Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Перелік питань, які вирішуються ЛКК



 

    1. З питань видачі та продовження документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян:

    1.1. Обмін документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян України під час їх тимчасового перебування за межами держави, на листок непрацездатності лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання чи роботи у випадках, зазначених в п. 1.12 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

    1.2. Видача нового бланка листка непрацездатності з позначкою «дублікат» у разі втрати листка непрацездатності на підставі довідки з місця роботи про те, що за період тимчасової непрацездатності виплата допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю не здійснювалась.

    1.3. Продовження листка непрацездатності, виданого в ЛПЗ, розташованого в сільській місцевості, в штаті якого є тільки один лікар і має право видачі листків непрацездатності до 14 днів.

    1.4. Продовження листка непрацездатності при тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми у строках 30 днів, далі не рідше 1 разу на 10 днів (в окремих випадках не рідше 1 разу на 20 днів), але не більше терміну, встановленого для направлення до МСЕК.

    Якщо термін 30 днів (і далі інші призначені дати) збігається з вихідними, святковими днями, хворого представити на ЛКК напередодні.

    1.5. Видача листка непрацездатності тимчасово непрацездатній особі, направленій на консультацію, обстеження, лікування в лікувально-профілактичний заклад за межі адміністративного району, на необхідну кількість днів з урахуванням проїзду.

    1.6. У разі тимчасової непрацездатності, зумовленої захворюванням або травмою, внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, що визначається ЛКК, видається листок непрацездатності з позначкою про це в ньому (у графі «Примітка») та в медичній карті амбулаторного (стаціонарного) хворого згідно з п. 4.2 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.

    1.7. Видача листка непрацездатності на період проведення інвазивних методів обстеження та лікування в амбулаторних умовах (ендоскопія з біопсією, хіміотерапія за інтермітуючим методом, гемодіаліз тощо).

    1.8. Видача «Доплатного» листка непрацездатності хворому непрацездатному за своїм основним місцем роботи у зв’язку із профзахворюванням або туберкульозом терміном до 2 місяців, який може повноцінно виконувати іншу роботу без порушення процесу лікування.

    1.9. Видача листка непрацездатності при направленні хворого на доліковування в реабілітаційні відділення санаторіїв безпосередньо із стаціонарів.

    1.10. Продовження листка непрацездатності в строках більш 3 днів у зв’язку з доглядом за хворим дорослим членом сім’ї або хворою дитиною, старшою 14 років, при лікуванні в амбулаторно-поліклінічних умовах на термін не більше 7 календарних днів.

    1.11. Видача довідки у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до
14 років у випадках, коли після виписки в дитячий дошкільний заклад або школу у дитини виникає ускладнення захворювання, за яким видавався листок непрацездатності та довідка, у разі визнання ЛКК як продовження першого захворювання.

    1.12. Видача листка непрацездатності у разі стаціонарного лікування важкохворої дитини віком від 6 до 14 років одному із працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, яка здійснює догляд за дитиною, на період, коли за висновком ЛКК дитина потребує індивідуального догляду.

    1.13. Висновок про необхідність індивідуального догляду за дитиною-інвалідом до 18 років під час лікування у санаторії для вирішення питання видачі листка непрацездатності одному із працюючих батьків (опікуну або піклувальнику), який виховує дитину-інваліда до 18 років, до від’їзду в санаторій на весь термін лікування дитини в санаторії з урахуванням часу на проїзд туди і назад.

    1.14. Висновок про необхідність індивідуального догляду та видачі довідки довільної форми у зв’язку з доглядом за хворим старше 14 років, який знаходиться на стаціонарному лікуванні.

1.15. Видача «Довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування» (форма № 070/о).

    1.16. Видача листка непрацездатності на період санаторно-курортного лікування до від’їзду в санаторій на термін лікування та проїзду до санаторію і назад, але з урахуванням тривалості щорічної (основної та додаткової) відпустки.

    1.17. Огляд усіх вперше виявлених осіб, які часто та тривало хворіють, з метою визначення: повноти діагностики й лікування, працездатності, необхідного працевлаштування.

1.18. Контрольні обстеження, огляд хворих, перевірка режиму, призначеного лікарем при тимчасовій непрацездатності.

1.19. Вирішує в окремих випадках питання щодо видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, за минулий час при наявності документів, що підтверджують тимчасову непрацездатність хворого.

1.20. З метою додержання конфіденційності про місце лікування ВІЛ-інфікованого хворого або хворого на СНІД видача листка непрацездатності за період стаціонарного лікування в обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом (за минулий час) за рішенням ЛКК лікувально-профілактичного закладу за місцем спостереження, на підставі виписки із медичної карти стаціонарного хворого з відображенням в ній дат огляду хворого завідувачем відділення, дат та рішення ЛКК, завіреної печаткою обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та особистими підписами та печатками завідуючого відділення, лікаря. Забезпечити контроль за загальним терміном тимчасової непрацездатності, строком направлення на МСЕК.

1.21. Видача листка непрацездатності тимчасово непрацездатним ветеранам війни при направленні в госпіталі для інвалідів ВВВ.

 

    2. Інші клініко-експертні питання:

    2.1. Прийняття рішення про можливе безпечне транспортування хворого із держав СНД після надання медичної допомоги в лікувально-профілактичних закладах області.

    2.2. Направлення хворих на МСЕК з метою:

    - визначення ступеня обмеження життєдіяльності особи, стану працездатності, групи інвалідності, причини і часу настання інвалідності внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва чи професійного захворювання;

    - визначення видів трудової діяльності, які рекомендовані для інваліда за станом здоров’я;

    - розробки індивідуальної програми реабілітації інваліда;

- внесення змін до трудової рекомендації у працюючих інвалідів чи внесення доповнень до індивідуальної програми реабілітації інваліда;

    - визначення необхідності забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації;

    - встановлення причинного зв’язку інвалідності у колишніх військовослужбовців з перебуванням на фронті або виконанням інших обов’язків військової служби, причинного зв’язку і часу настання інвалідності із захворюванням або каліцтвом, що виникли в дитинстві, уродженим дефектом;

    - встановлення ступеня стійкої втрати професійної працездатності у відсотках у постраждалих на виробництві;

    - встановлення ступеня втрати здоров’я, причини, зв’язку і часу настання інвалідності громадян, які постраждали внаслідок політичних репресій, Чорнобильської та інших радіаційних аварій;

    - визначення потреби у додаткових видах відшкодування шкоди: догляд, забезпечення необхідними лікарськими засобами, санаторно-курортним лікуванням, протезами, ортопедичними, коригуючими виробами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезуванням (за винятком дорогоцінними металами), білизною, супроводжуючим в санаторій, навчання або перекваліфікація потерпілого та інше;

    - встановлення факту моральної шкоди у постраждалих на виробництві;

    - встановлення медичних показань на право одержання інвалідами автомобілів з ручним керуванням та протипоказань до їх керування;

    - встановлення медичних показань для отримання особами з обмеженими функціями руху крісел-колясок та медичних показань для отримання і протипоказань до управління особами з обмеженими функціями руху крісел-колясок з електроприводом;

    - прийняття рішення про наявність у батька, матері тривалої хвороби, що перешкоджає виконанню ними батьківських обов’язків, виданим у порядку, встановленому МОЗ України (після його затвердження);

    - встановлення стійкого обмеження життєдіяльності у хворих для направлення їх у стаціонарні установи соціального обслуговування;

    - продовження лікування за листком непрацездатності, в тому числі у вагітних;

    - встановлення причинно-наслідкового зв’язку або його відсутність смерті з профзахворюванням або наслідками виробничої травми.

    2.3. Висновок про необхідність огляду МСЕК хворого вдома або в стаціонарному відділенні.

    2.4. Оформлення і видача медичного висновку на дитину-інваліда віком до 18 років.

    2.5. Направлення на МСЕК дитини-інваліда не пізніше одного місяця до виповнення 18 років.

    2.6. Затвердження переліку лікарських засобів, виробів медичного призначення, протезно-ортопедичних виробів при первинному протезуванні під час тимчасової непрацездатності потерпілих на виробництві у зв’язку з виробничою травмою або профзахворюванням (до проходження огляду МСЕК) та після визначення МСЕК потреби в цих додаткових видах допомоги за наслідками виробничої травми або профзахворювання.

    2.7. Розробка та затвердження індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда.

    2.8. Висновок щодо здатності інваліда І групи до самообслуговування під час санаторного лікування, якщо інвалід І групи направлений до санаторію без особи, що супроводжує.

    2.9. Висновок про необхідність транспортування потерпілих на виробництві з наслідками травм і захворювань хребта та спинного мозку від місця проживання до основного виду транспорту або місця проживання до санаторію та у зворотному напрямку спеціальним медичним транспортом у супроводі медичного працівника (згідно з договорами).

    2.10. Медичний висновок про ступінь тяжкості виробничої травми на запит роботодавця та/або голови комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві в строк до 1 доби з моменту надходження запиту.

2.11. Висновок для призначення пільгової пенсії жінці у віці 50 років, яка виховувала дитину-інваліда до 6 - річного віку.

2.12. Видача довідки довільної форми щодо звільнення від проходження зовнішнього незалежного оцінювання у разі наявності постійних протипоказань, визначених наказом МОН України і МОЗ України
від 25.02.2008 №124/95 «Про визначення переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання».

2.13. Висновок щодо необхідності індивідуального навчання учня в системі загальної середньої освіти, який за станом здоров’я не може відвідувати навчальний заклад.

2.14. Висновок щодо необхідності звільнення за станом здоров’я від перевідних і випускних екзаменів учнів загальноосвітніх шкіл.

2.15. Висновок щодо необхідності догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, хворою дитиною на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний) до досягнення ю 16-річного віку.

2.16. Висновок щодо необхідності надання академічної відпустки, повторного курсу навчання, звільнення від фізичної праці, переводу на навчання з іншої спеціальності.

2.17. Висновок щодо звільнення учнів, студентів від фізичної культури, трудового навчання.

2.18. Висновок щодо необхідності (за станом здоров’я) опіки (піклування) особі, яка потребує опіку, та висновок про стан здоров’я майбутнього опікуна, про відсутність в нього захворювань, які будуть перешкоджати виконанню опікунських обов’язків.

2.19. Висновок щодо можливості бути усиновлювачем за станом здоров'я, враховуючи наказ Міністерства охорони здоров'я України від 20.08.2008 № 479 «Про затвердження Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем».

2.20. Видача довідки про наявність або відсутність протипоказань для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи.

2.21. Висновок про наявність медичних показань, при яких можливе штучне переривання вагітності строк від 12 до 22 тижнів.

2.22. Висновок про стан здоров’я, відсутність протипоказань для направлення до будинку-інтернату та необхідність стороннього догляду.

2.23. Висновок щодо раціонального працевлаштування за станом здоров’я.

2.24. Висновок ЛКК наркологічного диспансеру про наявність наркологічного захворювання у громадянина після додаткового наркологічного огляду в умовах стаціонару, проведеного після обов’язкового профілактичного огляду в амбулаторно-поліклінічних умовах.

2.25. Рішення ЛКК психіатричного закладу про наявність психіатричних протипоказань для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служб) після додаткового психіатричного обстеження амбулаторного або в умовах стаціонару, яке проводилось в межах обов’язкових попередніх і періодичних психіатричних оглядів.

2.26. Висновок ЛКК наркологічного диспансеру про встановлення діагнозу «наркоманія» чи «токсикоманія» після стаціонарного обстеження в цьому закладі.

Після встановлення діагнозу «наркоманія» чи «токсикоманія», якщо особа потребує лікування в стаціонарних чи амбулаторних умовах, ЛКК наркологічного закладу зобов’язана запропонувати курс добровільного лікування та соціально-психологічної реабілітації.

Рішення ЛКК наркологічного диспансеру щодо встановлення терміну проходження необхідного курсу наркологічної допомоги та нагляду, а також про його продовження (відносно кожної особи індивідуально).

Рішення ЛКК наркологічного закладу щодо припинення диспансерного наркологічного нагляду за особами, які незаконно вживають наркологічні засоби або психотропні речовини.

2.27. Висновок ЛКК щодо встановлення діагнозу психічних розладів, при яких може бути встановлений причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

2.28. Висновок про можливість навчання у вищих учбових закладах хворих з психічними захворюваннями.

2.29. Висновок про надання лікувальної відпустки в туберкульозних, психоневрологічних лікарнях, диспансерах, а також у лікувально-профілактичних закладах, у складі яких є психіатричні, психоневрологічні та туберкульозні відділення.

2.30. Висновок щодо необхідності пільгового зубного протезування суцільнолитими конструкціями з облицюванням пластмасою або керамікою за медичними показаннями (при наявності відповідного висновку стоматолога).

2.31. Висновок спеціалізованої лікарсько-експертної комісії КЛПУ «Обласна клінічна лікарня профзахворювань» щодо встановлення професійного характеру захворювання (отруєння).

2.32. Направлення в Центр зайнятості непрацездатних осіб перед оглядом на МСЕК для вирішення питання наступного працевлаштування.

 

3. Рішення соціальних питань:

3.1. Висновок про необхідність надання відпустки без збереження заробітної плати особі, яка здійснює догляд за хворим, рідному по крові або по шлюбу, на термін не більше 30 календарних днів.

3.2. Висновок про необхідність оформлення неповного робочого дня або неповного робочого тижня на прохання вагітної жінки.

3.3. Висновок про стан здоров’я для вирішення питання щодо забезпечення житлом:

- про наявність хронічних захворювань, при яких особи, що страждають на ці захворювання, не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї;

- про наявність захворювань, при яких особи, що страждають на ці захворювання, на першочергове отримання житла;

- про необхідність обміну житла;

- для одержання права ветеранами війни та праці, громадянами похилого віку та інвалідами на отримання житлового приміщення в спеціалізованому будинку згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів України
від 31.01.2007 № 76:

• висновок про відсутність потреби у постійному сторонньому догляді та спроможність проживати самостійно;

• висновок про відсутність у особи інфекційних, онкологічних захворювань IV клінічної групи, захворювань на наркоманію, алкоголізм, гостро виражених психічних захворювань;

• висновок про потребу в постійному сторонньому догляді при вирішенні питання щодо переводу особи із цього спеціалізованого будинку в інший соціальний заклад;

• висновок про спроможність особи тимчасово залишити цей спеціалізований будинок без загрози для її життя і здоров’я протягом календарного року на строк до 6 місяців;

• у разі погіршення стану здоров’я висновок щодо організації тимчасового або постійного стороннього догляду особи, яка проживає в цьому спеціалізованому будинку.

3.4. Висновок про те, що стан здоров’я непрацюючої особи дозволяє надавати соціальні послуги.

3.5. Висновок про нездатність особи до самообслуговування та потребу її у постійному сторонньому догляді.

3.6. Висновок щодо потреби постійного стороннього догляду інвалідів
І групи, одиноких інвалідів ІІ групи, одиноких інвалідів ІІІ групи, які досягли пенсійного віку, одиноких одержувачів пенсій за віком та за вислугу років.

3.7. Висновок щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за формою та в порядку щодо його заповнення, затвердженим наказом МОЗ України від 26.12.2000         № 363.

4. ЛКК бере участь у встановленому порядку в засіданні МСЕК.

5. Голова ЛКК щоквартально проводить аналіз діяльності лікарсько-консультативної комісії з наступним заслуховуванням цього на оперативних нарадах у керівника закладу охорони здоров’я або його заступників.

 

 

Перший заступник начальника

головного управління                                                              Т.В. Циганок

 

Головний позаштатний спеціаліст

головного управління з

експертизи тимчасової непрацездатності                                         К.В. Чубар


ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                      Наказ головного управління

                                                                      охорони здоров'я

облдержадміністрації

                                                                      _22.09.2009_ № _336____

 

 






Рекомендації


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 249; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.054 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь