Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Місце і роль маркетингу в діяльності підприємства



Найважливішим завданням управління є встановлення і підтримання динамічної взаємодії організації з навколишнім її середовищем, покликане забезпечити їй переваги в конкурентній боротьбі, що досягається за рахунок надання покупцю продукту фірми. Маркетинг - "це весь бізнес, представлений в тому вигляді, як він виглядає точки зору кінцевого результату, тобто з точки зору клієнтів [1].
Таким чином, маркетинг відіграє особливу роль в стратегічному управлінні, істотно виходить за рамки функції продажів продукції та вивчення попиту.
Розглянута стратегія буде виступати для маркетингової служби у вигляді мети, а визначені в стратегії засоби її реалізації з'являться стратегіями маркетингу.
Для того щоб вибрати стратегію маркетингової діяльності, в даному конкретному випадку службі маркетингу необхідно провести відповідне дослідження ринку, яке повинне допомогти відповісти на наступні питання:
чому одні клієнти купують продукт фірми, а інші не купують його, купуючи при цьому продукт конкурентів;
як покупці використовують продукт фірми, що їм у ньому подобається і що не подобається;
які додаткові дії можуть привернути увагу до продукту фірми;
які групи покупців взагалі не споживають даний продукт і чому, і т.п.
Після відповіді на ці питання маркетингова служба зможе зробити пропозицію з маркетингового набору (marketing mix), які і виступлять засобом виконання маркетинговихстратегій.
Маркетингова служба забезпечує службу планування необхідною інформацією, яка лягає в основу розробки цілей для внутрішніх підрозділі. Дані цілі службою маркетингу розгортаються в маркетингові плани, які реалізуються відповідними підрозділами маркетингової служби [2].
З метою обстеження для вироблення маркетингової стратегії підприємства рекомендується в процесі стратегічного планування дослідити функціональну діяльність маркетингу підприємства.
Даний аналіз охоплює всі процеси, пов'язані з плануванням виробництва і реалізації продукції і включає наступне: стратегію продукту; стратегію ціноутворення; стратегію просування продукту на ринку; вибір ринків збуту і систем розподілу продукції.
При обстеженні процесів маркетингу виділяються наступні об'єкти аналізу: частка ринку і конкурентоспроможність продукції фірми, розмаїтість асортименту і якість продукції; ринкова демографічна статистика (виявлення впливу демографічних змін, вікової чи статевої структури зміну потреб); післяпродажне і передпродажне обслуговування населення; ефективність збуту, реклами і просування товарів; прибуток від різних товарів і послуг; концентрація продажів на декількох продуктах або декількох покупців; ефективність каналів збору інформації про ринок; життєвий цикл продуктів фірми і можливість розширення продажів; канали розподілу: кількість, охоплення, контроль; імідж і репутація товарів; цінова політика, гнучкість у встановленні цін; можливість обслуговувати ті ринки, які не можуть обслуговувати наші конкуренти; схильна чи продукцію сезонним коливанням попиту, і в якій мірі.
Узагальнюючи сказане, можна зробити висновок про те, що маркетинг грає особливу і виключно важливу роль у стратегічному управлінні. Пронизуючи всі його процеси, маркетинг робить можливою орієнтацію фірми на запити споживачів і тим самим забезпечує більш гнучке і адаптивне включення фірми в навколишнє середовище. У той же час перехід до стратегічного управління послужив потужним імпульсом до розвитку маркетингу і зміни його ролі у фірмі. Саме стратегічне управління висунуло маркетинг на передній план, істотно підвищивши його значимість і якісно змінивши його роль у здійсненні бізнесу.















Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 207; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь