Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Забезпечення міської мобільності та регіональної інтеграції



Основні проблеми, які передбачається розв’язати

Залізничний транспорт:

катастрофічна збитковість приміських перевезень залізничним транспортом та їх субсидування за рахунок вантажних перевезень;

відсутність системи замовлення послуг приміських перевезень територіальними громадами;

велика кількість пільгових пасажирів приміських перевезень, що унеможливлює самоокупність приміських перевезень;

неналежний стан інфраструктури та рухомого складу, відсутність системи моніторингу трафіку та вимірювання ефективності.

Авіаційна галузь:

значна вартість внутрішніх перельотів;

недосконала система дозволів для перевізників, що унеможливлює вхід на ринок “лоукостерів” та іноземних інвестицій.

Автомобільна галузь:

припинення з 2013 року відкриття нових маршрутів внаслідок встановлення певних норм, які неможливо виконати. Через це автоперевізники працюють в умовах сталої маршрутної мережі, кількість маршрутів в якій протягом останніх чотирьох років залишається незмінною;

відсутня система компенсації перевізникам витрат на соціальні перевезення.

Морська галузь — майже повна відсутність пасажирських перевезень річним транспортом.

Основні кількісні показники, якими характеризується ситуація

У 2015 році в Україні функціонує 3,3 тис. кілометрів тролейбусних, 1,6 тис. кілометрів трамвайних та 112,3 кілометра ліній метро. Міським транспортом у 2016 році було перевезено 2431,1 млн. пасажирів, з яких 694 млн. — трамваями, 1038,7 млн. — тролейбусами, 698,4 млн. — метро.

За оцінкою Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), для покращення стану міського транспорту до задовільного рівня Україна потребує інвестиції у розмірі 13,5 млрд. євро. В основному на модернізацію трамваїв — більше 50 відсотків витрат.

Мета, якої передбачається досягнути

Приведення міської та регіональної інфраструктури України у відповідність з потребами мобільності її населення, забезпечення права кожної людини на вільне та безпечне переміщення себе та свого майна.

Децентралізація системи замовлення на приміські залізничні перевезення, передавши цю функцію місцевим громадам.

Спрощення процедури допуску перевізника до маршрутів, відміна бальної системи визначення перевізника на міжобласних та внутрішньообласних маршрутах, надання можливості відкриття маршрутів перевізником за спрощеною процедурою, перехід на договірні умови співпраці з автостанціями, врегулювання питання автостанційного збору.

Цільові кількісні показники, яких передбачається досягнути
до кінця 2017 року і в середньостроковій перспективі

Погодити 26 переліків автомобільних доріг місцевого значення, які підлягають передачі в управління місцевим органам виконавчої влади.

Збільшити кількість діючих на ринку автостанцій та автовокзалів, автомобільних перевізників, що виконують регулярні перевезення пасажирів, на 10 відсотків.

Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету
Міністрів України, іншим стратегічним документам,
міжнародним зобов’язанням

Пріоритет відповідає:

Програмі діяльності Кабінету Міністрів України;

Стратегії сталого розвитку “Україна — 2020”, схваленій Указом Президента України від 12 січня 2015 р. № 5;

Угоді про асоціацію.

 

Результати роботи за попередній період

Прийнято Закон України від 17 січня 2017 р. № 1812‑VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті”, що покращить сервіс і забезпечить прозорість грошових потоків від продажу квитків, створить передумови залучення інвестицій та розвитку проектів державного приватного партнерства.

Реалізовано політику лібералізації ринку авіаперевізників України, покращено умови для операторів. Розроблено проекти постанов Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1081” та “Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176”, які спрямовані на лібералізацію та дерегуляцію ринку пасажирських автомобільних перевезень.

Суть підходу, який пропонується реалізувати в середньостроковій перспективі

Подальша реалізації права на вільне та доступне пересування шляхом децентралізації функцій управління інфраструктурою та замовленням на перевезення на відповідний рівень місцевого самоврядування.

Лібералізація ринку перевезень для створення конкурентного середовища між регіональними перевізниками.

Інтеграція міських та регіональних перевезень з міжрегіональною інфраструктурою, впровадження принципів мультимодальності на регіональному ринку перевезень.


II. ЕФЕКТИВНЕ ВРЯДУВАННЯ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 202; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь