Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Характеристика моделей струминних принтерів.



План

1.ознаки за якими характеризують струминних принтерів

2. друкуючий елемент принтеру

Струменеві принтери

Принцип дії струменевих принтерів схожий на матричні принтери тім, що зображення на носієві формується з крапок. Алі замість головок з голками в струменевих принтерах використовується матриця що друкує рідкими барвниками. Картриджі з барвниками бувають з вбудованою друкуючою головкою — в основному такий підхід використовується компаніями Hewlett-Packard, Lexmark. Фірми Epson, Canon проводять струменеві принтери, у яких друкуюча матриця є деталлю принтера, а змінні картриджі містять тільки барвник. При тривалому простої принтера (тиждень і більше) відбувається висихання залишків барвника на соплах друкуючої головки. Принтер уміє сам автоматично чистити друкуючу головку. Алі також можливо провести примусове очищення сопів з відповідного розділу настройок драйвера принтера. При прочищенні сопів друкуючої головки відбувається інтенсивна витрата барвника. Особливо критичне засмічення сопів друкуючої матриці принтерів Epson і Canon. Якщо штатними засобами принтера не вдалося очистити сопла друкуючої головки, те подалі очищення й/або заміна друкуючої головки проводитися в ремонтних майстернях. Заміна картриджа, що містить друкуючу матрицю, на новий проблем не викликає. Друкуючі головки струменевих принтерів створюються з використанням наступних типів подачі барвника:

Безперервна подача (Continuous Ink Jet) — подача фарбника під година друку відбувається безперервно, факт попадання фарбника на задруковувану поверхню визначається модулятором потоку фарбника. Стверджується, що патент на даний спосіб друку виданий Вільяму Томпсону (William Thomson) в 1867 році. У технічній реалізації такої друкуючої головки в сопло під тиском подається фарбник, який на виході з сопла розбивається на послідовність мікрокрапель (об'ємом декількох десятків піколітрів), яким додатково повідомляється електричний заряд. Розбиття потоку фарбника на краплі відбувається розташованим на соплі п'єзокристалу, на якому формується акустична хвиля (частотою в десятки кілогерц). Відхилення потоку крапель проводитися електростатичною відхиляючою системою (дефлектором). Ті краплі фарбника, які не повинні потрапити на задруковувану поверхню, збираються в збірку фарбника і, як правило, повертаються назад в основний резервуар з фарбником. Перший(англ.) струменевий принтер виготовлений з використанням даного способу подачі фарбника випустила Siemens в 1951 році. Подача на вимогу ( англ. Drop-on-demand )—подача фарбника з сопла друкуючої головки відбувається тільки тоді, коли фарбник дійсно треба нанести на відповідну соплу область задруковуваної поверхні. Саме цей спосіб подачі фарбника й набув найширшого поширення в сучасних струменевих принтерах.

У наша година існує дві технічні реалізації даного способу подачі фарбника: П'єзоелектрична (Piezoelectric Ink Jet) — над соплом розташований п'єзокристал з діафрагмою. Коли на п'єзоелемент подається електричний струм він згинається і тягне за собою діафрагму — формується крапля, яка згодом виштовхується на папір. Широкого поширення набула в принтерах компанії Epson . Технологія дозволяє змінювати розмір краплі.

Термічна (Thermal Ink Jet), також кликана Bubblejet — Розробник — компанія Canon . Принцип був розроблений у кінці 70-х років. У соплі розташований мікроскопічний нагрівальний елемент, який при проходженні електричного струму миттєво нагрівається до температури близько 500 °C, при нагріванні в чорнилі утворюються газові бульбашки ( англ. bubbles —звідси і назва технології), які виштовхують краплі рідини з сопла на носій. В 1981 році технологія була представлена на виставці Canon Grand Fair. В 1985-му з'явилася перша комерційна модель монохромного принтера — Canon BJ-80. В 1988 році з'явився перший кольоровий принтер — BJC-440 формату A2, з роздільною здатністю 400 dpi.

Сублімаційні принтери

Термосублімація (сублімація) — це швидкий нагрів фарбника, коли пропускається рідка фаза. З твердого фарбника відразу утворюється пари. Чим менша порція, тім більша фотографічна широта (динамічний діапазон) перенесення кольорів. Пігмент шкірного з основних кольорів, а їх може бути три або чотири, знаходиться на окремій (або на загальній багатошаровій) тонкій лавсановій стрічці (термосублімаційні принтери фірми Mitsubishi Electric). Друк залишкового кольору відбувається в декілька проходів: кожна стрічка послідовно протягується під щільно притиснутою термоголовкою, що складається з безлічі термоелементів. Ці останні, нагріваючись, переганяють фарбник. Крапки, завдяки малій відстані між головкою і носієм, стабільно позиціонуються і виходять вельми малого розміру. До серйозних проблем друку сублімації можна віднести чутливість вживаного чорнила до ультрафіолету. Якщо зображення не покрити спеціальним кулею, який блокує ультрафіолет, те фарби незабаром вицвітуть. При застосуванні твердих фарбників і додаткового ламінуючого кулі з ультрафіолетовим фільтром для оберігання зображення, отримувані відбитки не коробляться і добрі переносять вологість, сонячне світло і навіть агресивні середовища, алі зростає ціна фотографій. За повноколірність технології сублімації доводити платити великою годиною друку кожної фотографії (друк одного знімка 10х15 див принтером Sony DPP-SV77 займає близько 90 секунд). Вартість друкуючих механізмів фотопринтера Canon Selphy CP-510 всього 59? 99. До найвідоміших виробників термосублімаційних принтерів відносяться фірми: Mitsubishi , Sony і Toshiba . Фірми — виробники пишуть про фотографічну широту кольори в 24 біти, що більше бажану, чим дійсне. Реально, фотографічна широта кольору складає не більше 17 біт.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 224; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.007 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь