Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Щодо оформлення медичної документації



при вирішенні питання про раціональне працевлаштування

    Раціональне працевлаштування застрахованих осіб має важливе значення серед заходів, спрямованих на відновлення стану здоров’я, працездатності, зниження рівня захворюваності, інвалідності, попередження випадків раптових смертей.

    Висновки щодо необхідного працевлаштування затверджуються лікувально-консультативною комісією закладу охорони здоров'я при сприятливому прогнозі за результатами періодичних профілактичних медичних оглядів, диспансерного спостереження, після закінчення випадку тимчасової непрацездатності, а при стійкій втраті працездатності – МСЕК. Про необхідність працевлаштування за рекомендацією ЛКК ЛПУ робиться запис у виписці з акту огляду МСЕК.

    ЛКК лікувально-профілактичного закладу, МСЕК керуються чинним законодавством, постановами Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України, іншими нормативно-правовими актами.

    Строки, рекомендовані при тимчасовому переведенні на іншу роботу:

    - до 2 тижнів – при переводі на легшу, нижче оплачувану роботу із збереженням попереднього заробітку;

    - до 2 місяців – при тимчасовому переведенні на іншу роботу з оформленням «доплатного» ЛН тимчасово непрацездатній особі на своїй роботі у зв’язку з профзахворюванням або туберкульозом;

    - від 6 місяців до одного року – у випадках динамічного спостереження за хворим при рекомендації працевлаштування.

    При продовженні терміну більш двох тижнів, хворому даються роз’яснення щодо доцільності цього та про можливість зменшення заробітку.

У разі необхідності оформлення продовження висновку ЛКК у зв’язку з одним і тим же захворюванням або травмою, у наступному висновку відмічати термін, з якого виданий попередній.

ЛКК не має права видавати висновок за минулий час.

    У медичній документації хворого необхідно зробити запис про згоду хворого на працевлаштування.

    При відмові хворого від працевлаштування у випадках, коли стан здоров’я і захворювання перешкоджають продовженню роботи у несприятливих виробничих умовах, незважаючи на це, ЛКК необхідно зробити висновок про потрібність такого працевлаштування. У медичній документації реєструється висновок ЛКК і відмову хворого від працевлаштування. Рішення ЛКК направляється керівнику підприємства.

    Вимоги до оформлення висновку ЛКК щодо працевлаштування:

    • Висновок ЛКК про працевлаштування після огляду хворого оформлювати у вигляді довідки невстановленої форми (окрім лікарського висновку про переведення вагітної на іншу роботу – форма № 084/о) зі штампом, найменуванням лікувально-профілактичної установи, його адресою, номером телефону, зазначенням підпорядкованості.

    • Номер і дата висновку ЛКК повинні відповідати записам в журналі ЛКК (форма № 035/о) та в медичній карті амбулаторного (стаціонарного) хворого.

    • У висновку діагноз хворого відображати за його згодою.

    • Зазначати протипоказані фактори і характер роботи, що рекомендується, термін працевлаштування.

Обов’язково робити посилання на окремі пункти додатків 4, 5, 6 до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246, для працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, які підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам – на наказ МОЗ України від 23.07.2002 № 280. Перелік цих контингентів затверджений постановами КМУ від 23.05.2001 № 559 та від 02.06.2004 № 720.

У випадку виявлення у водія транспортного засобу ознак захворювання або вади, включених до Переліку захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідним транспортним засобом, затвердженого наказом МОЗ України від 24.12.99 № 299 «Про затвердження Переліку захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами», давати рекомендації власнику підприємства, установи, організації незалежно від їх форм власності щодо необхідності проведення позачергового медичного огляду медичною комісією з медичних оглядів водіїв (кандидатів у водії) транспортних засобів ЛПУ, перелік яких затверджений наказом головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

    • Висновок щодо необхідності працевлаштування підписувати головою і членами ЛКК, ставити печатку ЛКК (при тимчасовій її відсутності – печатку ЛПУ).

    • ЛКК повинна мати інформацію підприємства про виконання рекомендацій щодо працевлаштування.

    • Надання рекомендацій щодо працевлаштування інвалідів знаходяться в компетенції медико-соціальних експертних комісій.

 

Перший заступник начальника

головного управління                                                              Т.В. Циганок

 

Головний позаштатний спеціаліст

головного управління з

експертизи тимчасової непрацездатності                                         К.В. Чубар


ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                      Наказ головного управління

                                                                      охорони здоров'я

облдержадміністрації

    _22.09.2009_ № _336____


Перелік питань


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 225; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь