Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Практика з набуття навичок роботи фахівця оптового підприємства.



Оптова торгівля - сукупність економічних, організаційних і правових відносин між контрагентами в умовах вільного вибору партнерів при покупці і реалізації різних видів продукції великими партіями.

Оптова торгівля включає в себе будь-яку діяльність з продажу товарів або послуг тим, хто купує їх з метою перепродажу або професійного використання. З позиції підприємства-виробника оптова торгівля є важливою ланкою дистрибуції, яке вирішує його маркетингові задачі. З точки зору маркетингу роль оптової торгівлі полягає в максимальному задоволенні потреб роздрібних підприємств, постачання їм необхідних товарів в певних обсягах і у встановлені терміни.

Оптові торговці відрізняються від роздрібних за низкою характеристик. По-перше, оптовик приділяє менше уваги стимулюванню, атмосфері і розташуванню свого торгового підприємства, оскільки він має справу переважно з професійними клієнтами, а не з кінцевими споживачами. По-друге, за обсягом оптові угоди звичайно крупніше роздрібних, а торгова зона оптовика зазвичай більше, ніж у роздрібного продавця. По-третє, щодо правових вкладень і податків уряд підходить до оптовим і роздрібним торговцям з різних позицій.

Оптовики забезпечують ефективність торгового процесу. Це пов'язано з тим, що малому виробнику з обмеженими фінансовими ресурсами не під силу створити і утримувати власне збутовий підрозділ. Навіть маючи достатнім капіталом, виробник, швидше, віддасть перевагу направити на розвиток виробництва, а не на організацію оптової торгівлі. Крім того, як показує практика, оптові компанії в більшості випадків здійснюють збутові функції краще виробника, оскільки мають усталені зв'язки з роздрібною торгівлею, а також хорошу складську та транспортну базу. Також роздрібні торговці, які мають справу з широким товарним асортиментом, нерідко воліють закуповувати весь набір товарів у одного оптовика, а не частинами у різних виробників

 

Специфіка оптової торгівлі відбивається в наступному.

1. Продаж і просування. Оптовики полегшують виробникам доступ до більшої кількості корпоративних покупців. У оптових торговців налагоджені широкі зв'язки, завдяки чому покупці частіше довіряють більше продавцеві, ніж абсолютно невідомому виробнику.

2. Закупівлі та формування асортименту. Оптові торговці проводять відбір товару, грамотно планують асортимент, позбавляючи роздріб від зайвої роботи, хоча ця умова більшою мірою диктується фактором конкуренції.

3. Масовість (оптова вибірка товару). Оптова організація допомагає корпоративному клієнту економити кошти, поставляючи товар з меншими витратами і цінами.

4. Складування. Оптовики займаються зберіганням товару, скорочуючи тим самим витрати і ризики постачальників і покупців.

5. Транспортування. Оптовики забезпечують більш швидку доставку клієнтам, тому що знаходяться ближче до них, ніж компанія-виробник.

6. Фінансування. Гуртівня здійснює фінансування клієнтів, надаючи їм кредити і оплачуючи великі партії товарів.

7. Прийняття ризику. Отримуючи товар у власність, оптовики беруть на себе частину ризику і втрати, пов'язані з крадіжкою, пошкодженням, псуванням, переоцінкою і старінням товару.

8. Маркетингова інформація. Оптові компанії надають постачальникам і покупцям дані про діяльність фірм-конкурентів, появі нових продуктів і зміні цін.

9. Послуги з управління та консультаційні послуги. Оптовики часто надають підтримку роздрібним торговцям, навчаючи продавців, беручи участь в розробці планування магазину і оформленні вітрин, встановлюючи нові системи обліку та управління запасами. Крім того, вони надають корпоративним покупцям послуги з навчання персоналу і технічного обслуговування поставленого торгового обладнання.

 

Функціональш обов’язки фахівця оптового продажу:

1.Виконувати всі планові заходи щодо просування продукції відповідно до системи збуту.

2.Проводити роботу по виявленню й обліку потенційних клієнтів, вивчати їхніпотреби.

3.Здійснювати обслуговування покупців: пропонувати товар, що реалізується, надавати допомогу у виборі товару, консультувати з питань технічних і споживчих характеристик продукції.

4.Оперативно і корректно виписувати розхідні накладні, рахунки на попередню оплату, надсилати рахунки на замовлення.

5.Досконало знати технологічний процес різних схем роботи (повернення,

переміщення товару по філіях та ін.).

6.Проводити переговори з клієнтами про умови продажу і надання супутніх послуг.

7.Надавати консультації клієнтам з питань гарантійних зобов’язань і сервісних послуг.

8.Оформляти паспорт на товар, що має гарантійний строк користування.

9.Укладати від імені підприємства договори, приймати замовлення на доставку клієнту продукції.

10.Здійснювати контроль за виконанням клієнтами своїх зобов’язань по

договорах (своєчасною оплатою, прийманням продукції, ін.), виявляти причини

порушення клієнтами своїх зобов’язань, уживати заходів по їх усуненню і попередженню.

11.Вивчати ділову надійність нових клієнтів.

12.Вміти швидко самостійно усувати неполадки в роботі оргтехніки.

13.Не допускати зауважень зі сторони замовників, бухгалтерії, складу.

14.Резервувати товар і контролювати резерв.

15.Формувати “Розхід товару за добу” - щоденно в кінці дня.

16.Проводити звірку з бухгалтерією і складом підсумків за день по комп'ютеру і накладних - щоденно в кінці дня.

17.Повідомляти дирекцію про надходження товарів, що не відповідають маркуванню або накладній.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 165; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь