Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Анотація навчальної дисципліни зі структурно-логічною схемою (міждисциплінарними зв’язками)
Предметом вивчення навчальної дисципліни є закони і закономірності формування і всебічного розвитку творчої особистості, компетентного фахівця готового до саморозвитку та самовдосконалення в процесі навчання і виховання у ВНЗ України.
Міждисциплінарні зв’язки: «Методика викладання психології та педагогічна майстерність», «Психологія вищої школи», «Вища освіта і Болонський процес», «Педагогіка», «Правове регулювання вищої освіти в Україні», що дає можливість опановувати дисципліни, основою яких є система «людина-людина» та у подальшому оволодівати конкретними дидактичними педагогічними технологіями викладання психологічних дисциплін на належному науково-теоретичному та практично-прикладному рівні. Форма підсумкового контролю – залік.
Місце в структурно-логічній схемі: вихідна
4. Пояснювальна записка до навчальної дисципліни Навчально-методичний комплекс із педагогіки вищої школи підготовлений на кафедрі психології та педагогіки навчально-наукового інституту НАВС у відповідності до навчальних планів і рекомендацій Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти і науки України, визначає головні напрямки та конкретні обсяги навчального процесу студентів магістратури з цієї дисципліни. Педагогіка і психологія вищої школи в Національній академії внутрішніх справ вивчається на першому курсі у перщому семестрі. Побудова змісту курсу та методики його викладання базується на використанні принципів системності, лінійності та концентричності. Розроблений навчально-методичний комплекс відображає сутність педагогіки вищої школи як навчальної дисципліни, що дає можливість сформувати у студентів магістратури систему базових знань з для здобуття професійних знань, умінь та навичок у процесі їх фахової підготовки. Значення дисципліни полягає в тому, що знання, вміння та навички, отримані в результаті її засвоєння, є основою для вивчення ряду інших дисциплін, що стосуються фундаментальних та прикладних галузей психології та педагогіки. Внутрішня організація та побудова курсу педагогіки визначається метою та відповідає завданням його вивчення. Структурно він складається з одного змістового модуля, який об’єднує 5 тем. Метою вивчення дисципліни є оволодіння знаннями про закони і закономірності формування фахівця і всебічного розвитку особистості в процесі навчання і виховання у ВНЗ України, а також теоретико-методологічні засади викладання, навчання, виховання у ВНЗ, їх особливості та місце в загальній системі психолого-педагогічних дисциплін, формування вмінь та навичок аналізу соціально-педагогічних явищ та застосування набутих знань в педагогічній діяльності.
Структурно-логічна схема викладання навчальної дисципліни “ Педагогіка і психологія вищої школи ”
Програма навчальної дисципліни складається з таких навчальних тем: 1. Предмет і завдання педагогіки вищої школи. 2. Викладач вищого навчального закладу як організатор навчально-виховного процесу. 3. Студент як об’єкт-суб’єкт педагогічної діяльності. 4. Сутність процесу виховання у ВНЗ. 5. Сутність процесу навчання у вищій школі.
Основними формами роботи в процесі вивчення дисципліни є лекції, семінари, самостійна робота, індивідуальна робота з викладачем. На лекційних заняттях студенти засвоюють знання з тем, визначених програмою. На семінарських заняттях, на основі самостійного опрацювання психологічної та довідникової літератури, студенти магістратури набувають нових знань; закріплюють, розширюють та поглиблюють знання, отримані на лекціях, розкривають суть понять, питань, проблем, пов’язаних з темами, що вивчаються. При підготовці до семінарських занять студенти магістратури набувають умінь та навичок працювати з літературними джерелами: конспектувати, аналізувати, узагальнювати та викладати їх суть аудиторії; розвивають свої мислительні та мовленнєві можливості, професійні здібності. У процесі самостійної роботи студенти магістратури опрацьовують лекційний матеріал, здійснюють словникову роботу, підготовку до семінарських та практичних занять на основі використання основних та додаткових літературних джерел. Індивідуальна робота зі студентами магістратури проводиться у формі індивідуальних консультацій в позанавчальний час і передбачає надання допомоги студентам магістратури, що мають труднощі у вивченні дисципліни. Індивідуальна робота також передбачає роботу з усунення студентами академічної заборгованості. У процесі вивчення дисципліни використовуються методи контролю: - індивідуального та фронтального опитування; - тестового контролю; - письмових контрольних робіт; - модульного контролю; - перевірки результатів самостійної роботи (в т.ч. підготовленої курсової роботи); - екзамену; Перевірка успішності засвоєння навчальної програми передбачає проведення вступного, поточного, проміжного та підсумкового видів контролю.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 191; Нарушение авторского права страницы