Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Міні-семінар – розгорнута бесіда.



Тестовий контроль знань.

Перелік компетентностей:

1. Отримання  теоретичних знань про договірне право.

2. Засвоєння основ базових знань з цивільного і господарського права України у контексті правового регулювання договірних відносин у сфері господарювання та орієнтація в наступних поняттях: поняття та види правочинів, поняття та види договорів, укладення, зміна і розірвання договору, правові наслідки зміни або розірвання договору.

3. Формування реального уявлення про правову природу власності.

4. Вироблення практичних навичок самостійної пошукової роботи з науковою літературою, фаховими періодичними виданнями.

 

ЗАНЯТТЯ №5.

 

Тема 1. Господарські зобов’язання.

Мета: формування базових знань щодо загальних положень зобов’язального права, ознайомлення з підставами виникнення зобов’язань, правовим статусом учасників господарських зобов’язань, з’ясування співвідношення цивільно-правових і господарських зобов’язань.

 

План заняття

1.Установча міні-лекція (конспект) з питань:

1. Поняття та підстави виникнення зобов’язання.

2. Види господарських зобов’язань.

3. Сторони у зобов’язанні.

4. Заміна кредитора і боржника у зобов’язанні.

5. Співвідношення цивільно-правових і господарських зобов’язань.

Міні-семінар – розгорнута бесіда.

Тестовий контроль знань.

Перелік компетентностей:

1. Отримання  теоретичних знань про зобов’язальне право.

2. Засвоєння основ базових знань з цивільного і господарського права України у контексті правового регулювання зобов’язальних відносин у сфері господарювання та орієнтація в наступних поняттях: поняття та підстави виникнення зобов’язання, види господарських зобов’язань, сторони у зобов’язанні, заміна кредитора і боржника у зобов’язанні, співвідношення цивільно-правових і господарських зобов’язань.

3. Формування реального уявлення про правову природу зобов’язальних відносин у сфері господарювання.

4. Вироблення практичних навичок самостійної пошукової роботи з науковою літературою, фаховими періодичними виданнями.

 

ЗАНЯТТЯ №6.

 

Тема 1. Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Мета: формування базових знань щодо загальних положень загальних положень правового регулювання суспільних відносин, які виникають у процесі здійснення господарської діяльності суб’єктами зовнішньоекономічних відносин, ознайомлення з особливостями правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності, визначення нормативно-правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності.

План заняття

1.Установча міні-лекція (конспект) з питань:

1. Поняття та види зовнішньоекономічних контрактів.

2. Типові умови зовнішньоекономічних контрактів (Інкотермс).

3. Державне реєстрація  зовнішньоекономічних контрактів.

4. Митне регулювання зовнішньоекономічних операцій.

5. Порядок розгляду справ міжнародним комерційним арбітражем.

Міні-семінар – розгорнута бесіда.

Тестовий контроль знань.

Перелік компетентностей:

1. Отримання  теоретичних знань про правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності у сфері господарювання.

2. Засвоєння основ базових знань з господарського права України у контексті правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та орієнтація в наступних поняттях: поняття та види зовнішньоекономічних контрактів, типові умови зовнішньоекономічних контрактів (Інкотермс), державне реєстрація зовнішньоекономічних контрактів, митне регулювання зовнішньоекономічних операцій, порядок розгляду справ міжнародним комерційним арбітражем.

3. Формування реального уявлення про правовий механізм регулювання зовнішньоекономічної діяльності у сфері господарювання.

4. Вироблення практичних навичок самостійної пошукової роботи з науковою літературою, фаховими періодичними виданнями.

 

4.3. Плани навчальної роботи студентів заочної форми навчання в міжсесійний період.

 

Студенти заочної форми навчання в міжсесійний період виконують:

 

1. Домашнє індивідуальне завдання – Реферат.

 

2. Індивідуальне завдання за дистанційним курсом – Презентація.

 

3. Виконання однієї індивідуальної роботи за вибором студента:

- Аналіз нормативно-правового акта;

- Підготовка проекту договору:

- Підготовка тестів.

 

5. Самостійна робота студентів.

Окрім аудиторних занять навчальним планом передбачено навчальний час для самостійної роботи студентів. Основним засобом засвоєння учбового матеріалу з правознавства у вільний від обов’язкових навчальних занять час є самостійна робота студента (СРС). В процесі самостійної роботи студент повинен навчитися свідомо ставитися до оволодіння теоретичними і практичними знаннями, вільно орієнтуватися в інформаційному просторі.

Вирішення завдань удосконалення вищої економічної освіти, підготовки кваліфікованих фахівців, конкурентноспроможних на ринку праці, здатних до ефективної діяльності на рівні світових професійних стандартів не можливі без підвищення ефективності самостійної роботи студентів над навчальним матеріалом, посилення ролі науково-педагогічних працівників у розвитку навичок самостійної роботи, стимулюванні професійного зростання студентів та формуванні їхньої творчої активності.

СРС - це форма організації навчального процесу, за якої заплановані завдання виконуються студентом під методичним керівництвом викладача, але без його безпосередньої участі. Від рівня організації самостійної роботи безпосередньо залежить загальна оцінка якості всього навчального процесу, глибина та стійкість набутих знань і умінь.

СРС є важливою складовою навчального процесу, що впливає на глибину та стійкість набутих знань і умінь, які допомагають творчо застосовувати їх в майбутній професійній діяльності.

Метою СРС є засвоєння в повному обсязі навчальної програми та послідовне формування у студентів самостійності як риси характеру, що відіграє суттєву роль у формуванні сучасного фахівця вищої кваліфікації.

В ході самостійної роботи студент має перетворитися в активного учасника навчального процесу, навчитися свідомо ставитися до оволодіння теоретичними і практичними знаннями, вільно орієнтуватися в інформаційному просторі.

    Організація СРС та контроль за її виконанням здійснюється спільно лекторами потоків  та викладачами, які проводять семінарські заняття.

    Контроль за виконанням самостійних завдань відбувається під час семінарських занять та під час здійснення індивідуально-консультативної роботи викладача, який проводить семінарські занятя, та лектора потока. Індивідуально-консультативна робота проводиться відповідно до графіка, складеного секцією та затвердженого кафедрою.

Поточне оцінювання самостійної роботи студентів здійснюється за такими об'єктами поточного контролю:

а) виконання завдань та відповіді на семінарських (практичних, лабораторних) заняттях;

б) виконання завдань для самостійної (пошуково-аналітичної) роботи.

З урахуванням змісту, цілей та завдань, що вирішуються в процесі виконання різних форм СРС з навчальної дисципліни «Правове регулювання господарської діяльності», можна виділити два основні види самостійної роботи:

I вид — підготовка до поточних аудиторних занять;

II вид — пошуково-аналітична робота.

Формами СРС з навчальної дисципліни «Правове регулювання господарської діяльності»  є:

-  опрацювання теоретичних основ прослуханого лекційного матеріалу;

- вивчення окремих тем або питань, що передбачені для самостійного опрацювання;

-  виконання домашніх завдань;

-  підготовка до семінарських (практичних, лабораторних) занять;

-  підготовка до іспиту;

- письмове оформлення схем, інших робіт графічного характеру;

-  систематика вивченого матеріалу дисципліни перед екзаменом;

- аналіз практичних ситуацій;

- виконання індивідуальних завдань: підготовка рефератів (реферативний огляд нормативно-правових джерел), підготовка презентацій з певної теми.

Індивідуальні завдання є однією із форм самостійної роботи студентів, яка передбачає створення умов для як найповнішої реалізації творчих можливостей студентів і має на меті поглиблення, узагальнення та закріплення знань, які студенти одержують в процесі навчання, а також застосування цих знань на практиці.

Індивідуальні завдання виконуються студентами самостійно під керівництвом викладача.

· Реферат з навчальної дисципліни «Правове регулювання господарської діяльності» – це огляд нормативно-правових джерел за заданою тематикою, захист якого відбувається під час проведення ІКР.

· Презентації студентів з навчальної дисципліни «Правове регулювання господарської діяльності» – це подання попередньо підготовленого змістовного повідомлення за заданою тематикою (з можливим використанням сучасних інформаційних засобів - мультіпроекторів тощо). Презентації можуть проводитися, як під час аудиторних занять, так і під час індивідуальних занять.

 

Методичні рекомендації щодо оформлення ндивідуальних завдань :

  • наявність нумерації сторінок; обсяг роботи має становити 7-10 друкованих аркушів; поля верхнє, нижнє – 2 см, справа – 1,5 см, зліва – 2,5 см; шрифт – 14 Times New Roman, інтервал – 1,5;

o по тексту роботи обов‘язково мають бути посилання на використані нормативно-правові акти, на спеціальну літературу (підручники, навчальні посібники тощо);

  • реферати та презентації мають ґрунтуватися на положеннях законодавства, що діють на момент їх підготовки студентами (режим доступу  до нормативно-правової бази на офіційному сайті Верховної Ради України  www.rada.gov.ua).
  • виконане завдання має містити у наступному порядку:

- титульну сторінку;

- зміст (план роботи);

- вступ;

- відповідні розділи;

- висновки;

- список використаних джерел.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-10; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.339 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь