Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Класифікація легкових автомобілів



Оскільки всі легкові автомобілі, незалежно від їх розмірів і особливостей конструкції повинні задовольняти однаковим технічним вимогам, по класифікації ЄЕК ООН всі вони відносяться до однієї категорії М1. З точки зору споживача, легкові автомобілі можуть мати між собою вельми істотні відмінності. У зв'язку з цим, європейський досвід класифікації пропонує за основний класифікаційний параметр легкового автомобіля застосовувати його габаритну довжину. При цьому автомобілі загального призначення поділяються на шість основних класів, що визначаються буквами латинського алфавіту. Встановлюється наступний розподіл автомобілів по класах:

• Клас А-габаритна довжина до 3,5 м;

• Клас В - габаритна довжина від 3,5 до 3,9 м;

• Клас C - габаритна довжина від 3,9 до 4,3 м;

• Клас D - габаритна довжина від 4,3 до 4,6 м;

• Клас Е - габаритна довжина від 4,6 до 4,9 м;

• Клас F - габаритна довжина понад 4,9 м.

У разі збігу габаритної довжини з верхньою межею діапазону, автомобіль відноситься до більш високого класу. У звичних нам термінах автомобілі класу А відносяться до особо малого, класу В - малого, класів С і D - середнього, класу Е - великого, класу F - вищого класів.

Існують, однак, легкові автомобілі більш вузького призначення, використання для яких прийнятого критерію класифікації недоцільне, оскільки не відображає особливостей їх споживчих якостей. Ці автомобілі прийнято виділяти в окремі класи.

Специфіка спортивних автомобілів враховується виділенням їх в два класи G і Н, в яких вони розрізнюються вже в залежності не від довжини, а від вартості.

До окремого класу, що не має поки загальноприйнятого буквеного позначення, прийнято відносити автомобілі підвищеної прохідності.

У ряді випадків до окремого класу відносять і автомобілі підвищеної місткості, що з'явилися останнім часом, звані мінівенами.

У відповідності до національної класифікації легкові автомобілі розділяють на класи в залежності від робочого об'єму (в літрах) циліндрів двигуна таким чином: особо малий-до 1,2; малий-1,3-1,8; середній-1,9-3,5; великий - більше 3,5; вищий-не регламентується.

 

Класифікація автобусів

По своїх функціональних можливостях автобуси відрізняються розрахунковим числом пасажирів. Однак при практично однакових розмірах і масі число пасажирів залежить від призначення автобуса: міський автобус розрахований на більшу кількість пасажирів, ніж туристський, зате останній забезпечує їм більш комфортні умови. Тому в якості класифікаційної ознаки автобусів доцільно прийняти не місткість, а так само, як і у випадку з легковими автомобілями загального призначення, їх габаритну довжину.

У основі національної класифікації автобусів лежить їх габаритна довжина (в метрах): особо малий - до 5,0; малий - 6...7,5; середній -8,0...9,5; великий - 10,5...12,0; особо великий - 16,5 і більше. Прийняті в нашій країні діапазони можливих довжин автобусів різних класів мають прогалини, оскільки відносились тільки до типажу вітчизняної продукції. Усунення цих прогалин приводить до наступного розподілу автобусів на класи, в залежності від їх довжини:

 

• Особо малий - габаритна довжина до 5м;

• Малий - габаритна довжина від 5 до 7,5м;

• Середній - габаритна довжина від 7,5 до 9,5м;

• Великий - габаритна довжина від 9,5 до 12м;

• Особо великий - габаритна довжина більше за 12м.

У разі збігу габаритної довжини з верхньою межею діапазону, автобус відноситься до більш високого класу.

Особо великий автобус може бути тільки зчленованим. Під цим терміном мається на увазі транспортний засіб, який складається з двох або більш жорстких секцій, шарнірно зчленованих один з одним, причому пасажирські салони кожної секції взаємно сполучені таким чином, що пасажири можуть вільно переміщатися між ними.

ЄЕК ООН з точки зору наявності різниці в технічних вимогах визнала необхідним розділити автобуси всього на дві категорії: М2 - автобуси повною масою менше за 5 т (маломісні) і М3 - автобуси повною масою понад 5 т.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 237; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь