Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Mj -холінолітики та інгібітори протонного насоса



Омепразол ефективний при пептичних виразках, які не піддаються лікуванню іншими противиразковими препаратами. При лікуванні препара­том не потрібний спеціальний підбір доз людям похилого віку та хворим з порушеними функціями печінки і нирок.

Пірензепін - представник нового покоління антихолінергічних за­собів, вибірково пригнічує секрецію залозами шлунка соляної кислоти і пепсиногену, не має суттєвого впливу на М-холінорецептори слинних за­лоз, серця та інших органів. Препарат добре переноситься.

Антациди

До антацидів звертаються тоді, коли гіперсекреція шлункових залоз не усувається холіно- та гістаміноблокуючими засобами.

До антацидів швидкої, але короткочасної дії належить карбальдрат (дигідроксіалюмінію натрію карбонат). Взаємодіючи з хлористоводневою кислотою шлункового соку, він утворює С02, який подразнює рецептори слизової оболонки шлунка. Тому його рекомендують як засіб симптоматич­ної фармакотерапії.

Алюмінію фосфат (фосфалюгель) призначають у вигляді колоїдно­го гелю за 30 хвилин до їди. Має в'яжучі властивості, ефективний при інто-ксикаціях. Можна застосовувати під час вагітності та лактації.

Алюмаг — збалансований препарат з однаковими кількостями гідроксидів магнію та алюмінію (по 0,2) - для запобігання проносів та за­порів. Швидко нейтралізує шлунковий сік, а завдяки утворенню гелю в шлунку проявляє адсорбуючу, обволікальну та знеболювальну дію. Алюмаг можна застосовувати в лікувальних та профілактичних цілях при вираз­ковій хворобі та гіперацидному гастриті, а також епізодично - при не­обхідності позбавитись відрижки, жоги та болю в шлунку. Майже не справ­ляє системного впливу у зв'язку з мінімальним всмоктуванням у ШКТ.

Альмагель - комбінований засіб з антацидними, адсорбуючими, об­волікаючими властивостями. Наявність D-сорбіту сприяє посиленню жов­човиділення та проносної дії. Лікарська форма у вигляді гелю посилює тривалість ефекту та складає умови для більш рівноважного розподілення препарату по слизовій оболонці шлунка.

Рені діє швидко, і ефект триває протягом 60-90 хвилин. Можна за­стосовувати декілька разів на день.

В ^яжучі засоби

Сукралфат утворює клейку речовину, яка особливо інтенсивно і міцно покриває виразкову поверхню шлунка і 12-палої кишки приблизно на 6 годин.

Вісмуту субцитрат колоїдний (де-нол) має антацидну і цитропро-текторну дію, являє собою колоїдну суспензію, яка під впливом хлористо­водневої кислоти шлунка утворює білий осад у вигляді полімерглікопротеї-нового комплексу, що має високу спорідненість з глікопротеїнами слизової оболонки, особливо некротичних тканин виразкової поверхні. Де-нол сти­мулює синтез PgE2, що підвищує утворення слизу та бікарбонатів. Має та­кож антисептичну дію та бактерицидну на Helicobacter pylori. Репаранти, комбіновані та інші засоби

Мізопростол - синтетичний аналог простагландину Еі. Виявляє ци-топротективний вплив, пов'язаний зі збільшенням утворювання слизу в шлунку та підвищенням секреції бікарбонату слизової оболонки шлунка. Виявляючи безпосередній вплив на парієнтальні клітини шлунка,

-280-


1 МІюиростол пригнічує базальну, ночну та стимульовану (їдою, гістаміном,

і иешш асірином) секрецію.

І    Мстилурацил має протизапальну дію, прискорює процеси клітинної

реї операції, стимулює лейкопоез.

Ііікиїр містить вісмут, магнію карбонат основний, натрію 11 ірокарбонат, порошок корневища аїру і кору крушини.

Гастрофарм - комбінований препарат. Виявляє анальгезуючу та ан-іицидиу дії за рахунок буферних властивостей протеїну, який міститься у ноішкііі кількості (25-35%) в препараті. Стимулює процеси регенерації в оптовій оболонці шлунка та 12-палої кишки.

Гастрофіт - лікарський збір з 15 лікарських рослин, стимулює ре-имративні процеси, виявляє жовчогінну, вітрогінну, протизапальну дію. Ви­користовується для профілактики та оптимізації лікування гастриту (у тому числі гіпоацидного), дуоденіту, ентероколіту, профілактики рецидивів ви-ріпкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, коліту, холециститу, холангіту, дпекінезії сечовивідних шляхів, для регуляції моторної функції шлунка та мішечника, нормалізації випорожнення.

Дротаверин (но-шпа, но-шпа форте, но-кру-ша) за фармако-ногічними властивостями близький до папаверину, але володіє більш вира­женою та тривалою міотропною спазмолітичною дією. Чинить також ва-іоділатуючу дію. Після вживання всередину швидко всмоктується з ЖКТ. Іііодоступність - 100%. Не проникає через ГЕБ. Не впливає на вегетативну і іервову систему.

Бенциклан поряд зі спазмолітичною дією виявляє помірну судино­розширювальну. Володіє місцевоанестезуючою активністю, викликає помірний седативний ефект.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 245; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь