Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поліклініки у період тимчасової непрацездатності



 

    На кожного хворого, який знаходиться в денному стаціонарі, заповнюється медична карта амбулаторного хворого, карта хворого денного стаціонару поліклініки (форма № 003-2/о), а не медична карта стаціонарного хворого (форма № 003/о).

Заповнення ф. 003-2/о здійснюється відповідно до вимог наказу
МОЗ України від 03.07.2001 № 258 «Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів».

Паспортна частина карти заповнюється згідно з паспортними даними.

У карті лікар записує призначення, діагностичні дослідження, процедури, лікувально-оздоровчі заходи. Лікуючий лікар, лікарі-спеціалісти, які консультують хворого, молодші медичні спеціалісти, які виконують призначення лікарів, відмічають дату огляду, виконаних призначень і свої підписи.

Після закінчення лікування лікар уточнює зроблені записи, відмічає результат лікування.

Після проведеного лікування карта передається до кабінету обліку й медичної статистики закладу охорони здоров'я, при якому організований денний стаціонар в поліклініці. Карта використовується для аналізу результатів лікування і оцінки діяльності денного стаціонару при поліклініці. Термін її зберігання 3 роки після звітного періоду.

Місце знаходження карти визначається керівником закладу. У хворих, які лікувалися за листком непрацездатності, рекомендується зберігати у формі
№ 025/о або формі № 112/о.

    У денному стаціонарі поліклініки ведеться Журнал обліку перебування хворого в денному стаціонарі згідно із затвердженою формою № 001-3/о (наказ МОЗ України від 29.11.2002 № 434). Сторінки журналу повинні бути пронумеровані, прошнуровані і завірені печаткою закладу та підписом головного лікаря. Термін зберігання журналу – 3 роки.

    Документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, за час перебування хворих в денному стаціонарі видаються та оформлюються в установленому порядку.

    Листки непрацездатності, довідки встановленої форми №№ 095/о, 138/о, а також невстановленої форми, видаються згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ України від 13.11.2001 № 455, зареєстрованим в Мін’юсті України від 04.12.2001 № 1005/6196, погодженим із Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

    Листок непрацездатності перед направленням в денний стаціонар поліклініки видається лікарем в день встановлення непрацездатності.

    У період тимчасової непрацездатності хворого денного стаціонару поліклініки лікар дотримується вимог до заповнення медичної карти амбулаторного хворого, особливо титульного листка, листків запису заключних діагнозів, про строки тимчасової непрацездатності, щоденників лікарів (із скаргами, анамнезом захворювання, алергологічним, страховим анамнезом, даними об’єктивного огляду, призначеним обстеженням, лікуванням). Діагноз оформлюється згідно з МКХ-10 та затвердженими класифікаціями, із зазначенням стадії, перебігу, ступеня окремих клінічних синдромів, функціональних порушень. Письмово оформлюється згода або незгода хворого з відображенням діагнозу та шифру МКХ-10 у листку непрацездатності згідно з наказом МОЗ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 24.11.2006 № 774/438/207-ос/719.

При оформленні листка непрацездатності без відображення діагнозу потерпілому на виробництві у зв’язку з виробничою травмою (наслідками виробничої травми) або профзахворюванням надавати працівнику відповідного відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, за письмовим зверненням, можливість ознайомлення з медичною документацією потерпілого.

    Відмічається номер листка непрацездатності, з якого та до якого числа, дата явки на прийом (останній день тимчасової непрацездатності), потім при продовженні знову – з якого та до якого числа, дата явка до лікаря.

    У день закриття листка непрацездатності обов’язково оформлюються в останньому щоденнику наявність скарг або їх відсутність, дані об’єктивного огляду, які підтверджують працездатність хворого, або необхідність продовження лікування.

    Протягом тимчасової непрацездатності відображається динаміка стану здоров’я, необхідність додаткових консультацій, обстежень.

    Порушення режиму в період тимчасової непрацездатності обґрунтовується та відмічається в медичній карті амбулаторного хворого, у листку непрацездатності із зазначенням дати, виду порушення режиму, що засвідчується підписом лікаря. У разі відсутності порушень режиму не повинна заповнюватися відповідна графа листка непрацездатності.

Оформлення закриття або продовження листка непрацездатності при встановленні порушення режиму здійснювати згідно із п. 10 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.

    У терміни тимчасової непрацездатності більш 10 днів обов’язковий огляд завідувача відділення, служби (при їх відсутності – завідувача поліклініки). Не вживається замість цього позначка «ЛК» – лікарський контроль. Якщо лікуючим лікарем є завідувач відділення, листок непрацездатності у термін більш 10 днів продовжується із заступником головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності або із заступником головного лікаря з амбулаторно-поліклінічного розділу (завідувачем поліклініки). Цей порядок затверджується головним лікарем закладу.

    У термін 30 днів безперервної тимчасової непрацездатності хворого направляти на ЛКК. Забороняється підписуватися голові і членам ЛКК під черговим щоденником лікаря (замість протоколу ЛКК). Дата та номер протоколу ЛКК повинна збігатися з журналом за формою № 035/о.

    Якщо 30 днів тимчасової непрацездатності збігаються з неробочим днем, хворого представляти на ЛКК завчасно.

    При завершенні лікування оформлюються рекомендації: лікувальні, трудові, реабілітаційні та інші.

    Дані про медичні процедури (ін’єкції, фізіотерапевтичні та інші) повинні реєструватися в журналах обліку процедур (ф. № 029/о) і карті хворого ДСП.

При закінченні лікування в денному стаціонарі заповнюється виписка, що передається лікарю, який направив хворого до денного стаціонару. Номер листка непрацездатності, терміни, на які він оформлений, відображається на титульному листі карти хворого денного стаціонару поліклініки.

    Листок непрацездатності оформлюється згідно з Інструкцією, затвердженою наказом МОЗ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004
№ 532/274/136-ос/1406, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України
17 листопада 2004 року № 1454/10053 (далі – Інструкція № 532).

    У графі «Режим» листка непрацездатності зазначається «амбулаторний». Графа «Перебував у стаціонарі» у листку непрацездатності не заповнюється
(п. 3.6. Інструкції № 532) при лікуванні в ДС поліклініки.

    Діяльність денного стаціонару контролюється заступниками головного лікаря з амбулаторно-поліклінічного розділу (або завідувачем поліклініки) та з експертизи тимчасової непрацездатності (або відповідальним за цей розділ роботи), завідувачами профільних служб, міськими (районними) спеціалістами.

 

Перший заступник начальника

головного управління                                                         Т.В. Циганок

 

Головний позаштатний спеціаліст

головного управління з

експертизи тимчасової непрацездатності                                         К.В. Чубар


ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                      Наказ головного управління

                                                                      охорони здоров'я

облдержадміністрації

                                                                 _22.09.2009_ № _336____

 







Рекомендації


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 269; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь