Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаціонарного хворого в період тимчасової непрацездатності



• Паспортна частина заповнюється згідно з паспортом або документом, який засвідчує особу.

Необхідно уточнювати місце проживання та прописки, місце роботи, посаду.

• На другій сторінці в п. 14 заповнювати дані про видачу листків непрацездатності: № „з” та „до”, в п. 15 – про працездатність. Якщо хворий із стаціонарного відділення направлений на реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відмічати оформлення(рішенням ЛКК) наступного листка непрацездатності на реабілітаційне лікування.

• Згідно з наказом МОЗ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 24.11.2006
№ 774/438/207-ос/719, в медичній карті стаціонарного хворого письмово зазначати згоду або незгоду хворого з відображенням первинного, заключного діагнозів та шифру МКХ-10 у листку непрацездатності. При зміні формулювання діагнозу та шифру МКХ-10 лікар, за письмовим погодженням із завідувачем відділення, зобов'язаний зробити запис з обґрунтуванням зміни діагнозу та шифру МКХ-10.

• При оформленні листка непрацездатності потерпілому на виробництві у зв’язку з виробничою травмою (наслідками виробничої травми) або профзахворюванням без відображення діагнозу надавати працівнику відповідного відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, за письмовим зверненням, можливість ознайомлення з медичною документацією потерпілого.

• У направленні (зі штампом ЛПЗ та датою) на стаціонарне лікування у тимчасово непрацездатних відмічати за підписом і особистою печаткою лікаря не тільки діагноз, а й наступні дані: загальний термін останнього випадку тимчасової непрацездатності та окремо за 12 календарних місяців, останнє рішення ЛКК, наявність групи інвалідності, % втрати професійної працездатності або рішення МСЕК про продовження лікування за листком непрацездатності, лікування та обстеження до госпіталізації.

• Хворі з наслідками виробничої травми або профзахворюваннями повинні мати гарантійний лист відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

• При первинному огляді у записах лікаря, завідувача відділення повинна бути відповідність скарг, анамнезу захворювання, життя, страхового (експертного) анамнезу, даних об'єктивного огляду встановленому клінічному діагнозу.

• У страховому (експертному) анамнезі зазначати усі випадки тимчасової непрацездатності за останні 12 місяців.

• При травмах обов'язково відмічати день, час, обставини, місце і механізм її отримання.

• Хворих, які госпіталізовані у зв’язку з невиробничою травми, реєструвати у журналі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

• Вести облік усіх осіб, які звернулися або доставлені для надання медичної допомоги внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, шляхом внесення додаткового запису «внаслідок ДТП» окремим рядком в медичну облікову документацію відповідно до типу закладу охорони здоров’я та з врахуванням вимог МКХ-10 (класи ХІХ, ХХ) згідно з наказом МОЗ України від 14.11.2005 № 600. Про звернення цієї категорії постраждалих негайно повідомляти відповідний орган внутрішніх справ (постанова КМУ від 30.06.2005 № 538).

За запитом страхових організацій (компаній) на підставі даних запису в медичній карті стаціонарного хворого заповнюється лікарем «Довідка на випадок травматизму на транспорті» (форма № 136/о, затверджена наказом МОЗ України від 29.12.2000 № 369), засвідчується підписом лікаря, завідувача відділення, затверджується керівником ЛПЗ, а в його відсутності – заступником, скріплюється печаткою ЛПЗ. Довідка видається потерпілому після пред’явлення ним документу (паспорта), що засвідчує дану особу.

• Записувати у спеціальному журналі (документі суворої звітності) відомості про звернення осіб з тілесними ушкодженнями кримінального характеру для надання медичної допомоги.

Про всі випадки звернень осіб з вогнепальними, ножовими пораненнями та з іншими ушкодженнями, якщо є підстави вважати, що вони отримані внаслідок правопорушень, негайно інформувати органи внутрішніх справ (відповідальною особою, призначеною головним лікарем).

Форма журналу, порядок його ведення, термін зберігання затверджені наказом МВС України, МОЗ України від 10.05.93 № 307/105.

• У випадку виробничої травми відображати в медичній карті стаціонарного хворого про екстрене повідомлення протягом доби підприємству, робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань за місцем знаходження підприємства, де працює потерпілий, СЕС – у разі гострого професійного захворювання (отруєння). При виробничих травмах відображати огляд хворого у повному обсязі з метою попередження розбіжностей між вимогами постраждалого і актом за формою Н-І.

У випадку виробничої травми, профотруєння (або їх наслідків) лікарські препарати та вироби медичного призначення за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань відмічати у листку лікарських призначень (форма № 003-4/о). Також відмічати лікарські препарати та вироби медичного призначення, які придбалися під час лікування за рахунок коштів потерпілого на виробництві.

Заповнювати листок (невстановленої форми) обліку виробів медичного призначення та інших матеріалів (шовний матеріал, різного типу голки, катетери, бинт, марля, спирт, шприци, лейкопластир, дезінфекційні засоби, рентгенологічні плівки, одноразові трубки, інструментарії, рукавички, гемостатичні губки та інші), придбаних за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.

• Якщо лікарем хворого є завідувач відділення, листок непрацездатності у термін більш 10 днів продовжувати з заступником головного лікаря з медичної частини або заступником головного лікаря з ЕТН (у разі їх відсутності – з головним лікарем).

• Дата протоколу ЛКК (при огляді хворого при загальному терміну тимчасової непрацездатності 30 днів кожні 10 днів або 20 днів - при тривалому, тяжкому перебігу захворювання, травми) повинна збігатися з журналом висновків ЛКК за формою № 035/о. Забороняється підписуватися членам ЛКК під черговим щоденником лікаря (замість протоколу ЛКК). Якщо 30 днів тимчасової непрацездатності збігається з неробочим днем, хворого на ЛКК хворого направляти завчасно.

• Дата (місяць, число, години) хірургічного втручання, його назва, метод знеболювання та ускладнення вказуються на другій сторінці медичної карти стаціонарного хворого, яка повинна збігатися з датою в журналі запису оперативних втручань у стаціонарі (форма № 008/о).

• Призначення записуються в щоденнику лікаря та в листку лікарських призначень (форма № 003-4/о), в якому щоденно лікарі та молодші медичні спеціалісти роблять відмітки про виконання за підписом.

Якщо виконання лікарських призначень закінчено, а хворий продовжує знаходитися на стаціонарному лікуванні, у щоденниках необхідно обґрунтовувати причину, а також перевищення орієнтовних термінів лікування.

• Температурний листок (форма № 004/о) заповнюється палатною медичною сестрою. Остання дата заповнення температурного листка повинна збігатися з днем виписки (смерті).

• У разі направлення хворого у відділення лікарем або завідувачем стаціонарного відділення (які не ведуть амбулаторний прийом хворих в поліклініці) необхідно внести запис в журнал реєстрації амбулаторних хворих (форма № 074/о), який ведеться в приймальному відділенні.

• Після закінчення стаціонарного лікування лікар готує виписку, в якій відмічає № медичної карти стаціонарного хворого, дати лікування, резюмує дані про стан хворого при госпіталізації та виписці, дані обстеження, обґрунтовує клінічний діагноз, вказує проведені лікувальні заходи та їх ефективність, рекомендації щодо подальшого лікування і режиму хворого, працевлаштування. Крім того, відмічаються №№ листків непрацездатності, з якого та до якого числа, стан працездатності (або продовжує хворіти), явка до лікаря. Якщо листок непрацездатності продовжений до 3 днів після виписки із відділення, необхідно обґрунтувати це в останньому щоденнику та у виписці. Виписку із медичної карти стаціонарного хворого засвідчувати особистими підписами та печатками лікаря, завідувача відділення, штампом та печаткою лікувально-профілактичного закладу.

• Лікувальні відпустки надаються тільки в туберкульозних, психоневрологічних лікарнях, диспансерах, а також в лікувально-профілактичних закладах, в складі яких є психіатричні, психоневрологічні та туберкульозні відділення. Рішення про надання лікувальної відпустки приймається ЛКК. Журнал обліку хворих, яким надана лікувальна відпустка, ведеться за формою № 001-2/о. Під час короткотривалої тимчасової непрацездатності не рекомендується надання лікувальної відпустки.

• Порушення режиму необхідно відмічати в щоденниках лікаря та у листку непрацездатності із зазначенням дати та виду порушення режиму, засвідченим підписом лікаря. Обґрунтовувати в медичній документації відмітку про порушення режиму.

• При проведенні медичного огляду на стан сп'яніння заповнювати протокол за формою № 129/о (у 2-х примірниках).

• Результати консультацій спеціалістів повинні бути в медичній карті стаціонарного хворого, а не в медичній карті амбулаторного хворого.

• Усі проведені додаткові обстеження повинні бути відображені в журналах реєстрації відповідних обстежень.

• При отриманні фізіотерапевтичного лікування «карту хворого, який лікується в фізіотерапевтичному відділенні (кабінеті)», за формою № 044/о за підписом лікаря або молодшого медичного спеціаліста зберігати в медичній карті стаціонарного хворого.

• У випадках повторної госпіталізації у зв’язку з одним і тим же захворюванням обов’язково вклеювати копію виписки із попередньої медичної карти стаціонарного хворого з даними обстеження та проведеного лікування.

 

Перший заступник начальника

головного управління                                                              Т.В. Циганок

 

Головний позаштатний спеціаліст

головного управління з

експертизи тимчасової непрацездатності                                         К.В. Чубар

 


ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                      Наказ головного управління

                                                                      охорони здоров'я

облдержадміністрації

_22.09.2009_ № _336____

 



Склад та положення

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 221; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь