Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


А.П. Батутіна, LB. Ємченко. терміни постачання



• терміни постачання;

• умови платежів, валюта платежів;

• якість, градація товару за якістю;

• форс-мажор;

• арбітраж;

• умови здавання і приймання товару;

• технічні вимоги;

• упакування, маркування і транспортування;

• інші умови.

Частіше за все експертиза кількості призначається в разі виник­нення незгод між постачальником і одержувачем внаслідок вияв­лення нестачі товару або при виявленні значних розбіжностей між фактичними даними і даними ТСД і виявлення причин недостачі.

Вибір місця проведення експертизи кількості є важливим при організації експертизи тому, що порушення вимог до місця прий­мання товарів за кількістю або несвоєчасне проведення прийман­ня не дозволяє визначити місце і причини виникнення втрат, ви­явити відповідального за втрати (постачальник, покупець або транспортні організації) (табл. 3).

Приймання товару за кількістю може проводитися на складі покупця — при постачанні товарів постачальником; на складі по­стачальника під час одержання товару покупцем; під час одержан­ня товару від транспортної організації в місцях розвантажування транспортного засобу або на складі транспортної організації.

Приймання продукції за кількістю і якістю проводиться за транспортними і супровідними документами відправника. Однак відсутність документів або деяких з них не зупиняє процес.

Під час надходження товару від транспортних організацій не­обхідно перевірити зовнішній стан транспортних засобів, справ­ність, цілісність пломб, відповідність відтисків на них даним до­кументів. Деякі вантажі, які надійшли, за діючими правилами при їх видаванні повинні зважуватися на відповідних вагах: ва­гон — на вагонних.

Згідно з правилами одержувач, реквізити якого зазначені в документах, зобов'язаний прийняти товар, вивантажити і вивез­ти вантаж у визначені транспортними організаціями терміни (за виключенням випадків надходження вантажу, використання яко­го неможливо через його псування).

Вантажі повинні бути вивантажені у визначені транспортни­ми організаціями терміни (наприклад, молоко і лід — за 6 годин,

126


Таблиця З Місце і терміни приймання товарів за кількістю і якістю

 

 

 

 

Приймання товарів за кількістю і масою брутто

Терміни приймання товару

за кількістю за якістю
1 2 3 4 5
При одноміському постачанні товарів в тарі На складі постачаль­ника На складі одержувача Протягом 10 діб з моменту одержання, швидкопсувної - не пізніше 24 годин з моменту одержання Протягом 10 діб після над­ходження товарів на склад, одержувача, швидкопсувної - не пізніше 24 годин з_. моменту одержання
При одноміському постачанні товарів без тари, у відкритій тарі - 1. На складі постачальника при одержанні 2. У місці розкриття опломбованих або у місці розвантаження неопломбованих транспортних засобів і контейнерів 3. На складі транспортної організації 1. У момент одержання її від постачальника. 2. У момент розкриття опломбованих і розванта­ ження неопломбованих транспортних засобів, контейнерів. 3. На складі транспортної організації, але не пізніше визначених термінів: 10 діб, 24 години Протягом 10 діб після" надходження товарів на склад одержувача, швидкопсувної - не пізніше ; 24 годин з моменту одержання
При іншому постачанні в тарі При одержанні на станції, пристані, в порту На складі одержувача Протягом 10 діб з моменту одержання Протягом 20 діб після вида­чі товарів транспортною організацією або надход­ження його на склад одер­жувача; продукції, що швид­ко псується, - не пізніше 24 годин після надходження на склад одержувача

AJL Батутіна, LB. Ємченко


Експертиза товарів


 



5 Протягом 20 діб після. видачі товарів транспортною ор-ганізацієїо або надходження його на склад одержувача; продукції, що швидко псується, - не пізніше 24 годин після надходження на склад одержувача
4 1.                                         У момент одержання її від постачальника. 2.                                         У момент розкриття опломбованих і розван­ таження неопломбованих транспортних засобів, контейнерів. 3.                                       На складі транспортної організації, але не пізніше визначених термінів: 10 діб, 24 години
! ■■■■   з На складі постачальника при одержанні У місці розкриття опломбованих або у місці розвантаження неопломбованих транспортних засобів і контейнерів На складі транспортної організації
2  
1 При іншому постачанні товару без тари

овочі (крім картоплі, капусти, буря­ків), гриби свіжі, фрукти, ягоди свіжі, м'ясні вироби тощо — за 12 годин), після закінчення яких вони не відпо­відають за зниження якості товарів.

Перевірка маси, кількості місць і ста­ну вантажу в місцях призначення відбу­вається у таких випадках: надходження вантажу в несправному вагоні, контей­нері або з пошкодженими пломбами відправника; надходження вантажу з оз­наками пошкодження, псування або не­достачі; порушення терміну або режиму перевезення швидкопсувних вантажів.

Пошкодженими місцями вважають не тільки поламані місця або місця з пошкодженими пломбами, окантуван­ням, пакувальними стрічками, але і підмочені або місця з іншими видами пошкоджень.

Перевірка місць відбувається з відкриттям тари і порівнянням наявної кількості з фактурою та іншими доку­ментами. Перевірка маси брутто по­винна відбуватися за всіма транспорт­ними одиницями партії, а в середині кожного справного місця може прово­дитися на підприємстві одержувача.

До вантажів, які приймаються і ви­даються без перевірки маси за виклю­ченням пошкоджених місць при транс­портуванні всіма видами транспорту, належать: цукор, борошно, крохмаль, цукор-рафінад у пачках, масло верш­кове, маргарин фасований, сири плав­лені фасовані, консерви в бляшаних, скляних банках, контейнери, які надій­шли в справному стані. Вантажі, які надходять в справних цистернах або з порушеними пломбами, видаються з


перевіркою маси тим самим способом, яким була встановлена маса в місті відправлення.

Приймання товарів, які одержують на складі постачальників і тих, що надійшли на підприємство одержувача, відбувається в місті отримання цих товарів в справній тарі, за масою брутто і кількістю місць, маса нетто приймається за трафаретом.

Приймання товарів за кількістю здійснюється співставленням фактичних даних з даними, які зазначені у товаросупровідних до­кументах відправника.

Якщо документи заповнені іноземною мовою, повинен бути зроблений переклад.

У випадку неподання замовником основних документів експерт повинен повідомити про це керівництво ТПП, яке вирішує питан­ня можливості проведення експертизи. У випадку отримання доз­волу експерт проводить експертизу кількості і складає акт про фак­тичну кількість товару, в акті відмічається відсутність документів.

Кількість товару, який постачається без упакування, в пору­шеному упакуванні, у відкритій тарі, навалом або в упакуванні, яке не забезпечує, за думкою експерта, його збереження, пе­ревіряється під час його вивантаження з транспортного засобу.

Кількість продукції враховується у визначених одиницях ви­мірювання, що прийняті для даного виду і найменування товару: у штуках, парах, комплектах, одиницях маси, довжини, об'єму, площі. В договорах на постачання товарів завжди вказуються одиниця вимірювання і метод визначення їх кількості. Кількість товарів може визначатися в штуках, одиницях маси, об'єму. Для їх визначення застосовують методи підрахунку, перемірювання або зважування вибірковим або суцільним методом перевірки, при цьому враховуються вимоги, обумовлені укладеними угода­ми, а також вимоги нормативної документації — міжнародних, державних або стандартів підприємств. В Україні прийнята мет­рична система вимірювання. У міжнародній торгівлі застосо­вується також англо-американська система, в деяких випадках — національні системи виміру (наприклад, маса товару може бути виражена у коротких тоннах чи тоннах США). У таких випадках необхідно зробити перерахунок національних одиниць виміру на одиниці виміру Міжнародної системи (СІ).

Окремі групи продовольчих товарів мають специфічні особ­ливості приймання за кількістю.

Залежно від поставленого завдання експерт обирає метод


 









128



129


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 250; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь