Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Запровадження сучасної системи безпеки на транспорті



Основні проблеми, які передбачається розв’язати

Залізничний транспорт:

невідповідність національних стандартів безпеки європейським;

наявність застарілої інфраструктури та рухомого складу, що призводить до зростання ризиків та потребує зниження швидкості та інтенсивності руху.

 

 

Авіаційна галузь:

неможливість сучасного технічного стану аеропортів забезпечити необхідний рівень безпеки польотів та авіаційної безпеки;

відсутність забезпечення аеродромним обладнанням, авіаційною наземною технікою, засобами обслуговування пасажирів, багажу та вантажу відповідно до вимог міжнародних нормативних документів, які регулюють діяльність цивільної авіації;

неможливість вирішення земельних питань аеропортів та оновлення інфраструктури;

невідповідність більшості аеродромів вимогам, установленим для належного обслуговування сучасних повітряних суден, зокрема широкофюзеляжних.

Автомобільна галузь:

руйнація дорожнього покриття, особливо у літній період та в напрямку портів південного регіону України, внаслідок руху автомобільних транспортних засобів, які перевищують установлені вагові параметри (нерідко у кілька разів);

низький рівень відповідальності відправників, перевізників та отримувачів вантажів;

відсутність систем моніторингу дорожньо‑транспортних випадків та управління ризиками.

Морська галузь:

невиконання зобов’язань та обов’язків як держави прапора, порту та прибережної держави, визначених міжнародними конвенціями, ратифікованими Україною;

відсутність єдиного органу (Державної служби морського та річкового транспорту), відповідального за сферу безпеки судноплавства на водному транспорті;

невідповідність фактичного стану судноплавних шлюзів гранично допустимому рівню безпеки.

Основні кількісні показники, якими характеризується ситуація

У період з 2005 по 2016 рік щорічна кількість смертельних випадків на автомобільному транспорті знизилася з 7 229 до 3 187 осіб, або на 55,9 відсотка. Проте рівень смертності від автокатастроф все ще майже у два рази вищий за європейський — 7,5 особи на 100 тис. населення (середній рівень у 28 країнах ЄС — 5,1 особи на 100 тис. населення).

У 2016 році на автомобільному транспорті сталося 25 547 аварійних випадків, усього постраждало 35 266 людей.

За підрахунками Світового банку, втрати від інцидентів на автотранспорті кожного року становлять 4–5 млрд. доларів США.

У 2016 році викиди шкідливих речовин в атмосферу становили 4 521 тис. тонн, з яких 1663,9 тис. тонн припадає на рухомий транспорт (з них 73,2 відсотка — викиди автомобільного транспорту).

 

 

Мета, якої передбачається досягнути

Впровадження системи моніторингу трафіку, якості інфраструктури, аварійних випадків на транспорті, накопичення статистичних даних; впровадження системи управління ризиками на транспорті.

Приведення національних стандартів безпеки на транспорті у відповідність із стандартами ЄС.

Розроблення та впровадження загальнодержавної системи управління ризиками на транспорті.

Цільові кількісні показники, яких передбачається досягнути
до кінця 2017 року і в середньостроковій перспективі

Зменшення кількості травматичних випадків на транспорті на 10 відсотків шляхом впровадження системи електронного моніторингу за трафіком, управління ризиками на транспорті, геоінформаційних систем;

збільшення кількості пересувних габаритно‑вагових комплексів
від 34 наявних до 112 одиниць;

гарантування глибини на р. Дніпро 3,65 метра;

проведення ремонту і модернізація всіх шести судноплавних шлюзів.

Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету
Міністрів України, іншим стратегічним документам,
міжнародним зобов’язанням

Пріоритет відповідає:

Програмі діяльності Кабінету Міністрів України;

Стратегії сталого розвитку “Україна — 2020”, схваленій Указом Президента України від 12 січня 2015 р. № 5;

Угоді про асоціацію.

Результати роботи за попередній період

Між Державіаслужбою та Європейською Комісією 16 січня 2017 р. підписано Домовленість щодо збіжності систем сертифікації. Визначено конкретні завдання та заходи для реконструкції, модернізації і приведення інфраструктури авіаційного транспорту у відповідність із міжнародними стандартами.

Верховною Радою України 21 березня 2017 р. прийнято Закон України “Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації”.

Верховною Радою України 17 листопада 2016 р. прийнято Закони України “Про внесення змін до Закону України “Про джерела фінансування дорожнього господарства України” щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі” та “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення дорожньої галузі”, що передбачають створення у складі державного бюджету державного дорожнього фонду для забезпечення фінансування дорожньої галузі відповідно до науково обґрунтованої потреби.

Реалізація зазначених законів дозволить підвищити безпеку на дорогах і покращити організацію дорожнього руху (дорожні знаки, освітлення, розмітка, огородження та інше), оскільки 5 відсотків коштів буде спрямовуватися саме на безпеку дорожнього руху.

З метою забезпечення подання пропозицій щодо визначення правових та організаційних засад реформування державної системи безпеки дорожнього руху утворено міжвідомчу робочу групу з реформування державної системи безпеки дорожнього руху (розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 938).

Суть підходу, який пропонується реалізувати в середньостроковій перспективі

Удосконалення системи сертифікації та ліцензування шляхом утворення незалежних органів підготовки, атестації та контролю за додержанням законодавства у сфері транспортної безпеки.

Приведення норм ліцензування та сертифікації елементів безпеки у відповідність із стандартами, нормативами та директивами ЄС.

Впровадження системи керування ризиками на транспорті.

Вжиття заходів для забезпечення безпеки судноплавства, проведення необхідних днопоглиблювальних робіт.

Створення умов, які забезпечать дотримання учасниками дорожніх перевезень габаритно‑вагових параметрів транспортних засобів.

Покладення відповідальності за стан доріг місцевого значення на місцеві органи виконавчої влади.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь