Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Маркетинговий аналіз підприємства



Аналіз зовнішнього середовища компанії показав, що будівництвом і будівельно-ремонтними роботами на території міста здійснюють більше 60 організацій. Найбільші частки ринку будівництва комерційної житлової нерухомості за підсумками введення житла мають ТОВ "Житлова ініціатива", ТОВ "Горизонт", ЖБК "Ключ", ТОВ "Альфа-Інвест", ЗАТ "ВКЖБІ 2", ТОВ "Житловий Фонд" ТОВ "Скіф- лад "та інші. При цьому частка жодної із зазначених компаній не перевищує 15%.
За результатами аналізу ринку знову зводиться житлової нерухомості Барнаула господарюючих суб'єктів, що домінують на ринку, не виявлено, ринок будівництва комерційної житлової нерухомості в місті Барнаулі конкурентний.
У ході аналізу ринку виявилася значна різниця в собівартості 1 кв. м. будівництва житла, представленої будівельними компаніями. Перш за все це пов'язано з районом забудови, статусом будинку (елітний, серійний), матеріалом будівництва (цегла, панель, моноліт). В рівній мірі від цього ж залежить ціна.
Для ринку міста характерна наявність дефіциту вільних земельних ділянок, які можуть бути використані під житлове будівництво. Точкова забудова не може задовольнити потреби в житловому будівництві. Одним з виходів у цій ситуації може бути розробка програм по виведенню промислових підприємств за межі міст, поліпшеннятранспортної доступності краю. Розселення малоповерхових будинків і будівництво висотних - це один з головних резервів міських площ для житлового будівництва.
Аналіз конкурентного середовища показав, що СФ "Контакт Плюс" має дуже значне число конкурентів, це пов'язано з тим, що бізнес, який він вибрав, став дуже популярним кілька років тому. Тому для досягнення поставлених цілей необхідно вибрати правильну цінову політику і визначити вид покупців, на яких він буде орієнтуватися.
Оцінку сильних і слабких сторін компанії, зовнішніх можливостей і загроз зазвичай називають SWOT-аналізом (від англ. Слів strength, weakness, opportunity і threat). Іноді зустрічається синонім - ССВУ.
Проаналізуємо сильні та слабкі сторони СФ "Контакт Плюс" (таблиця 2.4).

Табл.2.4
Потенційні зовнішні можливості та загрози підприємству

Потенційні зовнішні можливості підприємства Потенційні зовнішні загрози підприємству
1. Вихід на ринки регіону. 2. Ділова репутація та високий імідж компанії. 3. Можливість брати участь у державних тендерах і котируваннях. 1. Насичення ринку. 3. Зростання темпів інфляції. 4. Економічна криза. 5. Посилення конкуренції.

Для встановлення можливостей і загроз необхідно провести аналіз зовнішнього середовища.
У результаті аналізу макросередовища були виявлені наступні можливості та загрози (таблиця 2.4):
Табл.2.4
Потенційні внутрішні, сильні і слабкі сторони

Потенційні внутрішні, сильні сторони підприємства. Потенційні внутрішні, слабкі сторони підприємства.
1. Висока якість пропонованих послуг 2. Використання передових рекламних та PR-технологій; 3. Використання передових технологій у роботі. 4. Гнучка цінова політика організації 1. Не досить сильна організаційна структура підприємства. 2. Відсутність системи управління матеріальними запасами. 2. Зростання витрат обігу. 4. Недостатня мобільність у розвитку підприємства, відсутність стратегії управління.

На основі слабких і сильних сторін компанії, а також виявлених можливостей і загроз складемо матрицю SWOT-аналізу (таблиця 2.5):
Аналіз даних таблиці показує, що СФ "Контакт Плюс" має досить велику частку ринку на ринку міста, а також позитивне фінансове управління, що дозволяє їй повною мірою скористатися своїми сильними сторонами і вийти на далекі ринки краю і навіть Сибіру. Отже, стратегія інноваційного розвитку компанії повинна бути спрямована на впровадження інноваційних технологій у процес будівництва, які дозволять компанії ще більше зміцнити сові становище.
Табл.2.5
Матриця SWOT-аналізу підприємства

  Можливості: 1. Вихід на ринки регіону. 2. Ділова репутація та високий імідж компанії. 3. Можливість брати участь у державних тендерах і котируваннях. Загрози: 1. Насичення ринку. 3. Зростання темпів інфляції. 4. Економічна криза. 5. Посилення конкуренції.
Сильні сторони: 1. Висока якість пропонованих послуг 2. Використання передових рекламних та PR-технологій; 3. Використання передових технологій у роботі. 4. Гнучка цінова політика організації "Сила і можливості" 1. Розширення асортименту видів послуг 2. Вихід на нові ринки. 3. Збільшення обсягів продажів. 4. Освоєння нової частки ранка. "Сила і загрози" 1. Збільшення кількості клієнтів в колишньому сегменті ринку. 2. Впровадження нових рекламних технологій. 3. Постійна інноваційна діяльність
Слабкі сторони: 1. Не досить сильнаорганізаційна структурапідприємства. 2. Відсутність системиуправління матеріальними запасами. 2. Зростання витрат обігу. 4. Недостатня мобільність у розвитку підприємства, відсутність стратегії управління. "Слабкість і можливості" 1. Дослідження системи управління. 2. Розробка функціональноїсхеми для складського відділу. 3. Перерозподіл функцій. 4. Розробка стратегії управління. "Слабкість і загрози" 1. Технічне оновлення за рахунок модернізаціїустаткування. 2. Зниження енергоспоживання на складі шляхом застосування енергозберігаючих ресурсів. 3. Перегляд цінової політики. 4. Впровадження інновацій у технології будівництва.

Проведення зазначених заходів дозволить досягти більш стійкого фінансового положення, придбати додаткові конкурентні переваги і завоювати великі частки ринку.
Визначимо масштаб бізнесу компанії (таблиця 2.6):
Табл.2.6
Масштаб бізнесу СФ "Контакт Плюс"

Найменування розглянутого аспекти. Відповіді на питання:
Масштаб бізнесу: Масштаби бізнесу міста Барнаул і Новоалтайськ
Координата зацікавлених сторін: Для своїх цілей компанія може використовувати такі зацікавлені сторони: постачальники, споживачі, корпоративні клієнти, органи влади, співробітників.
Взаємопов'язаність Взаємопов'язаність видів бізнесу - це, перш за все взаємозв'язок зенергетичної, паливної галузями бізнесу і з бізнесом з виробництва будівельних матеріалів та інструментарію.
Засіб для зміни масштабів Вихід на нові ринки збуту, отримання додаткового капіталу і нових потенційних клієнтів і співробітництво з регіонами країни.
Стратегічні питання Найважливішим стратегічним питанням є розгляд можливості удосконалення процесу будівництва, впровадження нових технологій.
Стратегічні виклики Говорячи про просування своїх послуг, можна відзначити, що фірма використовують в основному іміджеву стратегію рекламування послуг, приділяючи велику увагу якості і функціональності.

Таким чином, очевидно, що масштаб бізнесу компанії, хоча і недостатньо великий і специфічний, але досить стабільний і привабливий.
Для аналізу цілей організації необхідно відповісти на два питання: Чого організація хоче домогтися на ринку? і Чого хоче отримати організація від своїх зацікавлених сторін? Аналіз мети організації представлений в таблиці 6:

Табл.2.7
Аналіз мети організації

Найменування розглянутого аспекти. Відповіді на питання:
Стратегічна перспектива: Найбільше підприємству слід продовжувати розвиток бізнесу, і посилено розширювати ринок збуту, при цьому застосувати нові види рекламних стратегій.
Види бізнесу: Вид діяльності компанії розширювати не має сенсу
Позиція Компанія прагнути зміцнити своє становище в галузі
Продукти Компанія прагне зміцнити свій імідж компанії високоякісних будівельних послуг
Диференціація Компанія прагнути до диференціації цінової політики своїх послуг
Співробітники Фірма постійно стежить за якістю обслуговування, що здійснюється її персоналом
Органи влади Керівництво компанії контактує з органами влади, беручи участь у державних тендерах і котируваннях
Споживачі Компанія прагне завойовувати нових споживачів шляхом розширення функціональної можливості своїх послуг
Суспільство Компанія прагне підвищувати корпоративну культуру підприємства, грунтуючись на відкритості, довірі та співпраці.

Для аналізу стратегічної позиції на ринку використовується модель Shell / DPM - багатофакторна модель аналізу стратегічних позицій конкретних бізнесів (рис.2.2).
Виходячи з проведеного аналізу, можна зробити висновок, що на сьогодні позиція підприємства перебуває на стадії стратегії зростання. Будівельна галузь за сьогодні приваблива, підприємство займає в ній сильні позиції. Фірма хоч і не є одним з лідерів, але займає міцне і стійке положення на що знаходиться в зрілому віці життєвого циклу бізнесі. Ринок є помірно зростаючим або стабільний з хорошою нормою прибутку й без присутності на ньому якогось іншого сильного конкурента. У зв'язку з цим, підприємству необхідно намагатися зберегти займані позиції; позиція може забезпечувати необхідні фінансові кошти для самофінансування і давати також додаткові гроші, які можна інвестувати в інші перспективні галузі бізнесу.
При аналізі загальної стратегії розвитку підприємства була використана матриця Анзоффа.
Для компанії СФ "Контакт Плюс" найбільш відповідною і безпечною є стратегія глибокого проникнення на існуючий ринок, однак з огляду на жорстку конкуренцію і вразливість компанії перед нею, необхідно розглянути альтернативу - тобто стратегію розвитку товару (послуг), тобто на той же ринок запропонувати нові інноваційнівиди будівельних послуг.
Для компанії найбільш підходить стратегія фокуса на диференціації. Фірма повинна зосередитися на те, щоб стати кращою в своїй ніші ринку, зосередившись або на диференціації продукту, або на основі пропозиції вигідних і гнучких цін у даному сегменті.
Управління маркетингом на підприємстві відбувається наступним чином:
Переваги організації над конкурентами:
власна виробнича база (ремонтні майстерні, складські приміщення);
власний парк будівельних машин і механізмів;
частина робіт спеціалізованих виконуються підвідомчими організаціями (сантехнічні, вентиляційні роботи, прокладання зовнішніх мереж комунікацій).
На підприємстві є система комплексу маркетингу. Основними складовими комплексу маркетингу є: продукт (у даному випадку це готові будівельні об'єкти), ціна, канали розповсюдження та просування або стимулювання товару (тобто рекламна політика, що в даній організації слабо розвинене).
Будівельна продукція перетворюється на товар лише на ринку, тобто в процесі товарного обміну. У ТОВ СФ "Контакт Плюс" є певні маркетингові зусилля з просування будівельної продукції на ринок, які включають розподіл, рух товару, маркетингові комунікації. Для даного підприємства вибір каналів розповсюдження продукції, тобто розподілу і руху товару будівельної продукції, є однією з найважливіших функцій маркетингу.
Можна говорити про стратегічних і тактичних завданнях розподілу будівельної продукції в ТОВ СФ "Контакт Плюс". У стратегічному плані розподіл будівельної продукції залежить від розподілу продуктивних сил по території країни, які, у свою чергу, самі зумовлюють потребу, а значить виробництво і реалізацію будівельної продукції. Тому в широкому плані завданням ТОВ СФ "Контакт Плюс" є визначення прогнозу розміщення продуктивних сил на перспективу.
Тактичні завдання розподілу полягають у наступному:
закріплення старих замовників і залучення нових;
організація своєчасного та якісного виконання замовлень на будівельну продукцію;
максимально швидке одержання оплати за виконані роботи і поставлену покупцям продукцію.
Канали розподілу в підприємства розрізняють за рівнями, тобто за кількістю комерційних посередників між товаровиробником і споживачами. Для будівельної продукції можна виділити чотири рівні каналів розподілу.
В останні роки найпоширенішим каналом розподілу будівельної продукції є канал нульового рівня, коли господарські відносини з виробництва та реалізації готової продукції складаються між будівельною організацією і замовниками безпосередньо. Маючи в своєму розпорядженні необхідними інвестиціями і знаючи кон'юнктуру ринку підрядних робіт, замовник віддає перевагу сам працювати з підрядником, уникаючи посередників. Втім, це і зрозуміло, так як більшість об'єктів нерухомості будуються тільки на замовлення, ризик інвестицій достатньо високий, а споживчі запити суто індивідуальні.
Контрактна організація як посередник між будівельною організацією та замовником з'являється, щонайменше, у двох випадках: при бюджетному фінансуванні будівництва; при масовому виробництві будівельної продукції. При бюджетному фінансуванні будівництва іноді функції замовника і платника розподіляються між різними органами. Платник в умовах конкурсного розподілу обсягів підрядних робіт мимоволі виконує функції комерційного посередництва, так як фактично представляє інтереси замовників для будівельної організації та інтереси підрядника для замовників. Що стосується масового виробництва будівельної продукції, ролі замовника і покупця можуть належати різним особам. Так, нерідко в ролі замовника комунального житла виступає орган місцевого самоврядування, а в ролі покупців - фізичні та юридичні особи. Очевидно, що в цьому випадку функції органу місцевого самоврядування дуже схожі на функції комерційних посередників.
Канал розподілу другого рівня, крім названих робіт, включає і інвестиційну компанію. На відміну від контрактної організації, яка розподіляє переважно бюджетні кошти,інвестиційна компанія може акумулювати інвестиції з усіх джерел, включаючи в першу чергу накопичення домогосподарств. Якщо подібні накопичення акумулюються для житлового будівництва, то інвестиційна компанія може направити їх на фінансування підрядних робіт через контрактні організації, які частіше більш професійно можуть судити про кон'юнктуру ринку підрядних робіт. На даному рівні процес розподілу будівельної продукції приймає форму, при якій домогосподарства вкладають кошти вінвестиційні фонди, які на договірній основі привертають контрактні організації для більш ефективного розміщення інвестицій серед будівельних організацій. Далі викуплена інвестиційною компанією будівельна продукція розподіляється між вкладниками.
Канал розподілу третього рівня виникає тоді, коли в розглянутій ланцюжку з'являється ще одна ланка - ріелтер. Ріелтер представляє собою посередника між продавцем і покупцем нерухомості. У даній схемі даного ланцюжка не передбачено.
Просування або стимулювання продукції в організації розвинене не достатньо. Це один з основних значних мінусів організації. Рекламна політика не розвинена.
Підприємство вважає за краще виставкову діяльність, випуск рекламних статей у ЗМІ міста та області, друкується в будівельних каталогах і спеціальних будівельних виданнях. Крім цього, на підприємстві рекламних акцій практично більше не проводиться.

Глава 3. Шляхи вдосконалення маркетингової стратегії СФ "Контакт Плюс"


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 312; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь