Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Механізм розробки тарифної системи стимулювання праці персоналу. Законодавче регулювання оплати праці робітників.



Тар.система опл.праці, поширена в попередній період була пов'язана із сукупністю взаємозал.елементів: тар.сітки, тар.ставок, схем посад.окладів і тар.-кваліф.характ-к.

на тар.системі базуються дві форми опл.праці - відрядна та погодинна.
При відр.формі опл.праці розрахунок із праці-м пров-ся за нормами й розцінками, встановл.згідно з роз­рядом викон-х робіт. Осн.умовами за­стос-ня відр.опл.праці є наявність кіль-х показ­ників роботи, які безпосередньо залежать від конкр.працівника й піддаються точн.обліку, а також необ-сть сти­м-ня щодо зростання обсягу над.послуг (випуску про­д-ї) та існування реал.можлив-й щодо підвищ.ви­робітку на конкр.роб. місці. Викор-ня цієї форми опл.праці потребує встан-ня обґрун-х норм ви­робітку, чітк.обліку їх вик-ня і, що особливо важливо, вона не призводить до зниж.якості послуг (прод-ї), порушень техн..режимів, техніки безпеки, а також до перевитрат си­ровини, матеріалів, енергії.
Відр.форма оплати праці под-ся на системи за спосо­бами:
- вик-ня відр.розцінки (пряма, непряма, прогре­сивна, аккордна, підрядна);
- розрахунків з прац-ми (індивідуальна, колективна);
- матері.стим-ня (з прем.виплатами чи без них).

Погод.опл.праці робітників здій-ся за год.(денними) ставками із застос-м норм.завдань або місячи.окладами. Виходячи із механізму оплати погод.форма стимулює насамперед підвищ.квал-ї працівників і вир.дисципліни.

Для погод.форми опл.праці характ.дві осн.си­стеми зар.плати: проста погод.й погод.-преміаль­на.
При погод.опл.заробіток працівника розрах-ся множенням год.тар. ставки відпов.розря­ду на кільть відправ.годин.
Через обмеж.вплив на кіл-ть і якість праці цю систему застос-ть досить рідко.
Погод.-прем.система певною мірою усуває цей не­долік. При цій системі, окрім тар.заробітку, працівник от­римує премію за досяг-ня певних кільк.або якіс.показ­ників.

Згідно статті 1 Закону України “Про опл.праці” зар.плата є винагородою, як правило обчисл.у грош.виразі, яку власник, або уповнов.ним орган виплачує прац-ві за викон.ним роботу.

Як правова категорія зар.плата визн-є конкр.права та обов'язки учасників труд.правовідносин з приводу опл.праці і у зв'язку з цим є його елементом. У ст. 21 Закону України «Про опл.праці» підкр-ся, що працівник має право на опл.своєї праці відповідно до актів законод-ва і колект.договору на підставі уклад.труд.договору.
Законод.регул-ня опл.праці відбу-ся на підставі З.У. «Про опл.праці», а також глави VII «Опл.праці» КЗпП У. Крім цього, окремі аспекти опл.праці визнач-ся такими законами У., як З. «Про індексацію грош.доходів населення», «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», «Про кол.договори і угоди», «Про під-ва в У.» та інші. Законом також визнач-я розмір мін.зар.плати. Досить часто принц.питання вдоскон-ня опл.праці визнач-ся указами Президента У..

 

34. Методика планування чисельності персоналу підприємства.

Пла-ня чис. Перс. Відбув-ся в залежн. від товарн. специфіки виробн. діяльн, стадії життєв. циклу підпр-ва (діюче, нове), особливостей функц-ня (безперервне, дрібносерійне, індивід-не).

Методи:техніко-ек. розрахунків (за трудомістк. виробнич програми, за нормами виробітку, за нормами обслуг-ня);

- факторно-аналіт. (на базі аналізу фактичн. викор-ня роб часу, вихідного обс чис-ті та пошуку резервів її скорочення);

- нормативний, на базі викор-ня норм витрат праці для виконан певн обс робіт та операц (шляхом перемноження норм на обсяг).

Етапи:1. Нормування праці перс/розробка норм труд витрат на од прод-ї.

2. Розрах нормативн трудомістк виробн програми (Твп)=(Опл* n)/ Кпл; де Опл - обс вир-ва прод, п - план норма часу на од прод-ї,Кпл – запланов коеф виконання норм.

3. Склад-ня планового бал дійсн роб часу 1 робітника (Фg)= (Фк- В - Н ); де Фк – календ фонд часу; В –вихідні та свят дні;Н – заплан невиходи на роб;t – тривал роб дня.

4. Визнач план чис-ті осн робітників (Чopn)= Твп / Фд ;де Фд – дійсн фонд роб часу 1робіт.

5.Визнач-ня потреби в ін категор персоналу.

6.Складання штатн розкл.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 155; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь