Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заняття № 1 6 . Захист прав суб’єктів господарювання .



 (Заняття – 2 години)

Мета заняття: опанування майбутніми економістами загальних засад захисту прав і законних інтересів суб’єктів господарської діяльності, ознайомлення з основними поняттями і категоріями судочинства, визначення основних етапів судового провадження у господарських справах, з’ясування порядку виконання судових рішень.

Форма проведення семінару: семінар-розгорнута бесіда, що передбачає попередню підготовку студентів з визначених завдань і використовується з метою засвоєння студентами головних положень, термінів і понять з теми: «Захист прав суб’єктів господарювання»; кейс-метод, що полягає у аналізі практичної ситуації.

Форма контролю: експрес-контроль у формі тестів.

Перелік компетентностей, на формування яких спрямоване заняття :

· Загальні компетентності: ключові інструментальні компетентності (базові загальні знання; здатність до навчання; навики управління інформацією (уміння знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел); ключові системні компетентності (здатність застосовувати знання на практиці; здатність працювати самостійно);. ключові міжособистісні компетентності (здатність до критики та самокритики).

· Глобальні компетентності: знання особливостей та тенденцій сучасного цивілізаційного розвитку; критично мислити і генерувати креативні ідеї.

     У результаті вивчення даної теми студенти мають знати:

- Поняття судочинства.

- Способи захисту, які застосовуються судом.

- Справи, підвідомчі господарським судам.

- Права та обов’язки сторін у судовому процесі.

- Сторони виконавчого провадження.

- Строк здійснення виконавчого провадження.

Вміти:

– Скласти позовну заяву до господарського суду;

– Написати скаргу на дії державного виконавця.

– орієнтуватись в системі чинного господарського законодавства України, вміти користуватись офіційними правовими виданнями, джерелами права; застосовувати набуті знання в своїй практичній діяльності;

– самостійно вирішувати окремі питання правового характеру у сфері господарської діяльності.

     

План заняття з р озподіл ом  часу семінару за видами роботи

1.Структурна складова семінару Час Вид роботи на семінарі Методика проведення семінару
2. Вступна частина  До 5 хв. Визначення мети, завдань та форми проведення семінарського заняття  

Теоретична частина

30 хв. 1. Набуття студентами певних теоретичних і практичних знань в процесі осмислення змісту найважливіших положень господарського законодавства, надання їм юридичної характеристики тощо шляхом   обговорення попередньо підготовлених студентами теоретичних питань  Методика активізації навчального процесу: Семінар-дискусія
До 5 хв. 2. Оцінка набутих знань студентами основних понять та категорій відповідної тематики навчальної дисципліни, орієнтування у питаннях теми тощо  «Критерії оцінювання знань на с/з» відповідно до положень Розділу 9 Робочої програми

Практична

Частина

 30 хв. –   1.Оволодіння студентами певними практичними вміннями та навичками; Закріплення теоретичних напрацювань в процесі вирішення практичних задач (кейсів), тестів тощо   Методика активізації навчального процесу: кейс-метод
5 хв. 2. Оцінка набутих вмінь та навичок    «Критерії оцінювання знань на с/з» відповідно до положень Розділу 9 Робочої програми
5.Заключна частина До 5 хв. Підведення підсумків заняття в цілому  Оголошення результатів семінару у балах

 

Інформаційне забезпечення

Орієнтовний п ерелік теоретичних питань до теми:

1. Поняття судочинства.

2. Способи захисту, які застосовуються судом.

3. Справи, підвідомчі господарським судам.

4. Порядок розгляду справ господарськими судами.

5. Порядок здійснення виконавчого провадження.

 

Задача 1.

До господарського суду звернулося ТОВ «Стара лінія» із позовом до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення АМКУ. Позовна заява була повернута позивачу без розгляду із посиланням на те, що до неї всупереч вимогам ч. 2 ст. 57 ГПК не додано копії оспорюваного акта або засвідченого витягу з нього. Позивач оскаржив цю ухвалу в апеляційному порядку, посилаючись на порушення місцевим господарським судом правил ст. 63 ГПК.

Якими є підстави для повернення позовної заяви без розгляду. Дайте оцінку діям суду та доводам позивача? Чи може суд за власною ініціативою витребувати від відповідача оспорюваний акт? Чи підлягає апеляційна скарга задоволенню?

 

Задача 2.

Ухвалою місцевого господарського суду, залишеною без змін постановою апеляційного господарського суду, затверджено мирову угоду між ТОВ “Берег” та ТОВ “Лан” та припинено провадження по справі. Не погодившись з прийнятими у даній справі судовими рішеннями, ТОВ “Лан” подало до ВГСУ касаційну скаргу, в якій просить скасувати зазначені акти та поновити провадження в суді першої інстанції. Свою вимогу ТОВ “Лан” (позивач у справі) мотивував тим, що його представник не був присутній на засіданні суду, в якому розглядався наданий сторонами текст мирової угоди, отже господарський суд не роз’яснив позивачу процесуальні наслідки її укладення та не перевірив, чи є повноваження на вчинення цих дій у представників сторін.

Яким є порядок укладення мирової угоди в господарському судочинстві? Чи є порушення в діях суду першої та апеляційної інстанцій? Чи підлягає касаційна скарга задоволенню?

Орієнтовний п ерелік практичних завдань до теми:

1. Складіть проект позовної заяви до господарського суду.

2. Складіть проект скарги на дії державного виконавця.

Тестові завдання (без варіантів відповідей):

1. Підстави для відмови в прийнятті позовної заяви:

2. Процесуальний строк вирішення господарського спору місцевим господарським судом:

3. Які заходи до забезпечення позову можуть вживатися в господарському судочинстві:

4. Строк набуття рішенням господарського суду законної сили:

 

 

 

4.2. Плани контактних занять для студентів заочної форми навчання.

Контактні заняття у студентів заочної форми навчання проводяться з використанням інноваційних технологій, які дозволяють активізувати навчальний процес вивчення навчальної дисципліни «Правове регулювання господарської діяльності».

Студенти на контактних заняттях повинні мати достатній рівень теоретичної підготовки і опрацювати визначений перелік програмних питань, які розглядаються в окремих темах дисципліни, та брати активну участь в експрес-опитуванні, мозкових штурмах, круглих столах, в роботі малих груп тощо при розгляді проблемних питань.

ЗАНЯТТЯ №1.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-10; Просмотров: 179; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.021 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь