Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


А.П. Батутіна, LB. Ємченко. ДВК в Україні здійснюється Головним державним інспекто­ром і державними





Експертиза товарів


 


ДВК в Україні здійснюється Головним державним інспекто­ром і державними інспекторами ветеринарної медицини рес­публіканської, обласних, регіональних, місцевих служб держав­ного ветеринарного контролю на державному кордоні і транс­порті. Вони координують діяльність всіх служб ветеринарної ме­дицини, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, які здійснюють ветеринарну практику.

ДВК являє собою комплекс організаційних та правових за­ходів, спрямованих на додержання юридичними і фізичними осо­бами законодавства про ветеринарну медицину.

ДВК встановлює особливий режим і правила під час виник­нення спалахів гострих інфекційних захворювань або масових отруєнь тварин, запобігає розповсюдженню збудників цих захво­рювань, зокрема спільних для тварин і людей, чим сприяє еко­логічному благополуччю сировини тваринного походження, охороні навколишнього середовища.

З цією метою посадові особи, які здійснюють ДВК у порядку, визначеному законодавством, мають право:

• отримувати інформацію для встановлення епізоотичного
стану на підконтрольних об'єктах, виявляти причини захворю­
вань тварин та оцінювати ветеринарно-санітарну якість про­
дуктів, сировини тваринного походження;

• видавати розпорядження про здійснення протиепізоотичних і ветеринарно-санітарних заходів;

• у разі виникнення заразних хвороб чи підозри на наявність небезпечного захворювання видавати розпорядження про забій, знезараження продуктів і сировини тваринного походження, пе­реробку або утилізацію;

• забороняти реалізацію продуктів тваринного походження, а також переробку сировини тваринного і рослинного походжен­ня, які не відповідають ветеринарно-санітарним вимогам тощо;

• створювати у разі потреби комісії з числа спеціалістів вете­ринарної медицини для встановлення причин захворювань, заги­белі тварин;

• обмежувати, тимчасово забороняти чи припиняти діяль­ність підприємств, установ у разі порушення ними ветеринарно-санітарних норм, правил, що може спричинити загрозу життю та здоров'ю людей або інші тяжкі наслідки;

• накладати адміністративні стягнення.


Державний ветеринарний контроль здійснюється на ринках та в інших місцях, де організовано торгівлю тваринами, продук­тами і сировиною рослинного та тваринного походження, і є обов'язковим. Дослідження проводяться в лабораторіях ветери­нарно-санітарної експертизи. Під час проведення ветеринарно-санітарного контролю на ринках керуються санітарними прави­лами для ринків і типовим положенням про лабораторію.

Лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринках клеймують м'ясо, використовують етикетки, в яких подаються відомості про якість продукції, всі документи, що визначені зако­нодавством про ветеринарну медицину, реєструються в журналі.

Для проведення ДВК на державному кордоні, на транспорті існує регіональна служба ДВК, метою якої є попередження зане­сення в Україну особливо небезпечних хвороб тварин, а також хвороб, спільних для тварин і людей.

Структурними підрозділами регіональної служби держвет-контролю є прикордонні і транспортні пункти, за якими закріплені зони обслуговування.

Регіональні служби державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті здійснюють контроль за до­триманням вимог при перевезенні з інших країн і всередині дер­жави усіх видів тварин, зокрема птахів, хутрових звірів, а також ембріонів; продуктів і сировини тваринного походження, кормів, ветеринарних препаратів. При цьому проводять перевірку вете­ринарних документів; огляд тварин, яких перевозять; ветеринар­но-санітарну експертизу сировини та продуктів тваринного і рос­линного походження, кормів, препаратів, призначених для цілей ветеринарної експертизи, під час імпорту, експорту та транзиту через територію України, здійснюють деякі інші функції.

Пропуск через митний кордон України перерахованих то­варів дозволяється тільки після проходження обов'язкового вете­ринарного контролю.

Митне оформлення таких вантажів відбувається після прохо­дження зазначеного контролю, який проводять спеціалісти регіональних служб ДВК та митниць і митних постів. їх робочі місця повинні знаходитись в єдиній митній зоні.

Ввезення, вивезення чи транзит через територію України тва­рин, продуктів і сировини тваринного походження та інших ван­тажів, в'їзд транспортних засобів, що підлягають обов'язковому контролю, можливе за наявності документів, передбачених міждер-









194


А.П. Батутіна, І.В. Ємченко




Експертиза товарів


 


жавними угодами, за умови дотримання ветеринарних вимог.

Ввезені продукти та сировина тваринного походження ре-алізуються тільки після проведення ветеринарної експертизи.

Державне управління ветеринарною медициною здійснює Державний департамент ветеринарної медицини з Державною інспекцією Міністерства сільського господарства і продовольст­ва України, структура якого наведена на рис. 5.1. Очолює уп­равління Головний державний інспектор ветеринарної медицини України, який підпорядковується Кабінету Міністрів України.

Органи і установи Державної ветеринарної медицини (ДВМ) здійснюють інспекторський нагляд на території, яку обслуговують. У Республіці Крим, областях, містах керівництво ветеринарною медициною здійснюють відповідно республіканське, обласні, міські управління. Керівництво в районах, містах, районах в місті здійс­нюють районні, міські, районні підприємства, які очолюються голо­ вним лікарем ветеринарної медицини районів, міст, районів в місті. Головні лікарі на транспортних і прикордонних пунктах є одночас­но головними державними інспекторами ветеринарної медицини.

Ветеринарний контроль на об'єктах Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, При­кордонних військ, здійснюється органами ветеринарної медици­ни цих міністерств і відомств.

Державний департамент ветеринарної медицини є органом виконавчої влади, який здійснює державну політику в галузі ве­теринарної медицини, розробляє і організує впровадження за­ходів, що стосуються охорони території України від занесення за­разних хвороб з території інших країн. Керує департаментом Го­ловний державний інспектор ветеринарної медицини України. Для вирішення важливих питань ветеринарної медицини ство­рюється колегія, до складу якої входять керівники Держдепарта­менту, органів управління ДВМ, органів управління Республіки . Крим, областей, науково-дослідних інститутів і факультетів вете­ринарної медицини, закладів освіти.

Підрозділи державного ветеринарного контролю створюють­ся на підприємствах із забою, переробки, зберігання продуктів тваринництва.

Юридичною базою ВСЕ є Закон України "Про ветеринарну медицину", законодавчі акти (накази, постанови, доповнення до законів), які розробляються згідно з Законом. 196


Рис. 5.1. Структура державної ветеринарної медицини

сдлвм                      вм                   дам


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 254; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь