Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Типи і позитивні характеристики системи неформальних каналів комунікацій.



Позитивні характеристики системи неформальних комунікацій: швидкість передавання інформації; потенційна можливість доповнювати формальні канали комунікацій; передбачливий характер неформальних комунікацій; оперування останніми новинами.

Для вироблення оптимальних управлінських рішень менеджери повинні використовувати не лише формальні, а й неформальні канали комунікацій, хоча останні не завжди піддаються впливу.    

Неформальні канали комунікацій – невід'ємна час­тина організації, і їх необхідно використовувати для досягнення фор­мальних цілей.  Неформальні канали комунікацій мають певну логічну структу­ру.

Типи комунікаційних ланцюгів, що використовуються в неформальних комунікаціях по К. Девісу:

1) «одножильний ланцюг» (від А до Я): 2) ланцюг «пліткаря»:

3) «імовірнісний» ланцюг (інформація передається випадково):

 

 

4) кластерний ланцюг (повідомлення надсилають одним особам і обходять інших):

Письмові і усні комунікації, контрольний перелік «5С» комунікації.

Письмові комунікації виступають у формі планової і звітної документації, пам'ятних записок, доповідей, оголошень, довідників, газет.

Переваги письмових комунікацій: добре збереження інформації, можливість вивчення, багаторазове перечитування інформації, ґрунтовність підготовки, можливість доведення до багатьох працівників.

Усні комунікації – телефонні розмови, публічні виступи, наради, безпосереднє спілкування.

Позитивні аспекти усних ко­мунікацій: економія часу, забезпечення глибшого взаєморозуміння.

Вдосконалення письмових і усних комунікацій можна забезпе­чити використанням контрольного переліку «5С» комунікації за Р. Фалмером. Якщо повідомлення високо оцінюється за кожною з наступних категорій, то воно успішно перене­се ідеї від відправника до отримувача: ясність (сlarity), повнота (соmpleteness), лаконічність (соnсіsеnеss), конкретність (соnсrеtеnеss), коректність (соrrесtntss).

 

ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК

Авторитаризм – переконання у тому, що між членами організації му­сять бути владні розбіжності.

Агент – юридична чи фізична особа, що виконує пені операції за до­рученням, від імені і за рахунок іншої особи.

Адміністрування – організаційно-розпорядча діяльність ме­неджерів, керівників і органів управління.

Асоціація – договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності. Асоціація не мас права втруча­тись у виробничу і комерційну діяльність будь-кого з її учасників.

Аутсайдер – вічний невдаха, що «пасе задніх» у своїй галузі промисловості чи виді діяльності; підприємство, що за наслідками фінансово-господарської діяльності отримує незадовільні результати.

Бартер – безготівкова (натуральна) система обміну товарами і послугами, товарне зарахування еквіваленту вартості.

Бізнес – діяльність із метою отримання при­бутку шляхом створення і реалізації продукції, робіт чи послуг; неза­лежна комерційна діяльність людини, що виступає для неї як спосіб існування.

Бізнесмен – власник капіталу, що знаходиться в обороті і приносить доход.

Біржа – форма оптового ринку, постійно функціонуюча еко­номічна структура, де здійснюються угоди щодо купівлі-продажу цінних паперів (фондова), товарів, що мають ознаки біржового (товарна) і валют (валютна).

Біхевіоризм – науковий напрям у психології, менеджменті, який вивчає поведінку людей та її залежність від різних факторів впливу.

Біхевіористична модель ухвалення рішень – модель, що характеризується виконанням предписаних процедур, практич­ними способами, вдосконаленням і переконанням.

Бюрократизм – формальне виконання посадових обов'язків або ухилення від них апаратом управління, адміністрацією чи служ­бовцями.

Валовий прибуток – залишок прибутку, отриманого від підприємницької діяльності після відрахування всіх витрат на її здійснення.

Вертикальне зростання – злиття організацій, майнові і господарські інтереси яких визначаються зв'язком «постачальник – покупець».

Відповідальність – зобов'язання виконувати поставлені завдання і відповідати за їх позитивне вирішення.

Влада – бажання, послідовне намагання і можливість здійсню­вати реальний вплив на розвиток ситуації чи на поведінку інших лю­дей з якоюсь метою, контролювати їх.

Влада в організації – наявність відповідних повноважень, обмежене право розпоряджатися ресурсами організації і використову­вати зусилля підлеглих з метою досягнення поставлених завдань.

Вплив – активна поведінка будь-якої особи чи об'єкту, що впливає на поведінку, сприйняття чи почуття інших людей, сторін чи об'єктів, вносить зміни у їх діяльність.

Вхідні бар'єри – будь-які перешкоди, що заважають організації на рівних займатись бізнесом і конкурувати із старожилами у даній галузі чи на конкрет­ному ринку.

Винагороди – все те, що конкретна людина вважає цінним і бажаним для себе.

Горизонтальне зростання  – злиття організацій, які конкурують на одному і тому ж ринку чи в одній і тій же галузі.

Горизонтальний розподіл праці – розміщення конкретних працівників по окремих підрозділах (фінансовий відділ, виробничий відділ, служба маркетингу).

Група – дві особи або більше, які взаємодіють одна з одною так, що кожна особа впливає на інших і одночасно перебуває під впливом інших осіб.

Групове мислення – спосіб мислення людей, які надміру заангажовані внутрішньогруповими взаєминами, і прагнення яких до од­ностайності (спільної думки) бере гору над їх здатністю реалістично оцінювати альтернативні лінії поведінки.

Делегування – передавання завдань і повноважень особі, яка бере на себе відповідальність за їх виконання.

Дельфійський спосіб – метод вдосконалення групового ухва­лення рішень, який включає систематичний збір оцінок експертів і розвиток прогнозування.

Дефіцит – ситуація, коли попит перевищує пропозицію.

Дисконтування – процедура, за допомогою якої обчис­люється теперішній аналог суми, що підлягає сплаті через певний термін часу при існуючій нормі проценту.

Диференціація – поділ цілого на окремі компоненти.

Економічне середовище країни – характеристика стану по­тенційних можливостей споживання товарів і послуг..

Експансія – розширення сфери впливу.

Експансивна політика – агресивна поведінка суб'єкта підприємництва, що направлена на завоювання більшої ринкової част­ки, збільшення обсягів збуту.

Ембарго – застосування політичної чи економічної блокади, припинення стосунків із державою, установою, окремими осо­бами і їх ігнорування.

Емерджентні властивості – властивості системи, що не притаманні жодному з утворюючих її елементів.

Ефект ореолу – використання однієї суттєвої риси особи чи ситуації, щоб створити про них загальне враження.

Завдання – предписана робота, частина роботи чи серія робіт, що повинна бути виконаною у заздалегідь встановлений термін напе­ред визначеним способом.

Здібність – сума психофізіологічних якостей особистості, від яких залежить динаміка засвоєння знань, вмінь і практичних на­вичок, успішність виконання певної діяльності.

Закон результату – закономірність, яка полягає у тому, що ступінь задоволення, отримана при досягненні поставленої мети, буде впливати на поведінку людини в аналогічних чи схожих обставинах у майбутньому.

Ієрархія – принцип загального підпорядкування, за яким ведеться розподіл повноважень, обов'язків, робіт та завдань в організації.

Капітал – економічні ресурси, які знаходяться у розпоряд­женні власника.

Коефіцієнт концентрації – процент продаж, що на даному цільовому ринку належить чотирьом (або восьми) найбільшим організаціям.

Колективне обговорення проблеми – спосіб стимулювати уяву і розглянути нові ідеї і проекти.

Комунікації – канали передавання і отримування інформації, якими користуються члени колективу.

Конкуренти – наявні чи потенційні суперники, що пере­слідують схожі інтереси, прагнуть досягти тієї ж мети, виробляють аналогічну продукцію, функціонують на тому ж ринку чи ринковому сегменті, орієнтовані на задоволення тієї ж потреби споживачів.

Конкуренція – наявність на ринку великої кількості незалеж­них покупців і продавців і можливість для покупців і продавців вільно виходити на ринок і залишати його.

Конкуруючі (взаємозамінюючі) товари – продукція, ро­боти чи послуги, для яких існує пряма залежність між ціною на один із них та попитом на інший, тобто зниження (підвищення) ціни одного товару викличе відповідні коливання рівня попиту на інший.

Контролінг – система управління процесом досягнення кінцевої мети підприємства і результатів його діяльності, як система управління прибутком підприємства.

Концентрація ринку – ступінь домінування на ринку однієї чи кількох організацій.

Критерій достатності – ситуація, коли особа, що відповідальна за прийняття рішення, вивчає альтернативи лише доти, доки не знайде рішення, яке задовольняє min вимогам, а відтак припиняє пошук найкращого.

Ліквідність – спроможність організації швидко перетворити свої основні і оборотні засоби в готівку.

Лоббі – будь-яка форма тиску, пресингу, спосіб об'єднання з представниками владних структур для пропаганди певної політики чи для прийняття дій, що вигідні конкретним сторонам.

Монопольне становище – домінуюче стано­вище підприємця, яке дає йому можливість самостійно або разом з іншими підприємцями обмежувати конкуренцію на ринку певного товару (> 35%).

Мотивація до праці – внутрішні сили людини, що визнача­ють рівень, напрям і наполегливість робочого зусилля.

Мистецький підхід до прийняття рішень – підхід до розробки рішень, що ґрунтуються на інтуїції і суб'єктивних оцінках.

Надлишкова пропозиція – перевищення пропозиції над по­питом на даний товар по визначеній ціні.

Номінальний груповий метод – метод вдосконалення гру­пового ухвалення рішень, за допомогою якого групові методи спочат­ку підтримують дискусію, потім – голосування, поки не буде досяг­нуте адекватне ситуації рішення.

Обмежена раціональність – процес ухвалення рішень під час якого суб'єкт приймає рішення, спираючись на здоровий глузд й особисті нахили, а також на логіку і аналіз.

Об'єднання ризику – метод, при якому ризик імовірних втрат чи збитків, розподіляється між багатьма учасниками таким чином, щоб ефект збитків для кожного з них залишався помірним.

Оптимізація – практика вибору найкращої з можливих аль­тернатив.

Партнерство – об'єднання двох чи більше людей (сторін), що діють як співвласники на підставі договору.

Прайс-тейкер (залежний від ціни) – організація, що реа­лізує власну продукцію по цінам, які визначаються силами, над якими вона не має контролю.

Придатність – здатність чомусь навчитися або виконувати предписані функції, обов'язки чи завдання, відповідність вимогам.

Раціональна модель ухвалення рішень – систематичний, поступовий процес, що передбачає економічну обґрунтованість і управління нею такими фахівцями з ухвалення рішень, які абсолютно об'єктивні й володіють вичерпною інформацією.

Рівень сподівання – рівень виконання, що його особа гадає або надіється досягнути.

Ринок – сукупність існуючих і потенційних продавців і по­купців товару.

Ринкова система – комбінація трьох елементів, що передбачає їх обов'язкову наявність учасників, ділових відносин і каналів розподілів товарів.

Ринкова структура – основні характерні риси ринку, до яких відносять кількість і розміри організації.

Сегмент ринку – сукупність споживачів, що однаково реагу­ють на один і той же набір товарів чи набір спонукаючих стимулів маркетингу.

Семантика – наука, що вивчає слова і значення, яких вони можуть набувати залежно від конкретної ситуації, контексту, про­фесійного жаргону (сленгу).

Спонукання – усвідомлене відчуття нестачі, потреби у чо­мусь, яке має визначений напрямок чи шлях до вирішення.

Сприйняття – процес, через який люди одержують, організо­вують і розтлумачують інформацію, що надходить із їх оточен­ня.

Стресова ситуація – явище, яке виникає внаслідок пере- або недовантаження працівників робочими завданнями, психо­логічною несумісністю.

Сфера контролю – кількість осіб, що знаходяться у підпо­рядкуванні одного керівника.

Ухвалення рішень – процес, який включає пошук середовища для умов, що необхідні для впровадження даного рішення, розвиток і аналіз можливих альтернатив і відбір потрібної.

Характер – сукупність постійних психологічних якостей, що визначають лінію поведінки конкретної людини, її реакцію на си­туацію, ділові якості, вимогливість до себе і інших.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 219; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.024 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь