Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заняття № 15. Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності.



(Заняття – 2 години)

Мета заняття: опанування майбутніми економістами загальних положень правового регулювання договірних відносин, які виникають у процесі здійснення господарської діяльності суб’єктами зовнішньоекономічних відносин, ознайомлення з нормативно-правовим забезпеченням договірних відносин у зовнішньоекономічній діяльності.

Форма проведення семінару: семінар-розгорнута бесіда, що передбачає попередню підготовку студентів з визначених завдань і використовується з метою засвоєння студентами головних положень, термінів і понять з теми: «Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності»; кейс-метод, що полягає у аналізі практичної ситуації.

Форма контролю: експрес-контроль у формі тестів.

Перелік компетентностей, на формування яких спрямоване заняття :

· Загальні компетентності: ключові інструментальні компетентності (базові загальні знання; здатність до навчання; навики управління інформацією (уміння знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел); ключові системні компетентності (здатність застосовувати знання на практиці; здатність працювати самостійно);. ключові міжособистісні компетентності (здатність до критики та самокритики).

· Глобальні компетентності: знання особливостей та тенденцій сучасного цивілізаційного розвитку; критично мислити і генерувати креативні ідеї.

     У результаті вивчення даної теми студенти мають знати:

- Поняття та зовнішньоекономічних контрактів;

- Умови зовнішньоекономічних контрактів;

- Міжнародні правила комерційних термінів (Інкотермс);

- Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Вміти:

– визначати особливості правового регулювання договірних відносин у зовнішньоекономічній діяльності;

– надавати характеристику типовим умовам зовнішньоекономічних контрактів;

– орієнтуватись в системі чинного господарського законодавства України, вміти користуватись офіційними правовими виданнями, джерелами права; застосовувати набуті знання в своїй практичній діяльності; самостійно вирішувати окремі питання правового характеру у сфері господарської діяльності.

     

План заняття з р озподіл ом  часу семінару за видами роботи

1.Структурна складова семінару Час Вид роботи на семінарі Методика проведення семінару
2. Вступна частина  До 5 хв. Визначення мети, завдань та форми проведення семінарського заняття  

Теоретична частина

30 хв. 1. Набуття студентами певних теоретичних і практичних знань в процесі осмислення змісту найважливіших положень господарського законодавства, надання їм юридичної характеристики тощо шляхом   обговорення попередньо підготовлених студентами теоретичних питань  Методика активізації навчального процесу: Семінар-дискусія
До 5 хв. 2. Оцінка набутих знань студентами основних понять та категорій відповідної тематики навчальної дисципліни, орієнтування у питаннях теми тощо  «Критерії оцінювання знань на с/з» відповідно до положень Розділу 9 Робочої програми

Практична

Частина

 30 хв. –   1.Оволодіння студентами певними практичними вміннями та навичками; Закріплення теоретичних напрацювань в процесі вирішення практичних задач (кейсів), тестів тощо   Методика активізації навчального процесу: кейс-метод
5 хв. 2. Оцінка набутих вмінь та навичок    «Критерії оцінювання знань на с/з» відповідно до положень Розділу 9 Робочої програми
5.Заключна частина До 5 хв. Підведення підсумків заняття в цілому  Оголошення результатів семінару у балах

 

Інформаційне забезпечення

Орієнтовний п ерелік теоретичних питань до теми:

1. Поняття та види зовнішньоекономічних контрактів.

2. Типові умови зовнішньоекономічних контрактів (Інкотермс).

3. Державне реєстрація  зовнішньоекономічних контрактів.

4. Митне регулювання зовнішньоекономічних операцій.

5. Порядок розгляду справ міжнародним комерційним арбітражем.


Задача 1.

Між ТОВ "Карапуз" (резидент Росії) та ТОВ "Лелека" (резидент України) було укладено договір, відповідно до якого ТОВ "Карапуз" зобов'язалося поставити продукцію дитячого харчування на суму 500 тис. грн. Догорів було сплачено в призначений строк та у повному обсязі, але продукцію ТОВ "Кроха" було отримано лише через 10 днів після строку поставки. У задоволенні вимоги ТОВ "Кроха" про сплату санкції за порушення строку поставки було відмовлено. ТОВ "Карапуз"  пояснювало затримку у поставці аварією на залізничній дорозі. ТОВ "Лелека" звернулося до суду. Справу було передано на розгляд в Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгівельно-промисловій палаті України. 1. Дайте правовий аналіз ситуації. 2. Чи є вимоги ТОВ "Лелека" обґрунтованими?

Задача 2.

ТОВ "Київхолодмонтаж" (резидент України) та Корпорація "Пласт" (резидент Польщі) уклали міжнародний договір, відповідно до якого Корпорація "Пласт" повинна була поставити лінії АКБ -102. Сума контракту становила 800 тис. доларів. Продукцію було поставлено в строк, але ТОВ "Київхолодмонтаж" висунуло умову провести розрахунки за допомогою векселю. Корпорація "Пласт" відмовилася від форми розрахунків векселем посилаючись на те, що умови проведення розрахунків векселем не було передбачено укладеним зовнішньоекономічним контрактом.

1. Дайте правовий аналіз даній ситуації? 2. Чи є обґрунтованими вимоги ТОВ "Київхолодмонтаж"?

Орієнтовний п ерелік практичних завдань до теми:

1. Складіть проект зовнішньоекономічного контракту на умовах CIF.

Тестові завдання (без варіантів відповідей):

1. Правила тлумачення міжнародних комерційних термінів вперше були опубліковані:

2. Договір про оренду судна для морського перевезення вантажу продавцем за свій рахунок — це:

3. Інвойс — це:

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-10; Просмотров: 171; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь