Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Діяльність БАГІ та МЦВІС.
Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (БАГІ) створено в 1988 р. Членами БАГІ складаються 165 країн, у тому числі Росія. Основними цілями БАГІ є:
14. Діяльність Європейського інвестиційного банку.
Створений у 1958 році з метою надання кредитів для спорудження та реконструкції об'єктів, які становлять інтерес для країн ЄС та асоційованих держав. Статутний капітал формується із внесків країн-учасниць і на кінець 2012 року був збільшений до 245 млрд. євро. Принципи функціонування За рахунок випуску облігаційних позик на міжнародному грошовому ринку та на національних грошових ринках країн Європейського інвестиційного банку формуються залучені кошти банку. На рентабельні проекти надають звичайні кредити, на малорентабельні — пільгові. До 70% припадає на кредити для регіонального розвитку менш розвинутих районів. Загальна сума наданих кредитів — понад 47 млрд євро. Позики банку покривають частину вартості проекту, доповнюючи власні капітали позичальника (як правило менше 50%). Сфери використання кредитів — передусім енергетика, транспорт і телекомунікації. Європейський інвестиційний банк надає також пільгові кредити за рахунок засобів ЄС як технічний розпорядник. Кредити банку надаються в кількох валютах. Відсоткова ставка по «змішаних» кредитах визначається на базі середньозваженої вартості в залучених коштах у даних валютах на міжнародних або національних ринках капіталів. Керівні органи Європейського інвестиційного банку — Рада керуючих, Директорат і Правління. До Ради керуючих входять міністри фінансів країн ЄС. Вона визначає загальну кредитну політику, розглядає і затверджує річні баланси, вносить зміни до статутного капіталу. Директорат приймає рішення про надання кредитів та гарантій при залученні коштів встановленні відсоткових ставок. Оперативне керівництво здійснюють президент і п'ять його заступників. Підписання Рамкової угоди, відкриття Банком свого представництва на території нашої держави, ті вагомі проекти, які на даний час знаходяться на стадії реалізації або підготовки до втілення у життя – усе це свідчить про те, що ЄІБ націлений на подальший розвиток співробітництва з Україною в контексті відносин Україна– ЄС, а також на реалізацію нових проектів, які становлять взаємний інтерес, що у свою чергу принесе Україні колоссальну користь у контексті активізації міжнародної інвестиційної співпраці та інтеграції у світовий економічний простір.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 212; Нарушение авторского права страницы