Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поняття знос осн зас та методи його оцінки.



Розрізн два види зносу осн зас - фізичний і моральний.

Фізичний знос - це поступова втрата осн зас споживної вартості в процесі експлуатації, тобто суто матер знос їх окремих елементів. Фіз знос залежить від багатьох факторів,зокрема: особливостей технолог процесу;якості обслугов осн.зас;кваліфікації робітників та їхнього ставлення до осн зас у процесі вик-ня,інтенсивності та умов їх використання, тощо. Розрізн повний і частковий знос осн зас.

Повний знос передбач повну заміну зношених осн зас через нове капітальне будівництво або придбання нових основних засобів.

Частковий знос компенсується здійсненням капітального ремонту основних засобів.

Моральний знос - це знос осн зас унаслідок створення нових,більш прогрес і економічно ефект машин та устатк. Поява досконаліших видів устаткування з підвищеною продуктивністю робить економічно доцільною заміну діючих осн зас іще до їх фіз зносу.

Несвоєч заміна морально застарілих осн виробнич зас призв до того, що собіварт підвищується, а якість знижується порівняно з продукцією, виготовленою на досконаліших машинах та устаткуванні.Мор знос зменшує вартість осн виробн зас через скорочення суспільне необх-х витрат на їх відтворення. Сума нарахованого зносу характ стан осн виробн зас. Вирахуванням з первісної (відновлюваної) вартості осн виробн зас суми зносу визначають залишкову вартість осн виробн зас.

23. Поняття норма та норматив виробничих запасів. Принципи оптимізації виробничих запасів підприємства.

                   Своєчас. Забезпеч. в-ва матер.ресурс, залежить від велич і комплектності виробн. запасів на складах підпр.Вир. запаси – це засоби в-ва, які поступили на склади підпр, але ще не вступивші в виробн процес. Створ. таких запасів дозволяє забезпеч. відпуск матер. в цехи і на робочі місця у відповід. з вимогами технолог. проц. Зменш. запасів скорочує розходи по їх утрим, знижує витр, прискорює оберт обігових коштів, що в кінц рез-ті підвищ. Приб. і рентаб. в-ва. Тому дуже важливо оптимізувати величину запасів.              

                   Управління виробничими запасами виконує слідуючі функції:

Розробка норм запасів по всій номенклатурі матеріалів, які використовуються на підприємстві

Правильне розміщення запасів на складах

Організація діючого оперативного контролю за рівнем запасів і прийняття мір для підтримки їх стану

Створення необхідної матеріальної бази для розміщення запасів і забезпечення кількісного і якісного зберігання

Нормування виробничих запасів – це визначення їх мінімального розміру по видах матеріальних ресурсів для безперебійного забезпечення в-ва. При нормуванні виробничих запасів спочатку визначається норма виробничих запасів в днях, а потім в натуральному і грошовому виразі.

Норма запасу в днях встановлюється на основі слідуючих даних:

Знаходження матеріалів в дорозі (транспортний запас) визначається як різниця між часом проходу вантажу від поставщика до споживача і часом обороту платіжних документів Нтр

Приймання, розвантаження, складування і аналіз якості поступивших матеріалів – підготовчий запас. Визначається на основі розрахункового або фактичного часу за звітний період, скоректованого з врахуванням організаційно-технічних міроприємств по механізації вантажно-розвантажувальних робіт Нп

Технологічна підготовка матеріалів до в-ва – технологічний запас утворюється в тому випадку, якщо до початку в-ва потрібна попередня обробка матеріалу, визначається на основі нормативів часу для даних операцій Нт

Перебування матеріалів на складі – поточний запас, який задовільняє поточну потребу в-ва, забезпечує ритмічну роботу між поставщиками. Визначається множенням середньодобової норми потреби в матеріалах на плановий інтервал між двома поставками Нпот

Резерв на випадок перебоїв у забезпеченні і збільшенні випуску продукції (строковий або гарантійний запас). Характеризує відносну постійну величину і відновлюється після наступної норми матеріалів. Норматив страхового запасу визначається по інтервалу відставання поставок або фактичних даних про поступлення матеріалів Нс

Ндн = Нтр + Нп + Нт + Нпот + Нс

Норматив виробничих запасів в натуральному виразі по кожному виду матеріальних ресурсів визначається

Ннат = Ндн ∙ Мдн

Мдн – одноденний розхід в натуральному виразі

Норматив у вартісному виразі або норматив власних обігових коштів на сировину, матеріали визначається

Нст = Нд ∙ См = Ндн ∙ Мдн ∙ Ц

Логістичний підхід до управління матеріальними потоками.

Постачальна діяльність переплітається з іншими видими діяльності на підприємстві. Найбільше вона зв’язана з маркетиногом, плануванням і фінансами. Часом мета цих служб не співпадає з метою раціональної організації матеріального забезпечення.

У зв’язку з цим необхідно виділити спеціальну логістичну службу, яка би управляла матеріальними потоками починаючи від формування договірних відносин з поставщиками і закінчувати доставкою поставщику готової продукції.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 172; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь