Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Діяльність БАГІ та МЦВІС.



Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (БАГІ) створено в 1988 р. Членами БАГІ складаються 165 країн, у тому числі Росія. Основними цілями БАГІ є:
надання гарантій для інвестицій, що спрямовуються у вироб вальних сферу в країнах, що розвиваються; страхування і перестрахування від некомерційних ризиків;
сприяння розробці інвестиційних проектів та забезпечення їх відповідності потребам країн;
надання технічної допомоги з метою залучення іноземних інвестицій в країни.
Головними напрямками діяльності БАГІ є: надання гарантій для захисту інвестиційних проектів від втрат, викликаних неконвертируемостью національної валюти, експро пріаціей власності, військовими діями, громадянськими заворушеннями ями і порушенням компаніями умов контрактів; здійснення операцій по спільному страхуванню або пере-страхування;
сприяння країнам, що розвиваються в підготовці заявок на одержання гарантій;
надання країнам, що розвиваються консультаційних послуг зі створення сприятливого інвестиційного клімату. Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спо рів (МЦВІС) створений в 1966 р. Членами МЦВІС складаються 142 країни. Ріс ся в роботі МЦВІС участі не приймає. Основними цілями МЦВІС є: сприяння залученню іноземних інвестицій в розвиваючі еся країни; надання посередницьких послуг по арбітражному разреше нию протиріч між урядами країн та іноземними інвес торами. Головними напрямками діяльності МЦВІС є:
забезпечення міжнародних механізмів врегулювання інвес-тіціонних суперечок в арбітражному порядку; надання консультаційної допомоги країнам, що розвиваються при підготовці інвестиційних угод; проведення досліджень з питань арбітражного права і зако нодательства, регулюючого іноземні інвестиції. Посадові особи і штатні співробітники МБРР працюють в МЦВІС за сумісництвом.

 

14. Діяльність Європейського інвестиційного банку.


Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — державна фінансово-кредитна установа Європейського Союзу для фінансування розвитку відсталих європейських регіонів у формі довготермінових кредитів. Штаб-квартира розташована в містіЛюксембург.

Створений у 1958 році з метою надання кредитів для спорудження та реконструкції об'єктів, які становлять інтерес для країн ЄС та асоційованих держав. Статутний капітал формується із внесків країн-учасниць і на кінець 2012 року був збільшений до 245 млрд. євро.

Принципи функціонування

За рахунок випуску облігаційних позик на міжнародному грошовому ринку та на національних грошових ринках країн Європейського інвестиційного банку формуються залучені кошти банку. На рентабельні проекти надають звичайні кредити, на малорентабельні — пільгові. До 70% припадає на кредити для регіонального розвитку менш розвинутих районів. Загальна сума наданих кредитів — понад 47 млрд євро. Позики банку покривають частину вартості проекту, доповнюючи власні капітали позичальника (як правило менше 50%). Сфери використання кредитів — передусім енергетика, транспорт і телекомунікації. Європейський інвестиційний банк надає також пільгові кредити за рахунок засобів ЄС як технічний розпорядник. Кредити банку надаються в кількох валютах. Відсоткова ставка по «змішаних» кредитах визначається на базі середньозваженої вартості в залучених коштах у даних валютах на міжнародних або національних ринках капіталів.

Керівні органи Європейського інвестиційного банку — Рада керуючих, Директорат і Правління. До Ради керуючих входять міністри фінансів країн ЄС. Вона визначає загальну кредитну політику, розглядає і затверджує річні баланси, вносить зміни до статутного капіталу. Директорат приймає рішення про надання кредитів та гарантій при залученні коштів встановленні відсоткових ставок. Оперативне керівництво здійснюють президент і п'ять його заступників.

Підписання Рамкової угоди, відкриття Банком свого представництва на території нашої держави, ті вагомі проекти, які на даний час знаходяться на стадії реалізації або підготовки до втілення у життя – усе це свідчить про те, що ЄІБ націлений на подальший розвиток співробітництва з Україною в контексті відносин Україна– ЄС, а також на реалізацію нових проектів, які становлять взаємний інтерес, що у свою чергу принесе Україні колоссальну користь у контексті активізації міжнародної інвестиційної співпраці та інтеграції у світовий економічний простір.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь