Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Практика з набуття навичок роботи товарознавця.



При проходженні практики в «Крамничці під Кумпелем» я працював товарознавцем, та вивчив його правила та обов’язки.

Товарознавець має право:

· на застосування певних дій для усунення конфліктів і суперечок;

· надавати повну консультацію по виникненню конфліктних ситуацій;

· вносити пропозиції щодо кращої та ефективної роботи обов’язків товарознавця;

· має право на обідню перерву, вихідний день, та отримання заробітної плати за виконану роботу.

Я вивчив правила та обов’язки товарознавця, до них входять:

· знання асортименту товарів в магазині, їх класифікацію та харчову цінність, терміни зберігання товару, ознаки якості товару.

· порядок розрахунку з споживачами, правила зберігання та терміни реалізації, знання форм та методів обслуговування покупців, правила продажу товарів.

· товарознавець повинен правильно уміти приймати товар, приготовити товар до реалізації тобто перевірити цілісність упаковки, наявність маркування, строки зберігання, хімічний склад тощо.

Вивчивши правила та обов’язки товарознавця, зробив висновки щодо стану приймання товарів у «Крамничці під Кумпелем» згідно з вимогами нормативних документів і була задоволена. Вивчив асортимент пива, м’ясних та молочних виробів, різні види шоколадку, чаю, кави, меду.

Для приймання товарів керівник організації призначає наказом приймальної комісії або матеріально-відповідальних осіб, відповідальних за приймання товару (комірник). Все залежить від розміру самого підприємства, виду діяльності, обсягів товару, що надходить тощо. Обов'язки працівників з приймання товарів та умови відповідальності закріплюються в наказах керівника, трудових контрактах, договорах про матеріальну відповідальність, посадових інструкціях. Прийом ведеться на підставі товаросупровідних документів.

Якщо товар доставлений постачальником в тарі на склад покупця, крім перевірки ваги брутто і кількості місць, можливо розтин тари і перевірка ваги нетто, а також кількості товарних одиниць в кожному місці.

Приймання товару за кількістю та якістю здійснюється відповідно до транспортних і супровідних документів (технічному паспорту, сертифікату, рахунку-фактурі, специфікації, описи, пакувальні ярлики тощо) постачальника.  

При відсутності даних документів або деяких з них складається акт про фактичну кількість і якість продукції із зазначенням відсутніх документів.

При прийманні продовольчих товарів їх якість підтверджується різними сертифікатами якості, виданими компетентної державною організацією; це можуть бути ветеринарний сертифікат, санітарний сертифікат, що видається на кожну партію товару.

Процес зберігання товарів у магазині пов'язаний з виконанням таких технологічних операцій, як переміщення товарів у визначені для цього приміщення, їх розміщення та укладання в місця зберігання, створення оптимального режиму зберігання, дотримання встановлених термінів зберігання товарів, нагляд за станом товарів під час зберігання і забезпеченням роботи необхідного технологічного обладнання (холодильного, теплового тощо), підтримання чистоти в приміщеннях магазину, поточний догляд за товарами тощо.

Швидкопсувні продукти такі як: молоко і молочні продукти, ковбаса, сири і сиркові маси, майонез і соуси тощо розміщують у холодильні вітрини, а такі продукти як: риба, курячі вироби, пельмені, вареники тощо розташовують у морозильні камери. Інші товари розташовують на пристінні гірки, полки, стелажі враховуючи товарне сусідство.

В «Крамничці під Кумпелем» цінник є носієм інформації про товарну одиницю і ціну на дану одиницю при роздрібному продажу товарів.

Проходивши практику в крамничці мене навчили правильно спілкуватися з споживачами надавати консультацію в разі необхідності, бути ввічливим, доброзичливим з розумінням ставитися до кожного з покупців.

Моя мова була чіткою, містила необхідну інформацію, пояснення. Не слід бути багатослівним, тому що це дезорієнтує покупця, але не можна і допускати пасивності, особливо при продажі товарів, що вимагають консультації, ради.

У торгівлі мають працювати люди ввічливі, культурні, які вміють тактовно спілкуватися з покупцями різного рівня і при цьому дарувати та отримувати певну насолоду від спілкування.

Правильна мова товарознавця, його ввічливе поводження змушують покупця з повагою ставитися до людини, котра його обслуговує. Спілкування грамотного і культурного товарознавця з покупцями сприятливо впливає на процес торгівлі.

Також я навчилася не тільки правильно говорити, а й вільно вести бесіду, чітко відповідати на запитання, якщо потрібно, своєчасно переривати бесіду, виявляти зацікавленість до співрозмовника і в жодному разі не принижувати його, не ображати. Я виявляла вдячність до покупців. Обов'язково треба говорити покупцеві «Дякуємо за покупку», «Спасибі за покупку». Відповідаючи на запитання покупця, я була коректна, терпляча, якомога більше вживала у відповідь словосполучення будь ласка.

Уміння спілкуватися розвивається і вдосконалюється завдяки вихованню, накопиченню й осмисленню досвіду, практиці спілкування та її результатів.

Висновок: На практиці я був ознайомлений з правилами продажу товарів в магазині де було написано що продавець повинен дотримуватися санітарно - гігієнічних, технологічних, протипожежних норм та правил щодо приймання, зберігання та реалізації товарів.

Працівники які здійснюють продаж товарів обов’язково повинні знати асортимент, ознаки дефектів, правила підготовки до продажу, принципи розміщення, викладку товарів та оформлення вітрин.

Я ознайомився з правилами роздрібної торгівлі продовольчими товарами. Проаналізував дотримання правил продажу товарів, правил торгівельного обслуговування в магазині.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 154; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь