Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


А.П. Батутіна, І.В. Ємченко. М'ясо худих здорових тварин використовується для промис­лової переробки. Експертиза товарів





Експертиза товарів


 


М'ясо худих здорових тварин використовується для промис­лової переробки. Туші з ознаками виснаження у місцях відкла­дення жиру, при інших патологічних змінах разом з внутрішніми органами утилізують.

В інших випадках приймають рішення про використання піс­ля визначення ступеня розвитку хвороби і проведення бактеріо­логічного аналізу.

При виявленні незаразних хвороб — доброякісних і злоякіс­них новоутворень, атрофії окремих органів, цирозів і дегенера­тивних змінах в органах їх відправляють на технічну утилізацію.

Ветеринарно-санітарна експертиза туш і органів тварин при їх отруєнні, радіаційних ураженнях передбачає проведення хіміко-токсикологічного аналізу з визначенням токсичності ре­човин, які викликали отруєння. Досліджуються місця відкладен­ня речовин, проводяться органолептичні, бактеріологічні, біохі­мічні дослідження.

М'ясо тварин, які загинули внаслідок отруєння або вимушено за­битих, в усіх випадках вважають непридатним до використання на харчові цілі, воно може бути використано для годування звірів після проведення попереднього дослідження впливу м'яса на тварин.

Отруєння тварин може відбуватися внаслідок попадання з во­дою, кормами або іншими шляхами токсичних речовин, які поділяються на три групи при проведенні санітарної оцінки. В кожну групу включаються речовини, різні за своєю природою і хімічним складом, вони об'єднуються за санітарною оцінкою.

До речовин першої групи належать токсичні речовини, вміст яких в м'ясі і субпродуктах не допускається. Забороняється викори­стання для харчування продуктів забою при виявленні в них за­лишків ціанідів, пропазину, жовтого фосфору, гептахлору, полі-хлоркамфену, альдрину, ТМТД, ДДВФ, цинебу, дікрезилу, полі-карбацину, байгону, севіну, ялану, бінтіокарба, дінітроортокрезо-лу, нітрофену, метафосу, хлорофосу, тіафосу, карбофосу, ртуть-вмісних пестицидів, миш'яквмісних (враховується природній вміст миш'яку в м'ясі до 5 мг/кг) препаратів і гербіцидів групи 2,4-Д.

Друга група отрутохімікатів — це речовини, для яких встанов­лені максимально допустимі рівні їх вмісту в м'ясі і м'ясних про­дуктах (табл. 5.1). При визначенні в тканинах вимушено забитих тварин речовин цієї групи в кількостях, максимально допустимих, м'ясо випускається після проварювання; внутрішні органи, киш-ково-шлунковий тракт, вим'я, мозок відправляють на утилізацію.



206


•Таблиця 5.1 Максимально допустимі рівні (МДР) отрутохімікатів(мг/7 кг м'яса)

 

       
Назви отрутохімікатів Концентра­ ція Назви отрутохімікатів Концентра­ ція
Атразин (гезаприм) 0,02 Дібром 0,3
Гама-ізомер Гексахлорциклогексан (ліндан) од Трихлорметафос (тролен) 0,3
Гексахлоран (сума ізомерів) од Кременефтористий натрій (з урахуванням природнього рівня) 0,4
ДДТ і його метаболіти од Базудин 0,7
Хлорпиріфос (дурсбан) од Абат (дифос) 1,0
Байтекс (лебайцид) 0,2 Бордоська рідина (сірчанокисла мідь) 2,0
Корал (кумафос) 0,2 Метоксихлорид 7,0
Амідофос (руслен) 0,3 Неорганічні броміди (для риби) 14,0

Третя група включає речовини, при отруєнні якими м'ясо тварин після знезаражування проварюванням дозволяють вико­ристовувати для харчування (для виготовлення м'ясних хлібів). Отруєння може відбуватися препаратами фтору, солями цинку, міді, хлористими калієм і натрієм, кислотами, лугами, газоподіб­ними речовинами (аміак, сірчанокислий ангідрид, чадний газ, хлор), мочевиною, алкалоїдами, глікозитами; рослинами, які містять сапоніни, ефірні олії, смолу тощо; отруйними і плісняви­ми грибами, продуктами їх життєдіяльності; рослинами, які не викликають ураження шлунково-кишкового тракту; рослинами сімейства жовтецевих. При отруєнні триходесмою сивою не доз­воляється використовувати м'ясо на харчові цілі.

При забої тварин, що були отруєні хімікатами, перевіряються Органолептичні показники м'яса, а також визначають наявність "Кжсичних речовин і при їх відсутності і присутності допустимої мікрофлори в м'язовій тканині, лімфатичних вузлах, органах м'ясо направляють на виробництво м'ясних хлібів.

При отруєнні тварин речовинами, що не згадуються в діючих Правилах і в Переліку допустимих рівнів отрутохімікатів в про­дуктах харчування, санітарну оцінку проводять в кожному окре­мому випадку при узгодженні з органами медико- санітарних ус-


207


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 239; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь