Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Сюжетно рольова гра « ТЕАТР»
Мета: закріплювати уявлення дітей про театр; розвивати інтерес у грі; формувати позитивні взаємини між дітьми.
Ігровий матеріал: ширма; іграшки бібабо; ігрові атрибути: гроші, гаманці, квитки; великі таблички «Театр», «Каса».
Підготовка до гри: перегляд лялькових спектаклів, фільму про театр; читання віршів про театр; проведення ігор зі старшими дітьми; виготовлення дітьми атрибутів для театру.
Ігрові ролі: касир, контролер, водій автобуса, артисти.
Хід гри Підготовку до гри вихователь може розпочинати після того, як дітям буде показаний ляльковий спектакль або вони самі відвідають театр (крім того, перед ними можуть виступити артисти). Потім необхідно розглянути картину «У театрі» та обговорити її зміст. Бажано в групу внести одну або дві ляльки бібабо. Для того щоб підтримати інтерес до гри з цими ляльками і зробити його стійким, вихователеві необхідно навчати дітей правильно користуватися ляльками, навчати окремих ігрових прийомів. Лялька може «вітатися», «махати рукою», «плескати в долоні», «кланятися», «чесати чоло або щоку», «гладити дітей по голові», «танцювати» тощо. Дітям, як правило, це дає величезне задоволення, і вони з радістю наслідують вихователя, змушуючи ляльку робити ті самі дії, які він їм показував. Поступово, діти під керівництвом і за допомогою вихователя вчаться керувати ляльками і в процесі гри опановують окремі ігрові прийоми.
Наступним етапом під час підготовки до гри може бути виготовлення дітьми ігрових атрибутів. Вихователь пропонує дітям намалювати квитки, зробити гроші. Сам у цей час готує великі таблички зі словами «Театр», «Каса». Бажано показати дітям фільм про театр. Перед грою вихователь роздає дітям «гаманці з грошима», просить подивитися, чи в порядку їх одяг, чи акуратно вони причесані, оскільки вже час їхати до театру. Діти «виходять із дитячого садочка» і «йдуть на зупинку», де на них чекає «автобус» (його можна влаштувати навіть в іншій кімнаті — столовій або сусідній груповій кімнаті). В «автобусі» діти «розраховуються» з «кондуктором», отримують у нього «квитки» та їдуть до зупинки «Театр». «Підійшовши до театру», діти повинні знайти «касу» і «придбати» там «театральні квитки», після чого пред’явити їх «контролерові» та зайняти місця в «залі для глядачів». Вихователь на «сцені» керує ляльками, діти уважно переглядають спектакль. Після спектаклю діти аплодують, дякують артистам, «виходять із театру», знову «їдуть на автобусі в дитячий садок».
Рекомендації до гри Під час повторення гри вихователь може надати дітям відносну свободу дій. Так, вони самі «їдуть у театр і повертаються з нього», самі готують потрібні атрибути (автобус, автобусні та театральні квитки, гроші та ін.), самі виконують основні ролі: «кондуктора», «водія», «касира», «контролера». Вихователь виконує роль ведучого: він ще сам керує ляльками, але вже з другої-третьої гри вихователь може залучати дітей і для самого спектаклю. Поступово вихователь усе більше залучає дітей до активної участі у виставі, залишаючи за собою лише право спрямовувати їх дії та допомагати їм. Вихователеві також необхідно навчати дітей, граючи в «театр», використовувати не тільки спеціальних ляльок, але й інші іграшки: автомобілі, тварин, мотрійок. Коли діти переконуються в перевазі використовування в грі додаткових іграшок, перед ними виникають перспективи для розвитку гри. Коли гра буде повністю освоєна дітьми, важливо пояснити дітям, що словом «театр» позначається спектакль і тоді, коли артистами бувають не ляльки, а люди. Для цього необхідно провести інший варіант гри. Коли діти це зрозуміють, вони, безумовно, видозмінять і свою гру. Лялькові спектаклі чергуватимуть із такими, де певні ролі братимуть на себе самі діти. Вони розігруватимуть для глядачів зміст добре їм знайомих казок і невеликі сценки.
Старший Вік |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 255; Нарушение авторского права страницы