Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Направлення на МСЕК (форма № 088/о)



Бланки «Направлення на МСЕК» виготовляються і зберігаються в лікувально-профілактичних установах (у голови ЛКК), відповідають встановленій формі, затвердженій наказом МОЗ України від 29.12.2000 № 369.

На бланку «Направлення» в лівому верхньому кутку ставиться штамп лікувально-профілактичної установи, що направляє хворого на огляд МСЕК. У правому верхньому кутку в необхідних випадках треба робити відмітку: «Оглянути вдома», «Оглянути в стаціонарі», «На вимогу хворого», «За вказівкою обласного центру МСЕ», «За вказівкою органу управління охорони здоров'я».

    Дата видачі «Направлення на МСЕК» повинна відповідати початку оформлення документів на МСЕК.

    1 графа – прізвище, ім'я, по батькові (писати повністю) на підставі паспорта або документу, що засвідчує особу. Заповнювати графу зі слів хворого або родичів забороняється.

    2 графа – число, місяць, рік народження.

    4 графа – повна домашня адреса хворого (відповідно до штампу реєстрації в паспорті).

    5 графа – при повторному огляді зазначається група і категорія інвалідності, відсотки втрати професійної працездатності на підставі довідок та виписок з акту огляду МСЕК.

    6 графа – місце роботи (повна назва підприємства, відділу, цеху, ділянки, працівником якої є хворий).

    7 графа – адреса місця роботи (з вказівкою індексу, міста, вулиці і тому подібне).

    8 графа – заповнюючи основну професію (спеціальність), посаду при направленні на МСЕК, мати на увазі чітке формулювання: «Основна професія – робота за вищою професійною кваліфікацією серед інших професій або кваліфікована робота, що виконується тривалий час».

    Якщо хворий працював на канцероген-небезпечному підприємстві, виробничому процесі, вказувати місце роботи та спеціальність, за якою пацієнт працював. При необхідності – записувати декілька спеціальностей. Гігієнічний норматив «Перелік речовин, продуктів, виробничих процесів, побутових та природних факторів, канцерогенних для людини» затверджений наказом МОЗ України від 13.01.2007 № 7.

    Відображати загальний стаж роботи хворого на підприємстві із шкідливими умовами.

    9 графа – найменування ЛПУ, що направив хворого на МСЕК.

    10 графа – з якого часу хворий знаходиться під спостереженням даного ЛПУ.

    11 графа – анамнез захворювання, що стало причиною зниження працездатності. Опис перебігу захворювання - початкові симптоми, час їх появи, особливості проявів патологічного процесу на всіх етапах розвитку захворювання, зокрема дати і характер загострень, кризів, нападів, особливо судорожних, стаціонарного або амбулаторного лікування і його результати. Вказати діагноз при виписці. У разі травми та її наслідків описувати обставини, час звернення потерпілого за медичною допомогою, місце, обставини її отримання, вид травми (побутова чи виробнича) зі слів потерпілого, характер ушкодження; перші етапи надання медичної допомоги, лікування. Вказати ефективність працевлаштування за рішенням ЛКК або МСЕК.

    При повторному (черговому) направленні на МСЕК зазначити динаміку захворювання за період з дня попереднього огляду МСЕК, терміни стаціонарного, амбулаторного, санаторно-курортного лікування, його ефективність. Відмітити, в якому році первинно визначена група інвалідності.

    Важливо правильно описати анамнез у осіб, які перенесли поранення, контузію, травму з метою обґрунтування діагнозу і правильного встановлення причини інвалідності. Необхідно вказати дату поранення, травми, контузії, детально обставини, при яких вони отримані, вказати документи (акт за формою Н-І, свідоцтво про захворювання, довідку військово-медичного архіву про отримання поранень, контузій, захворювань, довідку військомату про службу в лавах армії та ін.).

    При їх відсутності, робити відмітки про отримання відомостей «зі слів», «документів, підтверджуючих факт і обставини отримання травми, поранення, немає».

    При захворюваннях опорно-рухового апарату, наслідках травм кісток, суглобів обсяг рухів повинен відображатися у градусах, сантиметрах.

    12 графа – лікування за листком непрацездатності з одним і тим же захворюванням за останні 12 календарних місяців (вказати номери листків непрацездатності, з якого до якого числа і місяця знаходився на лікуванні, діагноз). Обов'язково зазначити загальну кількість днів тимчасової непрацездатності на день затвердження форми № 088/о на засіданні ЛКК з позначкою «безперервно» або «з перервою». Листок непрацездатності, виданий для продовження реабілітаційного лікування в санаторії, також зараховується в загальний термін непрацездатності. На день огляду ЛКК необхідно відзначити – «продовжує хворіти» або «листок непрацездатності закритий», з якої дати виписаний до праці.

    В період тимчасової непрацездатності у зв’язку з інвалідизуючим захворюванням, наслідками травми направляти хворого на МСЕК з листком непрацездатності, в якому рекомендується відображення діагнозу (за узгодженням з хворим).

    Рекомендується дані про тимчасову непрацездатність уточнювати і за місцем роботи хворого.

    13 графа – заповнюється відділом кадрів: зміни професії хворого, які відбулися за останній рік, а також чи працевлаштований хворий за висновком ЛКК або МСЕК. На працюючих хворих і інвалідів представляється виробнича характеристика роботи і умов праці (з вказівкою шкідливих чинників), завірена підписом керівника і печаткою підприємства (організації). Відсутність характеристики не є причиною для відмови в реєстрації форми № 088/о на МСЕК.

    14 графа – дані всебічного об'єктивного дослідження хворого, до яких додаються докладні записи лікарів основних фахівців – терапевта, хірурга і невропатолога, а при необхідності - інших фахівців: окуліста, отоларинголога, уролога, гінеколога, ендокринолога, психіатра (при згоді хворого) та ін. з обов'язковим чітким зазначенням дати огляду, ПІП фахівця, його підпису, завіреного особистою печаткою. Кожним спеціалістом детально описується функціональний стан всіх органів і систем хворого незалежно від наявності або відсутності патологічного процесу. Дані об'єктивного огляду і результати спеціальних досліджень можуть бути оформлені на додатковому листі, який додається до основного друкарського бланку «Направлення» з вказівкою «Продовження «Направлення на МСЕК» №_____ від_____» і ПІП хворого.

    15 графа – результати рентгенологічного дослідження: флюорографічного, рентгенографічного з повним описом, зазначенням дати дослідження, ПІП фахівця і його підпису. При повторних рентгенологічних дослідженнях по тій або іншій патології – опис в динаміці. Всі рентгензнімки, ЕКГ-плівки повинні представлятися на засідання МСЕК.

    16 графа – дані лабораторних досліджень (клінічного аналізу сечі, крові, а при необхідності – аналізів мокротиння, шлункового вмісту, калу та іншого матеріалу залежно від характеру захворювання) з вказівкою дати дослідження.

    Примітка: дані діагностичних досліджень, в т.ч. ЕКГ-обстеження, фармакологічних та проб навантажень, холтеровського моніторування, комп'ютерної томографії, МРТ, ЕЕГ, УЗДГ, ФЗД та ін., необхідних для верифікації діагнозу і ступеня функціональних порушень, визначення ефективності лікування, що проводилось, висновки спеціалізованих, діагностичних центрів додаються у вигляді доповнення до відповідних граф.
У разі оперативних втручань, які супроводжуються видаленням тканин або органів, надавати результати гістологічного дослідження.

    Необхідний перелік досліджень при направленні хворих на МСЕК повинен відповідати затвердженим стандартам медичних технологій діагностично-лікувального процесу, протоколам.

    17 графа – на перше місце виноситься діагноз, що дає підставу для встановлення інвалідності.

    Основне захворювання – захворювання, яке, в першу чергу, обумовлює найбільш тяжкий клінічний прояв, ускладнення, загрозу життю, що призвело до найбільшого ступеня зниження життєдіяльності і несприятливого прогнозу.

    Основний діагноз, діагнози всіх супутніх захворювань і ускладнень заповнюється членами ЛКК.

    Діагнози формулюються відповідно до МКХ-10 і прийнятих класифікацій з вказівкою етіології, патогенезу, стадії, характеру течії, ступеня виразності окремих клінічних синдромів, частоти пароксизмальних станів, гіпертонічного кризу, ускладнень та ін. з обов'язковим відображенням ступеня функціональних порушень, підтверджених даними об'єктивного огляду і клініко-інструментальними дослідженнями.

    Примітка: функціональний діагноз в графі 17 повинен відображати стан хворого на момент направлення його на огляд МСЕК. Тому він може відрізнятися від діагнозу, оформленого на етапах лікування, зокрема головними фахівцями та лікарями-консультантами обласних закладів охорони здоров’я. Не допускаються скорочення діагнозів, заміна діагнозів синдромами.

Зазначити в «Направленні на МСЕК» за формою № 088/о належність хворого, інваліда до основних форм захворювань згідно з Державною програмою реабілітації інвалідів, затвердженою постановою КМУ від 8 грудня 2006 № 1686.

    18 графа – підстава для направлення на МСЕК (потрібне підкреслити з вказівкою клінічного і трудового прогнозу).

    Враховувати формулювання: «Трудовий прогноз – можливість хворого (інваліда або потерпілого на виробництві із ступенем втрати професійної працездатності) відновити або продовжити трудову діяльність інваліда за умови виконання реабілітаційних заходів, що передбачаються. Він ґрунтується на сукупній оцінці клінічних, функціональних, соціальних і психологічних ознак людини. Для інвалідів дитинства можливість освоєння трудових (професійних) навиків в процесі навчання і реалізації їх на ринку праці».

    Направлення на МСЕК для вирішення питання щодо продовження лікування за листком непрацездатності необхідно обґрунтувати, вказати, яке передбачається лікування (хірургічне, в лікарні відновного лікування і так далі).

    Направлення на МСЕК (форма № 088/о) затверджується ЛКК з вказівкою дати засідання, ПІП голови і членів ЛКК (розбірливо), засвідчуються їх підписами, печатками ЛКК та ЛПУ. Після затвердження форми № 088/о на ЛКК терміново направити документи на МСЕК.

Голова ЛКК несе відповідальність за терміни оформлення «Направлення на МСЕК» від дат видачі і затвердження на ЛКК до реєстрації його на МСЕК, а у разі первинного встановлення профзахворювання – від дати рішення лікарсько-експертної комісії КЛПУ «Обласна клінічна лікарня профзахворювань» до дати оформлення «Направлення на МСЕК» і далі.

    При прийомі належно оформленого «Направлення на МСЕК»
(форми № 088/о) головою або членом МСЕК на титульному листі «Направлення» вказується дата прийняття, що засвідчується підписом. Обов’язково реєструються документи в журналі обліку направлень на МСЕК (форма № 165/о) як первинних, так і повторних після продовження лікування за листком непрацездатності, а також при черговому (позачерговому) переогляді інваліда або потерпілого на виробництві із ступенем втрати професійної працездатності.

    У разі повернення головою МСЕК документів хворих із стійким або незворотнім характером захворювання при тимчасовій непрацездатності менше 120 днів, «Направлення на МСЕК» (форма № 088/о) також реєструється у журналі з обґрунтуванням повернення до ЛКК ЛПУ.

 

До форми № 088/о додаються:

 

    1. Виписка з медичної карти амбулаторного хворого (від початку захворювання, для повторних хворих – додатково за міжкомісійний період). Другий екземпляр виписки залишається в медичній карті амбулаторного хворого. Виписка повинна бути інформативна, відображати динаміку патологічного процесу, результати обстежень, ефективність лікування, план подальших заходів щодо реабілітаційного лікування, виконання ІПР інваліда, яка розроблена МСЕК. Виписка повинна бути оформлена і завірена згідно з нормативними документами. При направленні на МСЕК для вирішення питання про продовження лікування за листком непрацездатності в медичній карті амбулаторного хворого обов'язково відображати тактику подальшого лікування, прогноз стану здоров’я хворого.

    2. Оригінали виписок з медичних карт стаціонарного хворого
(з обов'язковою вказівкою номера історії хвороби і дат стаціонарного лікування) необхідно завірити штампом ЛПУ, підписом лікаря та завідувача відділення або їх копії, засвідчені печаткою, керівництвом ЛПУ. У випадку, якщо завідувач відділення є лікуючим лікарем, його підпис завіряє заступник головного лікаря з медичної частини. При направленні на МСЕК оригіналів виписних епікризів і висновків фахівців, обов'язкова наявність завірених їх копій в медичній карті амбулаторного хворого з метою збереження повної її інформативності.

    3. Документи, які необхідні для встановлення причинно-наслідкового зв'язку інвалідності, представляються в оригіналі або нотаріально завірені копії. Документи іноземних громадян для огляду МСЕК представляються в перекладі українською мовою і нотаріально завірені.

    4. При зареєстрованих пароксизмальних станах (як у стаціонарі, так і амбулаторно) – опис, частота, тривалість, медикаментозна корекція даного стану.

    5. План реабілітаційного лікування.

    6. При черговому огляді на МСЕК – інформацію про виконання індивідуальної програми реабілітації інваліда.

    7. Завірена копія трудової книжки (оригінал представляється хворим на МСЕК) при первинному і повторному огляді.

    8. Виробнича характеристика за формою 2 (її відсутність не повинна бути причиною повернення форми № 088/о в лікувально-профілактичний заклад).

    9. Консультативні висновки міських і обласних фахівців (оригінали або копії, засвідчені адміністрацією та печаткою ЛПУ) - у разі складності при встановленні діагнозу, ступеня виразності функціональних порушень, розбіжностей в наявній медичній документації, для уточнення тактики подальшого лікування, клінічного прогнозу.

    10. За наявності права на пільгове пенсійне забезпечення необхідно подати довідку Пенсійного фонду.

    11. Висновок консиліуму фахівців у разі направлення на МСЕК хворого на онкологічне захворювання за відсутністю гістологічного і цитологічного підтвердження діагнозу.

12. Для хворих з патологією ЖКТ і ендокринної системи – обов'язково вказати ріст, вагу в динаміці (в т.ч. під час направлення на МСЕК).

13. Обов’язкові висновки лікарів-уролога та проктолога, затверджені завідувачами службами, при вирішенні питання забезпечення інваліда з порушеннями функції тазових органів, потерпілого на виробництві з ураженням хребта та спинного мозку, виробами медичного призначення (памперси, сечоприймачі) за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 369; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь