Проект вдосконалення маркетингової діяльності організації
Проект вдосконалення маркетингової діяльності організації передбачає реалізацію наступних розроблених маркетингових стратегій:
1. Стратегія здійснення зв'язків з громадськістю - PR-акції:
Дана стратегія має на увазі, перш за все, створення та поширення друкованих рекламно-інформаційних матеріалів. Практикуються і плановані на майбутнє види видань: каталоги, проспекти, буклети, листівки, плакати-постери (з використанням сучасних технологій для демонстрації на виставках і семінарах), рулонні плакати.
Завдання фірми:
підвищення якості рекламно-інформаційних матеріалів та супровідної документації, надання в них не тільки інформації безпосередньо про основні послуги підприємства, але додаткових видів послуг і сервісу;
видання рекламної продукції (повнокольорових проспектів та буклетів, представницьких папок і т.п.) на високому поліграфічному рівні;
створення якісних рекламних матеріалів по товарах;
створення номенклатурного каталогу товарів компанії, що містить повну характеристику всіх моделей за єдиним стандартом;
Значно активніше буде використовуватися візуальна реклама у вигляді слайд-презентацій, демонструють оглядову інформацію компанії, продукцію.
Інформація у вигляді комп'ютеризованих екранних форм (слайдів) все ширше використовується на виставках, семінарах, круглих столах, нарадах, під час візитів делегацій інших фірм.
2. Стратегія збуту:
Планування ресурсів на розвиток і функціонування збутової мережі здійснювалося з розрахунку 5-7% від фактичного обсягу продажів, зроблених у попередньому році продукції і послуг фірми. Відповідно до цього принципу формується бюджет збутової мережі фірми
Можливі фактори, які можуть негативно вплинути на збут продукції (товарів і послуг):
Загальними негативними чинниками, які можуть вплинути на обсяги збуту продукції є:
посилення конкуренції з боку існуючих учасників ринку, у тому числі за рахунок виведення ними на ринок нових, інноваційних і привабливих в ціновому плані будівельних матеріалів і технологій;
прихід на ринок нових сильних конкурентів;
збої в логістиці постачання та дистрибуції продукції;
раптове непрогнозоване падіння ринку.
Можливі дії компанії щодо зменшення впливу таких чинників:
Дії компанії щодо зменшення впливу факторів, які можуть вплинути на збут його продукції (робіт, послуг) повинні полягати вніжеследующем:
у постійному моніторингу ринку і конкурентів; регулярне оновлення модельної лінійки;
реченні ринку товарів європейської якості, включаючи збільшення інжинірингової складової, пов'язаної зі створенням сучасних ефективних систем обліку та управління
задоволеності кінцевих споживачів, клієнтів і партнерів;
збільшенні частки прямого маркетингу;
розвитку систем управління всіма аспектами операційної діяльності;
Стратегія просування товару:
Компанії необхідно просувати продукт з декількох напрямів:
просувати продукцію серед кінцевих споживачів, як приватних осіб, так і юридичних компаній;
інформувати про перевагу своєї продукції;
Рекламна та інформаційна діяльність в Інтернеті переслідує мети:
підтримання іміджу інноваційної компанії,
реклама продукції і марки.
Інтернет надає нові можливості реклами продукції та торгової марки, які були неможливі при старих технологіях.
Вартість реклами в мережі істотно нижче вартості реклами в ЗМІ або, наприклад, при виготовленні дорожніх рекламних щитів. Тому необхідно використовувати максимум можливостей з реклами в Інтернеті, включаючи:
пряму рекламу на власному сайті;
банерну рекламу товарів, марки і сайту;
участь в Інтернет-виставках;
створення інформаційного порталу з метою розвитку даного сектора і поліпшення сервісу та подання інформації;
поширення інформації про продукцію на суміжні за тематикою сайти і організація спільних рекламних проектів з партнерами.
Завдання фірми:
впровадження нових технологій для розробки та подання інформації в Інтернеті;
створення віртуальної галереї товарів фірми з детальним описом та перевагами кожного;
участь в Інтернет-виставках, пов'язаних зі сферою діяльності фірми;
інформаційна підтримка клієнтів;
вивчення маршрутів навігації користувачів з метою аналізу важливості та доступності тієї чи іншої інформації на сайті;
розширення інформації про продукцію фірми;
розвиток служби новин сайту і поділ на кілька спеціалізованих каналів;
створення "форуму" для супроводу проектів і послуг фірми.
Участь у регіональних спеціалізованих виставках, що мають високу престижність і авторитет, відрізняються гарним рівнем організації, з метою посилення позицій фірми в регіонах.
З урахуванням можливого коректування плану в бік збільшення числа виставок в нього включені наступні заходи.
Рекламна інформація про фірму буде включатися в електронні бази даних і каталоги виробників товарів і послуг, а також розміщатися на випускаються фірмами-організаторами виставок лазерних компакт-дисках.
Реклама в друкованих виданнях буде здійснюватися шляхом розміщення рекламних оголошень, модулів, статей та інших публікацій
інформаційного, оглядово-рекламного та технічного характеру.
в різних довідниках виробників продукції, телефонних довідниках, бізнес-каталогах.
Особлива увага повинна бути приділена розміщенню статей спеціального технічного характеру або соціальної спрямованості (наприклад про переваги роботи в компанії), оскільки ряд ЗМІ при публікації подібних матеріалів готові надавати значні знижки.
До того ж це дозволить адресувати інформацію про діяльність фірми не тільки споживачам, але і потенційним менеджерам фірми.
Реклама на телебаченні і радіо, спрямована в основному не на просування конкретних моделей, але на необхідність заміни масла, сигналізації і т.д.
Сувенірна (подарункова) реклама - дуже дієвий спосіб для закріплення образу фірми у партнерів і споживачів. Вона використовується в комплексі з іншими заходами щодопросування продукції, доповнюючи і посилюючи вплив на клієнтів, будучи носієм простого рекламного повідомлення.
У якості сувенірної реклами будуть використовуватися: сувеніри з фірмовою символікою; серійні сувенірні вироби з гравіюванням або фірмовими наклейками; фірмові представницькі папки та ін; фірмові календарі всіх різновидів, записні книжки, вітальні листівки.
Останнім часом намітилися негативні тенденції зміни будівельного ринку, викликані кризовим станом світових фінансових ринків.
Необхідно враховувати, що наростання кризових явищ в економіці може безпосереднім чином позначитися на діяльності підприємства. Розвиток зазначених негативних тенденцій може призвести до відмови від реалізації намічених інвестиційних програм у зв'язку з можливим скороченням обсягів кредитування банківським сектором, зменшення обсягів виробництва у зв'язку зі скороченням попиту на продукцію. У результаті, це може призвести до істотного зниження всіх фінансово-економічних показників і скорочення діяльності компанії.
Необхідно вдосконалювати процес управління ризиками, своєчасно виявляти їх, ставити на облік і створювати основу для прийняття управлінських рішень, спрямованих на зниження загального профілю ризику.