Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розробка повздовжнього і поперечного профілів



 

Для побудови повздовжнього і поперечного профілів на план станції наносять кілометрові знаки і пікети по осі головної колії, уклоновказівники, горизонталі і ситуацію (межі селища, автомобільні дороги і ін.).

Повздовжній профіль станції складається по осі II головної колії в межах між вхідними сигналами на стандартній сітці в масштабі: горизонтальний 1:10000, вертикальний 1:100.

Відмітки землі на пікетах і плюсових точках (характерних місцях між пікетами) встановлюються на планшеті або на плані станції шляхом інтерполяції між горизонталями.

За проектні відмітки на повздовжньому профілі приймаються відмітки бровки земляного полотна. Вони розраховуються за відмітками, вказаними на уклоновказівниках залежно від ухилу елементу, відстані до пікету або плюсової точки від точки перелому профілю.

На повздовжньому профілі при проектуванні викреслюються лінії поверхні землі і бровки земляного полотна. Побудова профілю виконується від умовного рівня, за який береться верхня лінія сітки. Для наочності зображення подовжнього профілю відмітка умовного рівня приймається на 6 – 8 м менше мінімальною з проектних відміток (М 1:200). Окрім відміток землі і бровки земляного полотна на подовжньому профілі вгорі указуються робочі відмітки, рівні різниці їх відміток. Для насипів робочі відмітки пишуться вище за проектну лінію, для виїмок — нижче.

На повздовжньому профілі показується ситуація (план станції), подовжні ухили і відстані між точками перелому профілю, пікети і кілометри. Профіль землі викреслюється чорним кольором, земляного полотна (колії) – червоним.

Поперечні профілі будуються для підрахунку об'ємів земляних робіт при спорудженні станції. У проектних організаціях викреслюються поперечні профілі на кожному пікеті і в плюсових крапках.

Поперечний профіль станції викреслюється в масштабі 1:200 як для горизонтальних, так і для вертикальних відстаней на стандартній сітці.

Пасажирські платформи і профіль баластного шару викреслюється відповідно до Інструкції по проектуванню станцій і вузлів.

Об'єм робіт по споруді земляного полотна визначається за планом станції. Для побудови поперечного профілю визначають характерні місця на плані станції.

До характерних місць на плані станції відносяться:

а) місця зміни земляного полотна (визначаються за планом станції);

б) точки перелому подовжнього профілю земляного полотна;

в) місця переходу виїмок в насипі і навпаки (точки нульових робіт);

г) точки зміни рельєфу місцевості по трасі головного шляху.

Значення пікетів характерних точок вимірюють на плані за повздовжнім профілем або по координатах і заносять в першу графу таблиці 13.

Відстань між поперечними профілями (характерними точками) визначають по значеннях їх пікетного положення. Робоча відмітка в кожному поперечному перетині в загальному випадку вимірюється по ширині перетину. За відсутності даних про поперечний профіль в кожному перетині її можна визначити умовно як різниця відміток землі і земельного полотна по осі головної колії (див. повздовжній профіль).

На ділянках, де земляне полотно розташоване на насипах, робочу відмітку виписують із знаком «плюс», а у виїмках — із знаком «мінус». Ширину земляного полотна між бровками визначають як суму міжколійї у відповідному поперечному перетині відстаней від осей крайніх колій до бровок земляного полотна.

У курсовому проекті обсяг земляних робіт може бути розрахований наближеним способом, при якому поперечний перетин земляного полотна представляється у вигляді трапеції, площа якої визначається як:

Для насипу:

;

Для виїмки:

.

де – площа насипу та виїмки,

е - сумарна відстань між осями колій в перетині;

– робоча відмітка по насипу (виїмці), ;

 

Рисунок 7. Повздовжній профіль станції

 

Всі розрахунки виконуються у вигляді таблиці (табл.14).

Підрахунок обсягів земляних робіт необхідний для складання кошторису на будівництво станції.

Розрахунок обсягу земляних робіт ведеться окремо для насипі та для виїмок. Підрахувавши обсягів насипів і виїмок складають їх і одержують земляний обсяг земляних робіт. На рис.8 (а, б) наведені поперечні профілі вхідної та вихідної горловин головної колії. Як видно з плану станції вхідна горловина станції розміщена на насипі, тому необхідно вжити заходи щодо забезпечення відводу дощових та талих вод від залізничної колії, у даному випадку спроектовані водовідводні канави.

 

 

Рисунок 8а. Поперечний профіль вхідної горловини станції

 

Рисунок 8б. Поперечний профіль вихідної горловини станції


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь