Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методи визначення виробничої потужності, особливості їх застосування.



Вироб.пот-ть під-ва хар-є макс-но можл.річн.обсяг випуску прод-ї заздалегідь визнач.номен-ри, асор­тименту та якості за умови найбільш повного вик-ня про­грес.техн-ї та орг.-ї вир-ва.

Метод.прин­ципи розрахун­ку вироб.пот-ті.
Вироб.пот-ті під-в обч-ся за відп.галузевими осн.положеннями, що відобр-ть особл-ті конкр.галузей. принципи розр-ку вир.по­тужностей 1. Вир.пот-ть під-ва визначають за всією номен-рою пробільної прод-ї. 2. Вир.пот-ть під-ва встанов-ся, виходячи з пот-ті провід.цехів осн.вир-ва з урахуванням заходів для лікв-ї вузьких місць і можл.внутрішньовир.ко­оперування.
3. У розрахунки вир.пот-ті під-тва вкл.:
а) усе чинне і неч.внаслідок несправності, ремонту та модернізації устат-ня осн.вир.цехів;
б) ус­тат-ня, що перебуває на складі і має бути введене в експл-ю в осн.цехах протягом розрах.періоду;
в) понад­нор.резервне устат-ня;
г) понаднор.устат-ня допом.цехів, якщо воно аналог.технол.устат-ню осн.цехів. 4. Виро.пот-ть під-ва треба обч-ти за техн.або проект.(не перевершеними) нормами про­д-ті устат-ня, викор-ня вироб.площ і трудом-ті виробів, нормами виходу прод-ї з урахуванням засто­с-ня прогрес.техн-ї та доскоч.орг-ї вир-ва. 5. Для розрахунків вироб.потуж-ті під-ва береться макс-но можл.річн.фонд часу роботи устат-ня. 6. У найзаг.вигляді вироб.поту-ть провідн.цехуз вигот-ня однорід.продукції можна визначити за однією з таких формул
Ni = ai Tp m (10.5)
Ni = Tp m|ti (10.6)
Ni — потуж-ть i-го вир-го підрозділу під-ва;
аi — прод-ть устат-ня у відп.од-ях ви­міру i-ої прод-ї за годину;
Тp — річн.фонд часу роботи устат-ня;
m— середньор.кіл-ть фіз.одиниць устат-ня;
ti — трудом-ть вигот-ня одиниці прод-ї (переробки сировини, час надання послуги в годинах). 7. Розрах-ся також технол.спроможність (потужність) решти вироб.ланок під-ва (поряд з пров.цехами чи дільницями). 8. Визначення вироб.пот-ті під-ва завершується складанням балансу, що відбиває зміни її величини протя­гом розрах.періоду і хар-є вихідну пот-ть
Nвих = Nвх + Nотз + Nр ± Nна – (10.7)
де Nвх — вхідна пот-ть під-ва;
Nотз — збільш.пот-ті протягом розрах.періо­ду внаслідок здійснення пот.орг.-тех.заходів;
Nр — нарощ-ня вироб.потужності завдяки реконстр-ї або розш-ню під-ва;
Nна — збільш.(+) або зменш.(-) вироб.пот-ті, спричинене змінами в номен-рі та асор-ті прод-ї, що вигот-ся;
Nв — зменш.вироб.потужності внаслідок її вибуття, тобто виведення з експл-ї певної кіл-ті фізично спрац.та технічно застар.устат-ня. 9. Визн-ня й регул-ня резер.вир.пот-ті під-ва здій-ся з допомогою розрахунків необ.кількості рез.агрегатів (груп устат-ня) та обґр-ня розмірів експ.-досл.виробництв.

21. Зміст та етапи розробки плану матеріально-технічного постачання підприємства

Рац.орг-ія матер.-техн.забезпеч.вир-ва і збуту значн.мірою визнач рівень використ.зас.вир-а, зрост.прод-ті праці,приб.та рентаб.Цим і обумовлюється роль та знач. матер-техн забезпеч і збуту в сист упр.підпр.
Забезп.вир-ва потріб.матер.ресурсами є початк ланкою виробн проц,а збут гот прод - кінцевою.
Матер-техн.пост- це процес забезпеч підпр всіма необхід видами матер-техн.ресурсів у встанов термін та відповід.обсягах для норм роботи.Від орг-ї своєчасного надходж матер рес у потр-ій кіль-і,якості та асортименті,значн мірою залежить рівномір.та ритмічн.випуск готової продукції,її конкурентоспроможність,а також ефективність роб.підпр-ва в цілому.
                   Основн.завданням підпр-ва по плануван. й управлін. матеріально-технічним постачан.є своєчасн.,безперебійне та комплексне забезпечен.ресурсами відповідно до встановлених планових завдань.У практиці роботи підпр-ва застосов.2форми постачання: транзитну і складську.При транзитн.формі постачан.підпр-ва одержують сировину й матеріали безпосередн.від підпр-в-вироб-ків.Застос-ня цієї форми виправд.у тих випадках,кол потреба в мате-ах і сировині на цей час дорівн.транз.нормі або більша за неї.
Складську форму постачан.,при якій потрібні матер-ні ресурси підпр-ва,одержують з баз і складів забезпечувально-збутових орг-ій,еконо-но доцільно застосовувати,коли матер-ні ресурси потрібн.у невеликій кіль-ті.Таким чином, господар-кі зв'язки підпр-в з постача-ми мат.ресурсів організов-ться як безпосередньо з підпр-вами-постачальниками,так і з територіальними органами постачан.В1випадку,основним завд.є розвиток прямих довготермінових зв'язків,під якими розуміють відносини,коли конкретні умови поставок,асортимент,якість,терм,взаємна мат.відповід-сть та інші питання узгоджуються безпосередн.на основі прямих угод.Комерційна діяльність підп-ва не обмежується тільки забезпеченням др.складовою част.МТЗВє план збуту готової продукції,основним завд.якого є своєчасне і повне виконан.плану реаліз.продукц.відповідно до укладених угод.Постачан.продукції споживач.має бути своєчасним,ритмічн,з точно визначеними обсягами,асортимен,які потрібні підпр-вам-споживачам.Мат.-технічн.постачан.і збут в масштабі народного гос-ва являють собою2сторони одн.проц-у товарного обігу засобів вир-ва.Тому,деякі види гос-их угод можуть умовно належати як до забезпеч,так і до збуту.Вони можуть одночасн служити для одного гос-ва формою мат.-техн.забезпеч,для іншого-формою збуту,реаліз продукції.
Мат.-техн забезпеч виконує2основні ф-ї:зовн і вн.Зовн ф-ї визнач взаємовідн підпр-ва з постачальниками,постачальницько-збутовими орг-ми,органами державного управління.Внутр ф-ї хар-ть взаємодію служби забезпеч з виробничими цехами,підрозділами апарату управлін вир-ом.Осн завд мат-техн забезпеч є:-визнач перспективної та поточної потреби в мат-ах,сировині й обладнанні;-розроб мат балансів;-розміщ замов,здійсн оперативн заходів щодо їх реалізац;-встановл рівня якості мат рес,відповідно до стандартів,та опт-го співвідношен між засобами вир-ва;-вибір постач та підтримка з ними зв'язків.В умовах ринку постачан мат-техн рес здійсн на основі різноманіт форм і методів:-через товарно-сировинні біржі;-аукціони,конкурси;-оптові закупівлі;-закупівлі малими партіями;- закуп відповідно до потреби;- на замовл;- за рах влас вир-ва;- за прямими договорами.Всі вони мають свої особл,перев та недоліки,які необхідн врахов з метою екон коштів і часу при їх постачан.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 171; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь