Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальні методично-організаційні вказівки щодо проведення робіт та контролю знань



 

Лабораторні роботи з дисципліни “Машини з ДВЗ” базуються на твердому знанні лекційного матеріалу і попередній самопідготовці студентів по літературних джерелах, що рекомендуються.

Безпосереднє керівництво при проведенні занять здійснює викладач або лаборант, якій може залучатися до проведення занять. На першому занятті студенти отримують інструктаж з техніки безпеки і розписуються в спеціальному журналі.

Кожну лабораторну роботу студенти виконують самостійно. На протязі всього часу занять студент опитується по матеріалу попередньої лабораторної роботи, при цьому здійснюється перевірка якості самостійного виконання домашнього завдання. Перелік питань, що вивчаються самостійно, помічений в розділі “Домашнє завдання” до кожної лабораторної роботи.

До кожної наступної лабораторної роботи студент готується самостійно. При цьому він попередньо (на кануні, або раніше) ознайомлюється зі змістом питань, які розглядаються, наведеним навчальним матеріалом, робить записи у відповідних зошитах про назву, цілі та навчальні питання. Студент сам визначає контрольні питання (із числа наведених в роботі), на яки буде викладати відповіді письмово згідно з завданням. Завдання приведені наприкінці кожної роботи.

Виконання «Домашнього завдання» згідно варіанту для студента являється обов’язковим, та виконується в робочих зошитах після відпрацьовування навчальних питань поточної лабораторної роботи.

В матеріалах до кожної роботи приведені приклади оформлення принципових схем агрегатів, механізмів і систем аналогічно з якими студенти креслять схеми відповідно до варіанту завдання. У кінці кожної лабораторної роботи є контрольні питання по темі занять, на які студенти відповідають під час опиту.

Лабораторна робота вважається виконаною якщо студент виконав домашнє завдання, розуміє про сутність питань, що їм розглядаються та дає відповіді на контрольні питання. Питання керівником роботи можуть ставитися також й в межах питань, які виносяться на заняття. Наприклад, пояснити ту чи іншу схему, рисунок та ін.

Для підготовки і при проведенні занять студенти використовують методичні вказівки, альбоми конструкцій, плакати, схеми агрегатів, механізмів і систем, стенди, розрізні агрегати і механізми, деталі та макети, технічні засоби навчання - комп’ютерний клас, ноутбуки, за допомогою яких здійснюється перегляд відео роликів за тематикою питань, що вивчаються, навчальну літературу з курсу.

Якщо під час лекційних занять розглядаються питання для таких машин з ДВЗ як автомобіль, трактор, вертоліт, локомотив, судно, то на лабораторних заняттях розглядаються навчальні питання переважно для автомобілів, та по де яким питанням - для тракторів.

Метою проведення лабораторних робіт є - дати студентам розуміння загальних принципів класифікації, будови і роботи механізмів і агрегатів, вузлів і систем автомобілів і тракторів при їх різному конструктивному виконанні.

Ознайомившись та вивчивши будь-яку складову частину автомобіля, його механізм, агрегат або вузол, студент повинен знати:

- призначення, характеристику за класифікаційними признаками;

- розташування;

- з яких елементів складається;

- загальний принцип роботи;

- з якого матеріалу виконані основні деталі;

- переваги і недоліки.

Розгляд питань, що стосуються загальної будови, принципу роботи складових частин конструкції автомобіля студентами здійснюється безпосередньо з використанням матеріальної частини: розрізного механізму, агрегату, деталі, з застосуванням їх технічного опису в альбомах рисунків, інструкціях, підручниках та ін.

Після вивчення будь-якого агрегату і механізму студент повинен уміти:

- відобразити (намалювати, накреслити) по пам'яті його принципову (структурну, кінематичну) схему;

- розповісти про його загальну будову і роботу по рисунку, схемі;

- відповісти на питання для самоперевірки.

У процесі навчання студенти зобов'язані дбайливо відноситися до навчального обладнання, наочних посібників, альбомів, плакатів і підручників.

На початку кожної роботи черговий студент роздає альбоми, плакати, керівництво і підручники, а в кінці роботи здає їх лаборанту або викладачеві. До обов'язку чергового входить також наведення порядку в лабораторії після закінчення робіт.

Лабораторна робота № 1


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 216; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь