Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Укладення договору постачання товарів для державних потреб



Якщо державним контрактом передбачено, що постачання товарів здій­снюється постачальником (виконавцем) за вказівкою державного замовни­ка покупцеві за договором постачання товарів для державних потреб, дер­жавний замовник не пізніше тридцятиденного терміну від дня підписання державного контракту направляє постачальнику (виконавцеві) і покупцеві сповіщення про прикріплення покупця до постачальника (виконавця).

Сповіщення про прикріплення покупця до постачальника (виконавця), видане державним замовником відповідно до державного контракту, є осно­вою укладення договору постачання товарів для державних потреб.

Постачальник (виконавець) зобов'язаний направити проект договору постачання товарів для державних потреб покупцеві, вказаному в сповіщен­ні про прикріплення не пізніше тридцяти днів від дня отримання сповіщення від державного замовника, якщо інший порядок підготовки проекту догово­ру не передбачений державним контрактом.

Сторона, що отримала проект постачання товарів для державних пот­реб, підписує його і повертає один примірник іншій стороні протягом трид­цяти днів від дня отримання проекту, а при наявності розбіжностей за умова­ми договору в цей же термін складає протокол розбіжностей і направляє його разом з підписаним договором іншій стороні.

Сторона, що отримала підписаний проект договору постачання товарів для державних потреб з протоколом розбіжностей, повинна протягом трид­цяти днів розглянути розбіжності, вжити заходів по узгодженню умов дого­вору з іншою стороною і сповістити її про прийняття договору в її редакції або про відхилення протоколу розбіжностей. Неврегульовані розбіжності в тридцятиденний термін можуть бути передані зацікавленою стороною на

РОЗГЛЯД Суду. ;;

Якщо постачальник (виконавець) ухиляється від укладення договору постачання товарів для державних потреб, покупець має право звернутися до суду з вимогою про примушення постачальника (виконавця) укласти до­говір на умовах розробленого покупцем проекту договору.

Покупець має право повністю або частково відмовитися від товарів,


вказаних в сповіщенні про прикріплення і від укладення договору на їх пос­тачання. У цьому випадку постачальник (виконавець) повинен негайно по­відомити державного замовника і має право зажадати від нього сповіщення про прикріплення до іншого покупця.

Державний замовник не пізніше тридцяти днів від дня отримання пові­домлення постачальника (виконавця) або видає сповіщення про прикріплен­ня до нього іншого покупця, або направляє постачальнику (виконавцеві) ві-двантажувальну рознарядку з вказівкою одержувача товарів, або повідомляє про свою згоду прийняти і сплатити товари. При невиконанні державним замовником викладених вище умов постачальник (виконавець) має право вимагати від державного замовника прийняття і оплати товарів або реаліза­ції цих товарів на свій розсуд з віднесенням розумних витрат, пов'язаних з їх реалізацією, на державного замовника.

У випадках, коли відповідно до умови державного контракту постачан­ня товарів здійснюється безпосередньо державному замовнику або за його вказівкою (відвантажувальною рознарядкою) іншій особі (одержувачу), від­носини сторін регулюються так сам,о, як і за договором постачання товарів.

Якщо товари для державних потреб постачаються одержувачам, вказа­ним у відвантажувальній рознарядці, оплата товарів проводиться держав­ним замовником, якщо інший порядок розрахунків не передбачений держав­ним контрактом.

Оплата і рух товарів в цьому випадку здійснюються за схемою, предста­вленою на мал. 4.1.

Мал. 4.1

При постачанні товарів покупцям за договорами постачання для дер­жавних потреб оплата товарів проводиться покупцями за цінами, що визна­чаються відповідно до державного контракту, якщо інший порядок визначе-


 


78


79


ння цін і розрахунків не передбачений державним контрактом. Порядок оп­лати і рух товарів у цьому випадку представлений на мал. 4.2.


Мал. 4.2

У випадках, передбачених законом, державний замовник має право по­вністю або частково відмовитися від товарів, постачання яких передбачене державним контрактом, за умови відшкодування постачальнику збитків, за­подіяних такою відмовою.

Якщо відмова державного замовника від товарів, постачання яких пере­дбачене державним контрактом, спричинила розірвання або зміну договору постачання товарів для державних потреб, збитки, заподіяні покупцеві та­ким розірванням або зміною, відшкодовуються державним замовником.

4.6. Договір контрактації

Договір контрактації є однією з форм господарських зв'язків між підпри­ємствами і виробниками сільськогосподарської продукції і заготівельника­ми цієї продукції (фізичними і юридичними особами) для її переробки, збуту і реалізації населенню. Договір контрактації впливає прямим чином на фор­мування асортименту продукції сільськогосподарських виробників (акціо­нерних товариств, фермерів, селянських господарств і т.д.).

За договором контрактації виробник сільськогосподарської продукції зобов'язується передати вирощену (вироблену) ним сільськогосподарську продукцію заготівельнику - особі, що здійснює закупівлю такої продукції для переробки або продажу.

Договір забезпечує на основі взаємної співпраці і взаємодопомоги виро-


бниче-господарський зв'язок між виробниками продукції та її заготівельни­ками. Цей зв'язок виражається в наданні взаємовигідних виробничих і орга­нізаційно-фінансових послуг сторонами за договором контрактації.

Договір контрактації укладається в письмовій формі. У ньому повинні бути точно зафіксовані предмет договору (вид продукції), її кількість, якість, терміни, порядок і умови доставки і місця здачі продукції, права і обов'язки сторін, майнова відповідальності останніх за неналежне виконання договір­них зобов'язань і т.д.

Наприклад, заготівельник зобов'язаний прийняти сільськогосподарсь­ку продукцію у виробника по місцю її знаходження і забезпечити її вивіз. У випадку, коли прийняття сільськогосподарської продукції здійснюється в місці знаходження заготівельника або іншому вказаному ним місці, заготівельник не має права відмовитися від прийняття сільськогосподарської продукції, що відповідає умовам договору контрактації і передана заготівельнику в обу­мовлений договором термін.

Договором контрактації може бути передбачений обов'язок заготівель­ника, що здійснює переробку сільськогосподарської продукції, повертати виробнику на його вимогу відходи переробки продукції з оплатою за ціною, визначеною договором.

До обов'язків виробника сільськогосподарської продукції входить пе­редача заготівельнику вирощеної (виробленої) сільськогосподарської продук­ції в кількості і асортименті, передбачених договором контрактації.

Виробник сільськогосподарської продукції, що не виконав зобов'язання або виконав їх неналежним чином, несе відповідальність у разі його прови­ни.

4.7. Заявки і замовлення на товари

Однією з традиційних форм господарських зв'язків торгівлі з виробниц­твом в умовах планової, адміністративної економіки була система заявок і замовлень, що представляються торговими організаціями і підприємствами виробникам товарів і плануючим органам.

Заявки і замовлення мали на меті сприяти правильному визначенню об'є­му і структури планів виробництва товарів, планомірній ув'язці виробницт­ва товарів з попитом населення.

Заявка - документ торгових організацій (підприємств), що відображає їх потребу в товарах.

На відміну від заявок замовлення - вимога до постачальника виготува­ти і поставити в конкретні терміни певні товари, необхідні для задоволення попиту населення. У суті замовлення на постачання товарів - це подальша


 


80


81


конкретизація заявки, за допомогою якої торгові організації повідомляють конкретним постачальникам розгорнений асортимент товарів, що підляга­ють постачанню на майбутній період (в межах виділених лімітів або в кіль­костях, що визначаються потребами замовника). Представлене покупцем замовлення служить основою для визначення таких умов договору, як кіль­кість, асортимент, якість, терміни постачання. Тому представлення замовле­ння по своїй суті є попередньою стадією до укладення договору постачання і його правомірно розглядати як переддоговірний документ. При прийнятті постачальником замовлення до виконання він фактично перетворюється на договір постачання.

В умовах переходу до ринкової економіки організаційні форми і зміст заявок і замовлень видозмінюються, вони втрачають планово-директивний характер централізованого регулювання господарських зв'язків і перетво­рюються на комерційні інструменти локального регулювання господарських взаємовідносин постачальників і покупців. В ринкових умовах заявка необ­хідна виробнику (постачальнику) товарів як документ, що інформує про ви­явлену потребу в товарах і орієнтує виробника на випуск потрібних населен­ню товарів. Однак, на відміну від адміністративно-командного управління, коли існувала громіздка бюрократична система централізованого представ­лення і узагальнень заявок у вищестоящих міністерствах (відомствах) і пла­нуючих органах, в умовах ринку необхідність централізованого представле­ння заявок відпадає і вони зберігають своє значення як форма взаємовідносин підприємств-виробників і покупців (споживачів) на горизонтальному рівні.

При цьому замовлення як оперативний, переддоговірний документ, що дає початок комерційним взаємовідносинам по постачанню товарів, в умо­вах ринкових відносин також необхідний, особливо при організації прямих господарських зв'язків між постачальниками (виробниками) і покупцями товарів.

Саме на основі замовлення державного замовника на постачання това­рів для державних потреб, прийнятого постачальником (виконавцем), укла­дається державний контракт.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 242; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2025 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь