Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Розрахунок потужності гальмових пристроїв гірки
Потрібна сумарна потужність гальмових засобів спускної частини гірки малої потужності (першої і другої гальмової позиції) повинна забезпечувати сприятливих умов скачування відчепів, зупинку чотиривісного вагона вагою 63т і опором 0,5 кгс/т на другій гальмовій позиції. Сумарна потрібна розрахункова потужність першої і другої гальмових позицій спускної частини гірки може мати вигляд:
м ен.в.
де — коефіцієнт збільшення потрібної розрахункової потужності гальмових позицій спускової частини гірки, визваний вимогами спільного інтервального і прицільного гальмування, безпечного сортування вагонів при занятті ділянки між другою (пучковою) і парковою гальмовими позиціями, компенсації погрішностей регулювання швидкості скачування вагонів і забезпечення живучості технологічної системи. Значення може бути 1,20-1,25 при двох гальмівних позиціях в межах спускової частини гірки: менші значення коефіцієнта приймаються для гірок, що споруджуються в місцевостях з сухим кліматом, де рідкі тумани при температурі, близькій до нульової, а великі значення — споруджуваних в місцевостях, де часто спостерігаються такі умови; — питома енергія, що втрачається дуже хорошим бігуном при подоланні (у сприятливих умовах) сил опіру руху на ділянці від вершини гірки до кінця останнього сповільнювача другої (пучковою) гальмівної позиції. — профільна висота ділянки від кінця останнього сповільнювача другої (пучковою) гальмівної позиції до розрахункової крапки, м. — питома енергія ( ), відповідна встановленій швидкості розпуску ; м ен.в.
м ен.в.
В зв’язку з тим що сумарна потрібна розрахункова потужність першої і другої гальмових позицій спускної частини гірки дорівнює 1,3 м ен. в., приймаємо кліщовидний 5-ти ланковий тип сповільнювача. Сумарна потрібна потужність гальмових позицій, розподіляється між першою і другою гальмовими позиціями так, щоб забезпечувалася безпека розпуску і найбільша переробна здатність гірки. На I ТП для всіх гірок необхідно встановлювати не менше двох сповільнювачів з метою забезпечення розпуску составів в період виключення для ремонту одного із сповільнювачів. Мінімальна потрібна розрахункова потужність першої гальмової позиції (потужність одного сповільнювача) повинна відповідати вимогам інтервального регулювання, швидкості скачування вагонів, обмеженням швидкості входу вагонів на другу гальмівну позицію і встановлюватися по результатам моделювання процесу розпуску составів. Потрібна розрахункова потужність єдиної гальмової позиції (паркової) гірки малої потужності з 4-6 підгірочними коліями повинна визначатися по формулі (6.1), де і відносяться до паркової гальмівної позиції. При цьому приймається рівним: 1,2 — при однорідному по вазі вагонопотоці; 1,4 — якщо в переробляємому на гірці вагонопотоці існують відчепи, що складаються з вагонів, що чергуються, важкою і легкою вагових категорій. Потрібна розрахункова потужність паркової гальмової позиції для гірок великої і середньої потужності (і гірок малої потужності з двома гальмовими позиціями на спусковій частині гірки) встановлюється в ході оптимізаційних розрахунків при комплексному проектуванні висоти і подовжнього профілю гірки, залежно від розрахункової швидкості розпуску. У цих розрахунках висота гірки, розрахункова швидкість розпуску і оптимальна потрібна потужність паркової гальмової позицій є взаємозв'язаними величинами. В разі необхідності підвищення продуктивності гірки за рахунок збільшення розрахункової швидкості розпуску при подальшому підвищенні потужності паркової гальмівної позиції може знадобиться підвищити висоту гірки і при необхідності — потужність гальмових позицій її спускової частини. Потрібна потужність паркової гальмової позиції на гірках малої потужності з пучковою гальмовою позицією проектується рівною 0,8 м ен. в. Механізацію гальмування вагонів на спусковій частині і сортувальних коліях рекомендується здійснювати в першу чергу на сортувальних гіркових пристроях будь-якої потужності, що споруджуються в екстремальних температурних зонах, перш за все в холодних (V-V1 зони). У зв'язку з переробкою на сортувальних гірках вагонів, що вимагають особливої обережності, які не можна вдарити з іншими вагонами, слід для забезпечення збереження вагонів і вантажів на гіркових механізованих сортувальних пристроях будь-якої потужності, з будь-яким числом доріг і механізованих гальмових позицій (на спусковій частині і в сортувальному парку) передбачати гальмування вказаних вагонів черевиками на початку сортувальних колій і необхідні витрати на ці цілі.
Проектування станції Проектування починають із вибору типу станції й схеми розміщення основних пристроїв з урахуванням місцевих умов, потім виконують розрахунки пристроїв. Накладку плану шляхового розвитку доцільно починати з визначення положення головних колій і розміщення пасажирських пристроїв, приймально-відправних пасажирських колій і платформ, з огляду на зручне обслуговування пасажирів. Особливу увагу варто приділяти плану головних колій, по яких можуть проходити швидкісні пасажирські поїзди або швидкі поїзди без зупинки на даній станції. Ці колії не повинні відхилятися на стрілочних переводах. У всіх проектах необхідно враховувати можливість подальшого розвитку станції. Тому розміщення капітальних споруд і колієпровідних розв'язок повинне допускати можливість подовження колій станції, збільшення числа колій у парках, розвитку локомотивного господарства, розширення вантажного двору й т.д. Територія для перспективного розвитку станції й спорудження розв'язок бронюється від забудови. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 278; Нарушение авторского права страницы