Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Типи обмежень в MS Project



Тип обмеження Вплив на розклад Опис
As Soon As Possible (ASAP), Якомога раніше (ЯМР) Гнучке При цьому обмеженні MS Project розміщує завдання в розкладі якомога раніше з урахуванням інших параметрів плану. Ніяких додаткових обмежень на завдання не розповсюджується. Це обмеження надається за умовою всім завдання, якщо проект планується від дати початку
As Late As Possible (ALAP), Якомога пізніше (ЯМП) Гнучке При цьому обмеженні MS Project розміщує завдання в розкладі якомога пізніше з урахуванням інших параметрів плану. Ніяких додаткових обмежень на завдання не розповсюджується. Це обмеження надається за умовою всім завдання, якщо проект планується від дати закінчення
Finish No Later Than (FNLT), Закінчення не пізніше (ЗНП) Середнє Це обмеження позначає найбільш пізню дату, коли завдання повинно бути завершено. При цьому завдання може бути завершене як цього дня, так і раніше нього. Попереднє завдання не зможе «виштовхнути» завдання з обмеженням типу FNLT (ЗНП) за дату обмеження. Для проектів, що плануються від дати закінчення, це обмеження застосовується, коли визначається дата закінчення завдання
Start No Later Than (SNLT), Почало не пізніше (ПНП) Середнє Це обмеження позначає найбільш пізню дату, коли завдання може початися. Завдання може починатися раніше або у цей день, але не пізніше. Попередні завдання не можуть «виштовхнути» завдання з обмеженням SNLT (ПНП) за дату обмеження. Для проектів, що плануються від дати закінчення, це обмеження застосовується, коли ви вводите дату почала завдання
Finish No Earlier Than (FNET), Закінчення не раніше (ЗНР) Середнє Це обмеження позначає найбільш ранню дату, коли можливо завершити завдання. Завдання не може бути поміщене в розкладі так, щоб закінчуватися раніше позначеної дати. Для проектів, які плануються від дати початку, це обмеження застосовується, коли визначається дата закінчення завдання
Start No Earlier Than (SNET), Почало не раніше (ПНР) Середнє Це обмеження визначає найбільш ранню дату, коли завдання може початися. Завдання не може бути поміщене в розкладі раніше вказаної дати. Для проектів, які плануються від дати початку, це обмеження застосовується, коли визначається дата початку для завдання
Must Start On (MSO), Фіксований початок (ФП) Негнучке Це обмеження позначає точну дату, на яку завдання повинно бути поміщена в розкладі. Інші чинники (зв'язку між завданнями, затримки або випередження і ін.) не можуть вплинути на положення завдання в розкладі
Must Finish On (MFO), Фіксоване закінчення (ФЗ) Негнучке Це обмеження позначає точну дату, на яку в розкладі повинна бути поміщена дата закінчення завдання. Ніякі інші чинники не можуть вплинути на цю дату

 

У проектах, що плануються від дати початку, за умовою всі завдання мають обмеження As Soon As Possible (Якомога раніше), а в проектах, що плануються від дати закінчення – As Late As Possible (Якомога пізніше).

Одержати інформацію про тип створеного обмеження можна, якщо навести «мишу» на відповідний значок в полі Indicators (Індикатори) (рис. 8). Значок і список, що розкривається, відображаються для попередження користувачів, які змінюють дату «вручну», та не знають про те, як це вплине на параметри розрахунку проекту. Саме тому у верхньому рядку списку, що розкривається, виводиться попередження про можливі негативні наслідки і пропонуються варіанти дій.

 

 

Рис. 8. Індикатор зміни умов і обмежень для завдань

 

Тип обмеження вибирається в списку Constraint type (Тип обмеження), а дата, якою обмежується початок або закінчення завдання, указується в полі Constraint date (Дата обмеження) (рис. 7).

Для відміни обмеження необхідно видалити введену дату в полі Constraint date (Дата обмеження), для цього дату обмеження необхідно замінити на текст NA (НД).

Достатньо часто при проектуванні необхідно указувати крайні терміни виконання завдань. Deadline (Крайній термін) – дата, що позначає крайній термін виконання завдання. Відмінність використання крайнього терміну від обмежень полягає в тому, що наявність цієї дати не впливає на розрахунок графіку проекту. Якщо для завдання вказано крайній термін, то на діаграмі Ганта відображається відповідна відмітка, і якщо виконання завдання не укладається у цей термін, то в колонці Indicators (Індикатори) з'являється особливий червоний значок, що свідчить про те, що завдання не укладається в крайній термін. Повідомлення (при наведенні миші на цей значок) вказує дату крайнього терміну і дату закінчення завдання.

Для введення крайнього терміну завдання потрібно скористатися вкладкою Advanced (Додатково) в діалоговому вікні відомостей про завдання (рис. 7). Крайній термін виконання завдання визначається в полі, розташованому над полем вибору типу обмеження. Дату крайнього терміну можна ввести або вибрати в календарі, а для видалення цієї дати потрібно ввести в поле NA (НД).

Обмеження повинні бути визначені в плані перед тим, як в проекті будуть задіяні ресурси. Це обумовлено тим, що термін виконання робіт звичайно залежить від числа виконавців, і наявність крайніх термінів підказуватиме, коли потрібно виділити більше число робітників (ресурсів) на виконання завдання, щоб укластися в означені терміни, а коли – менше.

У проекті для позначення завершуючих завдань часто використовують завдання з нульовою тривалістю. Проте у багатьох випадках, тривалість завершуючих завдань може бути не нульовою. Щоб помітити завдання з не нульовою тривалістю як те, що завершує етап (проект), потрібно скористатися вкладкою Advanced (Додатково) в діалоговому вікні відомостей про завдання (рис. 9). На вкладці потрібно встановити прапорець Mark task as milestone (Помітити завдання як віху).

 

 

Рис. 9. Визначення завдання як віхи

 

Віха – завершуюче завдання нульової тривалості, яке відображає результат етапу (проекту) і є ключовим завданням для всіх подальших завдань (етапів). На діаграмі Ганта віха відображається у вигляді ромба (рис. 10).

 

 

Рис. 10. Відображення віхи на діаграмі Ганта

 

Для деяких проектів (див. варіанти завдань) необхідно вказати завдання, які здійснюються регулярно, наприклад, підготовка звітів для замовника проекту або зустріч проектної команди. Такі завдання називаються завданнями, що повторюються. Додати їх в проект можливо за допомогою команди меню Insert > Recurring task (Вставка > Завдання, що повторюється), що відкриває діалогове вікно відомостей про завдання, що повторюється (рис. 11).

 

 

Рис. 11. Відомості про завдання, що повторюються

 

У полях Task Name (Назва завдання) і Duration (Тривалість) указуються назва і тривалість нового завдання. У розділі Recurrence pattern (Повторювати) визначається інтервал повторення завдання: Daily (Щодня), Weekly (Щонеділі), Monthly (Щомісячно) або Yearly (Щорічно). У списку, що розкривається, вибирається, чи буде повторення відбуватися кожного разу після інтервалу (every (кожен)), або кожен другий (every other (кожен другий)), або кожен третій (every 3rd (кожен третій)), наприклад, кожного тижня або кожен другий день. Поряд із списком визначаються додаткові параметри: можливість повторювати завдання у вихідні дні (якщо повторення щодня), день тижня (при щотижневому повторенні), число або день і номер тижня (при щомісячному повторенні), дата або день, тиждень й місяць при щорічному повторенні. У розділі Range of recurrence (Межі повторення) вибирається дата початку завдання (Start (Початок)), яке повторюється, і визначається, коли воно буде завершено. Якщо необхідно завершити завдання після певного числа повторень, то потрібно вибрати перемикач End after (Закінчення після) і ввести число повторень. Якщо ж завдання повинно закінчитися до певної дати, то потрібно вибрати перемикач End by (Закінчення) і ввести цю дату. За умовою, у полі End by (Закінчення) відображається дата закінчення останнього завдання проекту, і тому зручно вказувати ці завдання, які повинні повторюватися до кінця проекту, після того, як введені всі інші.

У розділі Calendar for scheduling this task (Календар для планування цього завдання) визначається, на підставі якого календаря завдання буде поміщене в календарний план. За умовчанням, коли в списку Calendar (Календар) вибрано значення None (Ні), завдання розміщується на підставі настройок проектного календаря і календаря   ресурсів, які використовуються. Якщо ж необхідно використовувати для розкладу завдання особливий календар, то можна вибрати його в списку, що розкривається. У такому разі стає доступний прапорець Scheduling ignores resource calendars (He враховувати календарі ресурсів при плануванні). Після того, як зроблені всі настройки, потрібно натиснути кнопку ОК, і MS Project створить в проекті завдання, що повторюються.

Завдання, що повторюється, в плані проекту виглядає як етап, а само повторення – як вкладені завдання. При цьому завдання і повторення помічені спеціальними значками в полі Indicators (Індикатори) (рис. 12).

 

 

Рис. 12. Завдання, що повторюються, в плані проекту

 

Редагування властивостей завдання, що повторюється, аналогічно редагуванню властивостей звичайних завдань.

Опис змісту завдань проекту можливо здійснити в діалоговому вікні «Зведення про завдання» у вкладиші «Попередники» (рис. 13). У даному режимі визначається суть кожного завдання і особливості його реалізації або результату.

 

 

Рис. 13. Замітки (опис змісту) завдання

 

Після опису завдань проекту, каркас проекту вважається завершеним.

Для аналізу тривалості всього проекту необхідно відобразити Сумарне завдання проекту (Project summary task) – особливе завдання, спеціально призначене для об'єднання всіх проектних завдань. Воно відображається на діаграмі Ганта особливим кольором (чорна лінія). Щоб відобразити сумарне завдання проекту, в загальних настройках проекту на вкладці View (Вигляд) потрібно встановити прапорець Show project summary task (Показувати сумарне завдання проекту) (рис. 14).

 

 

Рис. 14. Відображення сумарного завдання на діаграмі Ганта

 

Якщо в цьому діалоговому вікні заповнено поле Comments (Замітки), то його значення стане коментарем до сумарного завдання (рис. 15).

 

 

Рис. 15. Сумарне завдання проекту

 

Сумарне завдання верхнього рівня (Розробка нового продукту) відображає тривалість проекту в колонці Тривалість (рис.15).

 

ЗАВДАННЯ

 

Згідно з даними варіантів, приведених в додатку А, виконати наступні роботи:

1. Визначити стартові параметри проекту;

2. Розробити календар проекту для свого варіанту;

3. Розробити каркас проекту (перелік і послідовність завдань);

4. Визначити (вказати) тривалість кожного завдання;

5. Визначити зв'язки і можливі затримки між завданнями;

6. Визначити обмеження і крайні терміни виконання завдань;

7. Вказати віхи і завдання, що повторюються.

 

Звіт містить наступні результати:

1. Опис мети проекту згідно варіанту.

2. Діаграма календаря проекту;

3. Діаграма Ганта проекту;

4. Опис завдань проекту.

 

Лабораторна робота №2

 

Тема: Визначення ресурсів і їх призначення в проекті MS Project

Мета: навчитися додавати ресурси в проект і визначати ступінь їх можливої участі щодо завдань проекту, визначати параметри призначень ресурсів, вивчити принципи розподілу завантаження ресурсу під час виконання завдання.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.039 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь