроль за виконанням програми.

Створення умов для інвестування приватного капіталу в інфраструктуру та рухомий склад шляхом зниження ризиків інвесторів.

 

 

Цільові кількісні показники, яких передбачається досягнути
до кінця 2017 року і в середньостроковій перспективі

Залучення додаткових 200 млн. доларів США міжнародних кредитних коштів та інвестицій приватних компаній на розвиток транспортної інфраструктури, рухомого складу, підвищення якості сервісу.

Запровадження прозорої системи обґрунтування, прийняття та виконання державних закупівель та замовлень із залученням міжнародних організацій.

Запровадження системи оприлюднення фінансової та операційної інформації державних підприємств, що належать до сфери управління Мінінфраструктури.

Приведення портових зборів до конкурентоспроможного рівня.

Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету
Міністрів України, іншим стратегічним документам,
міжнародним зобов’язанням

Пріоритет відповідає:

Програмі діяльності Кабінету Міністрів України;

Стратегії сталого розвитку “Україна – 2020”, схваленій Указом Президента України від 12 січня 2015 р. № 5;

Угоді про асоціацію.

Результати роботи за попередній період

Підписано кредитну угоду на електрифікацію залізничного напрямку Долинська — Миколаїв — Колосівка з Європейським інвестиційним банком. Розпочато роботу із залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій у модернізацію локомотивного парку ПАТ “Укрзалізниця”, реконструкцію шлюзів та днопоглиблення р. Дніпро, встановлення систем контролю трафіку.

Проводиться робота із залучення інвестицій у порти і забезпечення прозорих та рівних умов для всіх учасників ринку.

Завдяки прийняттю ряду законодавчих актів місцевим органам виконавчої влади суттєво розширено можливості та правові підстави для фінансування ремонтно‑будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування. Налагоджено відповідне співробітництво з місцевими органами виконавчої влади. На фінансування робіт на автомобільних дорогах загального користування за рахунок коштів місцевих бюджетів протягом 2015 року спрямовано 501,2 млн. гривень, у 2016 році — 1 964,6 млн. гривень.

У результаті проведення експерименту щодо спрямування понадпланових обсягів надходжень митних платежів у Волинській, Львівській, Одеській та Чернівецькій областях на ремонт дороги загального користування у 2015 році спрямовано 317,3 млн. гривень коштів обласних бюджетів, у 2016 році — 1 568,1 млн. гривень.

Продовжено співпрацю за спільними проектами з міжнародними фінансовими організаціями. У рамках ініціювання проекту “Проект розвитку дорожньої галузі (Третій проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху)” (560 млн. доларів США) 19 листопада 2015 р. відбулося підписання Угоди про позику та інших відповідних документів. Перед Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком ініційовано проект “П’ятий проект покращення транспортно‑експлуатаційного стану автомобільних доріг”.

Суть підходу, який пропонується реалізувати в середньостроковій перспективі

Створення належних умов для залучення приватних інвестицій в залізничний транспорт.

Розроблення нової системи державного регулювання діяльності ринку залізничних перевезень, необхідних підзаконних актів та процедур для входження на ринок залізничних перевезень нових учасників ринку.

Забезпечення прозорості фінансових потоків всередині ПАТ “Укрзалізниця”.

Перехід фінансування дорожнього господарства від “залишкового принципу” до планового фінансування з чітким розумінням стану дорожньої мережі у середньо‑ та довгостроковій перспективі.

Створення дорожнього фонду та забезпечення його функціонування.

Створення умов для функціонування відкритого ринку автомобільних пасажирських перевезень.

Забезпечення широкого залучення приватних інвестицій у розвиток морських та річкових портових терміналів на принципах державного приватного партнерства.

Створення умов для концесійного управління об’єктами авіаційної інфраструктури.

Створення умов для залучення приватних інвестицій в розвиток термінальної інфраструктури.

Розроблення механізму залучення інвестицій в аеродромну інфраструктуру аеропортів.

Відновлення діяльності регіональних аеропортів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 204; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь