Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗаГАЛЬНА БУДОВА, Класифікація автомобілів



І тракторів

 

Мета роботи - вивчити класифікацію автомобілів і тракторів, з’ясувати основні принципи їх компоновки.

Наочні посібники:

- альбоми, плакати, технічний опис по конструкції автомобілів

легкових: ЗАЗ-1102; ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2108, ВАЗ-2121; УАЗ-3151; Аudi A8, Q7; Москвич 2141; ГАЗ-3102;

вантажних: ГАЗ-3307, ГАЗ-66; ЗІЛ-4331, ЗІЛ-131; КамАЗ-5320, КамАЗ-5511; МАЗ-5335; КрАЗ-6510, КрАЗ-260;

тракторів: ДТ-75; Т-150; ЮМЗ-6КЛ; МТЗ-80, МТЗ-82; Т-150К; К-701 та ін.;

- презентації, відео ролики щодо застосування, загальної конструкції автомобілів і тракторів – комп’ютерний клас;

- макети, стенди складових частин конструкції автомобілів;

- розрізні агрегати базових автомобілів і тракторів.

 

Перелік питань, що вивчаються на занятті

3.1.1 Призначення автомобілів і тракторів, галузі застосування. Поняття про машинно-тракторні агрегати.

3.1.2 Міжнародна і національна класифікація автомобілів і тракторів.

3.1.3 Основні типи і моделі вітчизняних автомобілів і тракторів.

3.1.4 Загальна будова, головні агрегати і системи автомобілів і тракторів та функціональні зв'язки між ними.

3.1.5 Види кузовів легкових автомобілів: седан, лімузин, універсал, хетчбек, купе, кабріолет, їх властивості.

3.1.6 Компонуючи схеми і колісні формули базових автомобілів, тракторів.

 

Основні теоретичні положення щодо розуміння змісту навчальних питань

Класифікація автомобілів і тракторів

Під класифікацією розуміють систему понять, які застосовуються в галузях знань як засіб для встановлення зв'язків між поняттями або класами об'єктів. Звичайно, крім упорядкування уявлень про яку-небудь сукупність об'єктів, класифікація вирішує і деякі додаткові задачі. Це в повній мірі відноситься і до класифікації транспортних засобів: автомобілів, тракторів. Класифікація може віддзеркалювати деякі аспекти технічної політики, наприклад, сприяти забезпеченню створення доцільного з суспільної точки зору типажу транспортних засобів (типажем називають систематизовані і згруповані по основним ознакам параметри транспортних засобів).

Організації, що займаються створенням нормативних документів і контролем їх виконання, класифікують транспортні засоби відповідно до особливостей технічних вимог, що пред'являються до них. Так, відповідно до ЄЕК ООН механічні транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів і які мають, принаймні, чотири колеса відносяться до категорії М, механічні транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів - до категорії N, а причепи і напівпричепи - до категорії - О.

 

Принципи класифікації

У виборі критеріїв полягає головна складність класифікації. Так, наприклад, податок з власників транспортних засобів у деяких країнах стягується в залежності від максимальної потужності їх двигунів. Але ця характеристика для класифікації автотранспортних засобів не прийнятна, хоч би тому, що на один і той же автомобіль можуть бути встановлені двигуни різної потужності. Використання в якості класифікаційних ознак масових характеристик також не підходить для всіх типів автомобілів. Дійсно, не досконалий з точки зору конструкції легковий автомобіль може бути віднесений до більш високого класу, тільки тому, що в нього закладена надмірна маса.

Класифікація за призначенням є найбільш прийнятною для транспортних засобів. Аналіз існуючих методик і тенденцій розвитку систем класифікації транспортних засобів дозволяє сформулювати наступні вимоги до них:

- система класифікації повинна охоплювати все різноманіття конструкцій (не повинно бути транспортних засобів, які не вписуються в прийняту систему класифікації);

- класифікаційні ознаки різних за призначенням транспортних засобів можуть розрізнюватися;

- крайні значення діапазонів зміни класифікаційного параметра, які характеризують різні класи транспортних засобів повинні вибиратись таким чином, щоб приналежність до того або іншого класу віддзеркалювала б помітну зміну споживчих властивостей;

- ширина діапазонів зміни класифікаційного параметра, автомобілів, що відносяться до різних класів, повинна вибиратися такою, щоб розподіл відомих конструкцій по класах був в певній мірі рівномірним (щоб не трапилося такого, що для половини класів можна знайти тільки по одному представнику);

- система класифікації повинна бути доступна для розуміння не тільки спеціалістам (для цього число класів не повинно бути дуже велике, а їх позначення повинно підкорятися загальній ідеології).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 241; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь