Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Види п-в за Госп код та їх характ



Види п-в за Госп код та їх характ

П-во – це організац відокремл і екон самост основн (первин) ланка виробн сфери нар.госп-ва, що виготовл прод-ю(викон роб або над платні посл).

Діяльн п-ва рег-ся Госп код Ст..2 «П-во як організац ф-ма госп-ня».Досить повна класиф забезп такими ознаками:за ф-ю власн майна: індивід – засн на приватн власності фіз. особи та виключно на її праці; сімейне –на власн-ті та праці членів однієї сім”ї; приватне – на власн окремих громадянина з правом найму РС; колективне – на власн кооперат, труд. колективу п-ва, ін статутн тов-ва, громад та реліг орг-ї; держ комун – на власн-ті адмін.-терит. одиниць;

держ – на загальнодерж власн; за належністю капіталу: націон;

спільні – на поєднанні різних форм власності, в т.ч. із залуч інозем. капіталу; іноземні – на власн інозем. осіб; за право в статусом і формою госп-ня: одноосібні(власн 1 особи або родини, несе відповід-ть за свої зобов”язання усім своїм майном; кооперат (добровіл.об”єднання громадян з метою спіл.діял-ті); орендні; господ товариства: - повне товариство – всі учасники якого займ-ся спільною підприємн.діял-тю і несуть солідарну відповід-ть за зобов”язання п-ва усім своїм майном. -з обмеженою відповід –має статут.фонд, поділений на частини, розмір котрих визнач-ся засновницькими док-ми; його учасники несуть відповідальн в межах їх вкладів; -командитне – поряд з членами з повною відповід-тю, включає 1 чи більше учасників, відповід-ть котрих обмежується особистим вкладом у майно такого п-ва; -акціонерне – відкрите, закрите; за масштабами діял-ті: малі:кількість працюючих-не більше 50 чол. і річний оборот до 500тис.євро;середні(50-1000\ 500-5млн$), великі. за метою і характером діял-ті: комерційні і не-; за наявністю влади на ринку: конкурентні, олігопольні, монопольні; за характером ек. діяльності: виробничі, торговельні, фін.-кредитні, посередницькі, науково-виробничі та ін.; за галузевим складом: пром., буд., с/г, транспортні, торг., страх., лізинг., банк., тур. та ін.; за технолог.(терит.) цілісністю і ступенем підпорядк-ті: гол.(материн.), дочірні, асоційовані, філії.

Існують також добровільні об’єднанн підприємств:

1)асоціації – найпрост ф-ма договірного об’єднан п-в з метою постійн координації господ д-ті.2)корпорація – договірне об’єднан госп-чих суб’єктів на основі інтеграції їх наук-техн, виробнич та комерц інтересів, з делег-ням певних повноважень централіз рег-ня кожного з учасників;3)консорціум – тимчас статутні об’єднан промисл і банк капіт для досягнен загальної мети.4)концерни – форма статутн об’єднань п-в, що характ єдністю власності і контролю.5)картелі - договірне об’єднан п-в переважно однієї галузі для здійснен спільної комерц д-ті.6)синдикати – організац ф-ма існування різновиду картельної угоди,що передб.реаліз продукції учасн через створ спільн збутового органу.7)трести – монополіст об’єдн п-в,що раніше належ різним підприємям,в єдиний виробн-госп комплекс.8)холдінги – державницьке інтегр тов-во,що само безпос не займається виробнич д-тю,а викор свої фін.кошти для придб контрольн пакетів акцій ін п-в,які є учасн концерну.9)фінансові групи - об’єднан юр та економ самост п-в різних галузей нар.госп-ва.

 

Хар -тика господ тов - в

Госп.тов-ва діють на осн З-ну Укр"Про госп тов-ва"від 19 вересн 1991р.,який визнач понят,види, правила створ і д-ті тов-в,а також права та обов’язки їхніх засновн та учасн.Госп.тов-підпр-ва, устан,орг-ї,створ на засадах угоди юрид та/або фіз ос шляхом об’єдн їх майна та підприємн д-ті з метою отрим прибутку.Існує 5 видів госп тов-в:-акціон тов-ва;-тов з обмеж відповід;-тов з додатк відповід; -повні тов-ва;-командитні тов-ва. Госп тов є юрид ос.Суб'єкти госп-ня — юр ос, які стали засновн або учасн госп тов-ва,зберіг статус юрид ос.

Акціон тов-госп тов,яке має стат фонд,поділ на визнач к-ть акцій однакової номінальн варт,і несе відповідалн за зобов'яз тільки майном тов-ва,а акціонери несуть ризик збитків,пов'яз із д-тю тов-ва,в межах варт-і належних їм акцій.Тов з обмеж відповід-госп тов,що має стат фонд,поділ на частки,розмір яких визнач-ся установч док-ми,і несе відповід-ть за своїми зобов'яз-ми тільки своїм майном. Тов з додатк відповід-тю -госп тов-во,стат фонд якого поділ на частки визнач установч док-ми розмірів і яке несе відповідальн за своїми зобов'яз власним майном,а в разі його недостатн учасн цього тов-ва несуть додатк солідарну відповідальн у визначен установчими док-ми однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасн.Повне тов-во є госп тов,всі учасн якого відповідно до укладен між ними договору здійсн підприємн д-ть від імені тов-ва і несуть додатк солідарну відповід-ть за зобов'яз-ми тов-ва усім своїм майном.Командитне тов- госп тов,в якому один або декілька учасн здійсн від імені тов-ва підприємн д-ть і несуть за його зобов'яз додатк солідарну відповідалн усім своїм майном,на яке за з-ном може бути звернено стягнення(повні учасники),а ін учасн присутні в д-ті тов-ва лише своїми вкладами(вкладники).

Зал від основ виникн госп тов поділ на договірні і статутні.До договірн - повні і команд тов.В осн створення- договір, що визнач права не тільки між ос,які його підпис,але також між учасн і створеним ними об'єдн До статутн - тов з обмеж та дод відпов,АТ. Статут визнач правові осн організац ф-ми тов-ва,взаємини між учасн,органи управл і їх функції.

 

 

Осн організ-ек ум функц п-в

У проц.д-ті кожне п-во незал від ф-ми власн злійсн свою д-ть у певн організац-ек ум:-Екон сам ост-ть(право одноосібно і незал обир види та сфери д-ті,визнач перспект цієї д-ті,прийм ріш і обир зас їх реаліз,форм-ти виробн прогр,залуч матер-техн,фін рес,встан канали збуту прод,вільно розпор прибутк,що залиш після сплати под, здійсн ЗЕД);-Самоокупність(вик-ня обмеж рес-ів-матер,трудов,немат,фін,які у проц в-ва стають витр,таким чином,щоб після реаліз прод забезп повне відшкод таких витрат),рентаб-ть(рез-т(прибут),співвіднесен до обмеж рес-ів,який задов власника п-ва для отрим ним дивід на вкладен капіт),самофін-ня(подальш розв п-ва за рах власн коштів,що є рез-том взмдії надходж,витрат і розпад грош кош,їх накопич та вик-ня);-Дотрим-ня з-нів та рішень законодовч та виконавч влади(через них задаються певні рамки і ум функц-ня п-в і гарант-ся необх соц компон);-Матеріальна зацікавл(акивне залуч усіх прац-чих до управл в-вом,розробки і впров-ня новацій за рах підвищ їх реальн дох-ів,гуманізм-ї праці) та відповідальн за рез-ти д-ті(виникає така необх-ть,так як п-во має постійн господарюючий ризик).

Ф-ня п-ва на ринку має також певні обмеж ,які обумовл еф-ть його госп д-ті:1)обумовл попитом-Обс реаліз<=попит спож-ів,2)обумовл рес-ми-рес,що витрач<= рес,що є в наявн-ті;3)фін-ві обмеж-грош витр п-ва<=кошти,що є в розпор п-ва.

 

Класиф пот витр підпр-ва

За функц - ним признач

-Витр, пов'яз з операційн діяльн(За функц признач;За еле-тами

Витр);-Витр, пов'яз з фін діяльн;-Витр, пов'яз з інвест діяльн;-Витр щодо надзвичайн подій(Витр від стихійн лих, аварій, інших форс-мажорних обстав);

За єдністю складу

-Одноелементні;-Комплексні;

За зміст та признач витр

-Витр за ек ел-тами(Ек еле-ти характ-ть спожиті рес-си за їх ек змістом, незалеж від форми та місця використ-ня, тобто сукупн однорідн витр у грош відображ за їх видами);-Витр за калькуляційн статями(Калькулі стат відображ-ть форм-ня витр за напр діяльн-ті та місц виникн);

За можлив-тю уникнення витр

-Поворотні;-Безповоротні;

За споживч обчисл

-Інкриментні;-Граничні;-Середні;

За можлив-тю контролю

-Контрольовані;-Неконтрольовані;

За впливом на рез-ти діяльн

-Ефективні;-Неефективні;

За принц організац

-Планові (нормативно кошторисні) витр;-Позаплан витр;

Мет пропорц віднес

Собіварт 1 прод-ї на підпр-ві комплексн вир-ва, де у рез-ті єдиного технол проц-су отримують декілька виробів, визнач-ся одним з мет: -мет виключення витр, -мет повн розподілу витр, -комбінований мет, -мет величини покриття.

 

Види п-в за Госп код та їх характ

П-во – це організац відокремл і екон самост основн (первин) ланка виробн сфери нар.госп-ва, що виготовл прод-ю(викон роб або над платні посл).

Діяльн п-ва рег-ся Госп код Ст..2 «П-во як організац ф-ма госп-ня».Досить повна класиф забезп такими ознаками:за ф-ю власн майна: індивід – засн на приватн власності фіз. особи та виключно на її праці; сімейне –на власн-ті та праці членів однієї сім”ї; приватне – на власн окремих громадянина з правом найму РС; колективне – на власн кооперат, труд. колективу п-ва, ін статутн тов-ва, громад та реліг орг-ї; держ комун – на власн-ті адмін.-терит. одиниць;

держ – на загальнодерж власн; за належністю капіталу: націон;

спільні – на поєднанні різних форм власності, в т.ч. із залуч інозем. капіталу; іноземні – на власн інозем. осіб; за право в статусом і формою госп-ня: одноосібні(власн 1 особи або родини, несе відповід-ть за свої зобов”язання усім своїм майном; кооперат (добровіл.об”єднання громадян з метою спіл.діял-ті); орендні; господ товариства: - повне товариство – всі учасники якого займ-ся спільною підприємн.діял-тю і несуть солідарну відповід-ть за зобов”язання п-ва усім своїм майном. -з обмеженою відповід –має статут.фонд, поділений на частини, розмір котрих визнач-ся засновницькими док-ми; його учасники несуть відповідальн в межах їх вкладів; -командитне – поряд з членами з повною відповід-тю, включає 1 чи більше учасників, відповід-ть котрих обмежується особистим вкладом у майно такого п-ва; -акціонерне – відкрите, закрите; за масштабами діял-ті: малі:кількість працюючих-не більше 50 чол. і річний оборот до 500тис.євро;середні(50-1000\ 500-5млн$), великі. за метою і характером діял-ті: комерційні і не-; за наявністю влади на ринку: конкурентні, олігопольні, монопольні; за характером ек. діяльності: виробничі, торговельні, фін.-кредитні, посередницькі, науково-виробничі та ін.; за галузевим складом: пром., буд., с/г, транспортні, торг., страх., лізинг., банк., тур. та ін.; за технолог.(терит.) цілісністю і ступенем підпорядк-ті: гол.(материн.), дочірні, асоційовані, філії.

Існують також добровільні об’єднанн підприємств:

1)асоціації – найпрост ф-ма договірного об’єднан п-в з метою постійн координації господ д-ті.2)корпорація – договірне об’єднан госп-чих суб’єктів на основі інтеграції їх наук-техн, виробнич та комерц інтересів, з делег-ням певних повноважень централіз рег-ня кожного з учасників;3)консорціум – тимчас статутні об’єднан промисл і банк капіт для досягнен загальної мети.4)концерни – форма статутн об’єднань п-в, що характ єдністю власності і контролю.5)картелі - договірне об’єднан п-в переважно однієї галузі для здійснен спільної комерц д-ті.6)синдикати – організац ф-ма існування різновиду картельної угоди,що передб.реаліз продукції учасн через створ спільн збутового органу.7)трести – монополіст об’єдн п-в,що раніше належ різним підприємям,в єдиний виробн-госп комплекс.8)холдінги – державницьке інтегр тов-во,що само безпос не займається виробнич д-тю,а викор свої фін.кошти для придб контрольн пакетів акцій ін п-в,які є учасн концерну.9)фінансові групи - об’єднан юр та економ самост п-в різних галузей нар.госп-ва.

 

Хар -тика господ тов - в

Госп.тов-ва діють на осн З-ну Укр"Про госп тов-ва"від 19 вересн 1991р.,який визнач понят,види, правила створ і д-ті тов-в,а також права та обов’язки їхніх засновн та учасн.Госп.тов-підпр-ва, устан,орг-ї,створ на засадах угоди юрид та/або фіз ос шляхом об’єдн їх майна та підприємн д-ті з метою отрим прибутку.Існує 5 видів госп тов-в:-акціон тов-ва;-тов з обмеж відповід;-тов з додатк відповід; -повні тов-ва;-командитні тов-ва. Госп тов є юрид ос.Суб'єкти госп-ня — юр ос, які стали засновн або учасн госп тов-ва,зберіг статус юрид ос.

Акціон тов-госп тов,яке має стат фонд,поділ на визнач к-ть акцій однакової номінальн варт,і несе відповідалн за зобов'яз тільки майном тов-ва,а акціонери несуть ризик збитків,пов'яз із д-тю тов-ва,в межах варт-і належних їм акцій.Тов з обмеж відповід-госп тов,що має стат фонд,поділ на частки,розмір яких визнач-ся установч док-ми,і несе відповід-ть за своїми зобов'яз-ми тільки своїм майном. Тов з додатк відповід-тю -госп тов-во,стат фонд якого поділ на частки визнач установч док-ми розмірів і яке несе відповідальн за своїми зобов'яз власним майном,а в разі його недостатн учасн цього тов-ва несуть додатк солідарну відповідальн у визначен установчими док-ми однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасн.Повне тов-во є госп тов,всі учасн якого відповідно до укладен між ними договору здійсн підприємн д-ть від імені тов-ва і несуть додатк солідарну відповід-ть за зобов'яз-ми тов-ва усім своїм майном.Командитне тов- госп тов,в якому один або декілька учасн здійсн від імені тов-ва підприємн д-ть і несуть за його зобов'яз додатк солідарну відповідалн усім своїм майном,на яке за з-ном може бути звернено стягнення(повні учасники),а ін учасн присутні в д-ті тов-ва лише своїми вкладами(вкладники).

Зал від основ виникн госп тов поділ на договірні і статутні.До договірн - повні і команд тов.В осн створення- договір, що визнач права не тільки між ос,які його підпис,але також між учасн і створеним ними об'єдн До статутн - тов з обмеж та дод відпов,АТ. Статут визнач правові осн організац ф-ми тов-ва,взаємини між учасн,органи управл і їх функції.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь