Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сюжетно рольова гра « ЛЬОТЧИКИ». Рекомендації до гри. Сюжетно рольова гра « РИБАЛКИ»



Мета: закріплювати уявлення дітей про працю дорослих в аеропорту і на аеродромі; розвивати інтерес у грі; формувати позитивні взаємини між дітьми; виховувати у дітей повагу до праці льотчика.

 

Ігровий матеріал: іграшкові літаки, бензовози, візки, кашкети для льотчиків, пілотка для стюардеси, штурвал, пропелери, крила літака.

 

Підготовка до гри: читання віршів із книг Б. Житкова «Що я бачив?» («Аеропорт») та І. Вінокурова «Літак летить» («На аеродромі», «Хто водить літаки»); проведення ігор зі старшими дітьми; виготовлення з будівельного матеріалу або з піску злітної смуги, ангара, літаків, великого літака (із використанням стільчиків і деталей із картону); конструювання паперових літаків.

 

Ігрові ролі: перший і другий пілоти (льотчики), стюардеса, техніки, пасажири, працівники аеропорту, касир, буфетник, продавці аптечного і газетного кіосків.

 

Хід гри

Першим етапом підготовки до гри є розглядання картини, на якій зображено аеропорт. Дітям необхідно розповісти, які приміщення є в аеропорту (зали для пасажирів, каси, буфет, газетний кіоск) і ознайомити з працею дорослих в аеропорту, а також дати уявлення про те, що аеродром — це велике, рівне поле, на якому стоять літаки і вертольоти, осторонь — ангари. Після цього вихователь читає уривки з книг Б. Житкова «Що я бачив?» («Аеропорт») та І. Винокурова «Літак летить» («На аеродромі», «Хто водить літаки»). Потім із будівельного матеріалу або піску можна виготовити разом із дітьми злітну смугу, ангар, літаки, великий літак (із використанням стільчиків і деталей із картону). Вихователь може запропонувати конструювати паперові літаки, стріли, а потім використовувати їх в іграх із вітром. Гру в «льотчиків» краще проводити на ділянці дитячого садка. Вихователь пропонує дітям розіграти такі ролі: «перший і другий пілоти» («льотчики»), «стюардеса», «техніки», «пасажири» — «мами», «тата», «діти», «бабусі», «дідусі», «працівники аеропорту», «касир», «буфетник», «продавці аптечного і газетного кіосків». Далі вихователь надає дітям можливість пограти в гру самостійно. Необхідно враховувати ті ігрові задуми, які можуть виникнути у дітей, оскільки у грі, у першу чергу, повинне виявитися те, що радує, хвилює дитину в цей момент.

 

Сюжетно рольова гра « РИБАЛКИ»

Мета: закріплювати уявлення дітей про те, як ловлять рибу; розвивати інтерес у грі; формувати позитивні взаємини між дітьми.

 

Ігровий матеріал: конструктор, лозинки, нитки, предмети-замінники, іграшкові рибки.

 

Підготовка до гри: екскурсія на річку; зустріч із рибалками; читання творів про рибалку; виготовлення човна з будівельного матеріалу; виготовлення вудочок; ліплення риб.

 

Ігрові ролі: рибалки.

 

Хід гри

Починаючи гру, перш за все вихователь може організувати екскурсію на річку, де разом із дітьми постежити за рибалками, обговорити питання: на чому пересувається по річці рибалка, які

бувають човни, що ловлять рибалки, які для цього потрібні пристосування. Можна там же організувати зустріч із рибалкою, поставити йому питання, що цікавлять дітей. Після цього в групі вихователь проводить бесіду «Що ми бачили на річці». Батьків вихователь просить на вихідні дні взяти дітей із собою на річку, показати, як слід ловити рибу. Потім спільно з дітьми можна спорудити човни і весла з будівельного матеріалу, з довгих лозинок зробити вудки. Коли всі приготування до гри будуть завершені, вихователь може запропонувати дітям пограти самостійно.

 

Рекомендації до гри

Під час гри вихователь повинен підтримувати інтерес дітей до гри і спрямовувати розвиток сюжету, використовуючи поради, запитання, нагадування. Наприклад:

• На чому це ви плаваєте?

• Куди пливе ваш човен?

• Що ви в ній везете?

Вихователь не тільки розширює уявлення про явище, що зацікавило дітей, але й допомагає в організації гри; іноді бере безпосередню участь у грі, іноді допомагає спланувати гру.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 289; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь