Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Формування цілей і функцій системи управління



 

Цілепокладання – один із методів формування системи управ­ління організацією. Чим більш конкретно і детально будуть сфор­мульовані цілі, тим більш конкретні завдання з їх реалізації можуть бути поставлені перед окремими ланками системи управління, вироб­ничими підрозділами і окремими виконавцями. Будь-яка організація (промислове підприємство, банк, страхова компанія, торгова фірма тощо) – багатоцільова соціально-економічна система, що включає нау­ково-технічні, виробничо-комерційні, економічні і соціальні цілі.

У роботі наведений приклад формування цілей з управління персоналом рекламно-посередницької фірми. Уважно розглянувши за­пропоновану ситуацію і її рішення, за аналогією виконайте своє завдання.

Приклад виконання завдання. Соціальні цілі є основою фор­мування цільової спрямованості системи управління персоналом. Основ­ним методичним підходом вважається структуризація цілей з управ­ління персоналом, тобто побудова системи цілей за допомогою “дерева цілей” за ознакою декомпозиції. Чим більше рівнів подано на “дереві цілей”, тим більш конкретними і вказаним є їх формулювання. Задача розроблювачів дерева цілей полягає в такій деталізації цілей нижнього рівня, щоб їхні формулювання являли собою конкретні функції, вико­нання яких може бути закріплене за окремими ланками і виконавцями системи управління персоналом.

Загальна характеристика організації. Рекламно-посередницька фірма (РПФ) працює на ринку нововведень (інновацій), займається продажем новітніх технологій, виробничих систем, устаткування. РПФ – самостійна комерційна структура, що займається посередницькою діяль­ністю, виготовленням рекламних роликів, демонстраційних комплексів і тренажерів за замовленнями організацій і використовує їх для реклами товарів замовників або надає їх у користування третім особам – покуп­цям (у випадку навчання), а також надає покупцям додаткові послуги у вигляді супроводу проданого устаткування, технологій. Свою діяльність РПФ здійснює на основі прямих договорів із замовниками. Основні задачі РПФ – пошук покупців, продаж товару замовників.

Фірма нещодавно створена і виходить на ринок, тому її ціллю на рік є – “зайняти до кінця першого року роботи нішу на ринку продавців нововведень”. Чисельність персоналу на початковий період роботи фірми 41 чоловік. Але надалі прогнозуються ріст обсягу робіт фірми, поява нових функцій, для чого знадобиться додатковий персонал (табл. 2.1).

 

Таблиця 2.1 – Можлива еволюція організаційної структури РПФ

Назва відділу Початок діяльності РПФ Розширення
Контрактації +  
Виготовлення рекламної продукції +  
Супроводу   +
Технічного забезпечення   +
Управління персоналом +  
Бухгалтерія +  
Навчання   +

 

 

Діяльність фірми економічно доцільна. Вкладення коштів у її діяльність є прибутковим і приносить прибуток більший, ніж вкладення під банківські відсотки. Фірма передбачає розширити комплекс нада­них послуг, збільшити обсяг робіт. Крім того, у міру зростання фірми і її експансії на ринку неминуче наступає момент, коли потрібна передача частини функцій, відповідальності і повноважень новим підрозділам. Важливо наперед передбачати всі ці зміни і враховувати їх при розробці організаційної структури фірми.

Організаційна структура фірми може згодом змінюватися, що залежить від ряду чинників, у тому числі від наявності коштів на по­чатковому етапі діяльності фірми і необхідності в тому або іншому від­ділі в цей період. На рис. 2. 1 наведена організаційна структура РПФ.

 

 

Рис. 2.1 – Схема організаційної структури фірми

 

Додаткові послуги, що може запропонувати РПФ: навчання роботі на запропонованому для купівлі устаткуванні; консультаційна допомога у відкритті власної справи на основі нових технологій.

Місія (основна загальна ціль фірми): “Ми – ефективний посеред­ник з продажу новітніх технологій, виробничих систем і устаткування; якщо Ви потребуєте наших послуг, ми допоможемо Вам, використо­вуючи для цього нові інформаційні технології, постійно зростаючий потенціал співробітників, надаючи різноманітний асортимент послуг”.

Головна ціль з управління персоналом – забезпечити фірму не­обхідним персоналом, підтримувати на високому рівні його кваліфіка­цію, створити співробітникам умови для ефективної роботи.

Декомпозиція цієї цілі подана на рис. 2.2.

 



Рис. 2.2 – “Дерево цілей” з управління персоналом РПФ

1. Зовнішні цілі, пов’язані з відношеннями фірми з навколишнім середовищем (ринок праці, охорона навколишнього середовища, взаємо­відносини з державною і місцевою владою, профспілками тощо).

1.1. Встановлення контактів із профспілками і спрямування на виявлення і попередження можливих трудових конфліктів. Підготовка пропозицій керівництву фірми щодо відповідної лінії поводження з урахуванням укладених тарифних угод.

1.2. Вивчення ситуації на ринку праці, тенденцій розвитку но­вих технологій, вимог до підготовки кадрів.

1.2.1. Розробка перспективних вимог до вакантних посад і кад­рового складу. Складання посадових інструкцій по нових посадах і специфікацій.

1.2.2. Безупинне послідовне планування в області зовнішньої і внутрішньої зайнятості; фаховий кадровий маркетинг.

1.3. Застосування на практиці законодавчих вимог до охорони навколишнього середовища, ергономіки та естетики. Проектування ро­бочих місць з урахуванням ціннісних орієнтацій у суспільстві, змін на ринку праці, в умовах праці і техніці безпеки.

2. Внутрішні цілі, реалізація яких спрямована на поліпшення відношень фірми зі своїми співробітниками (участь їх в управлінні фір­мою, удосконалення стилю керівництва, поглиблення фахових знань, вирішення соціальних питань тощо).

2.1. Розробка заходів для збільшення грошових доходів, а також інших пільг і благ.

2.1.1. Створення і безупинне удосконалення структури заробіт­ної плати з урахуванням соціальних пільг.

2.1.2. Підвищення гнучкості системи нарахування надбавок.

2.1.3. Розробка окремих статей колективного договору, що сто­суються питань матеріальної винагороди з урахуванням соціальних пільг, змін на ринку праці, результатів атестації і рівнів посад в організації.

2.2. Розробка заходів для задоволення соціально-культурних запитів персоналу.

2.2.1. Задоволення соціально-побутових потреб і фізичний роз­виток персоналу.

2.2.2. Організація страхування життя і здоров’я персоналу.

2.3. Забезпечення раціональної структури колективу, підтримка сприятливого мікроклімату.

2.4. Забезпечення загальноосвітнього, фахового зростання пра­цівників.

2.4.1. Виявлення потенційних можливостей персоналу і визна­чення шляхів просування службовою лінією.

2.4.2. Підвищення кваліфікації кадрів.

2.4.2.1. Актуалізація фахових знань.

2.4.2.2. Організація професійного і соціального навчання.

2.4.3. Атестація робочих місць і посад, оптимізація розміщання кадрів: переведення на іншу роботу всередині підприємства, висування на більш високі посади.

У зв’язку з тим, що фірма невелика, усі функції з управління персоналом виконуються в основному у відділі управління персона­лом. Проте, нові цілі (функції) необхідно закріпити за окремими лан­ками і посадовими особами в такий спосіб:

– ціль 1.1 повинна бути реалізована шляхом створення ради трудового колективу і виходу його представника в органи територіаль­ного фонду незалежних профспілок України;

– цілі 1.2.1, 1.2.2, 2.4.3 повинні бути реалізовані відділом управ­ління персоналом шляхом їхньої конкретизації у вигляді задач і функ­цій відділу;

– цілі 2.1.2, 2.2.2 закріплені за бухгалтерією фірми;

– ціль 2.3 може бути досягнута спільними зусиллями керівника фірми і начальника відділу управління персоналом;

– ціль 2,4.2.2 конкретизована до функції, виконання якої по­кладено на відділ навчання.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 196; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь