Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Прямі договірні зв'язки торгових підприємств з виробниками товарів та їх ефективність



Необхідність прискорення адаптації роздрібної торгівлі до умов ринко­вої економіки вимагає організації чіткого функціонування господарських зв'язків торгових підприємств з постачальниками товарів. У цьому відноше­нні особливу актуальність придбавають прямі договірні зв'язки торгових підприємств із виробниками товарів.

82


Під прямими договірними зв'язками маються на увазі безпосередні дого­вірні взаємовідносини між виробниками і покупцями товарів без участі ін­ших комерційних посередників.

При цьому сучасне законодавство визначає, що виробник - підприємст­во, організація, установа або громадянин-підприємець, що виробляє товари для реалізації, а покупець - торгове підприємство, організація, установа або громадянин-підприємець, що реалізовує товари оптом або в роздріб.

Становлення ринкових відносин привело до істотного зростання над­ходження товарів у роздрібні торгові підприємства безпосередньо від вироб­ничих підприємств за рахунок скорочення постачання від оптових підпри­ємств та інших комерційних посередників. Ця обставина пов'язана з тим, що роздрібна торгівля при встановленні прямих договірних зв'язків з виробни­ками товарів отримує більш високі прибутки, ніж при постачанні товарів через оптову ланку, за рахунок закупівлі товарів за більш низькими цінами внаслідок скорочення числа посередників, що беруть участь в торговому обо­роті, а отже, і зменшення величини торгових надбавок, що встановлюються кожним посередником.

Організація прямих договірних зв'язків роздрібних торгових підприємств з виробничими підприємствами по постачанню товарів простого асортименту (хлібобулочних виробів, пива, безалкогольних напоїв, борошна, крупи, лі­керо-горілчаних виробів, молочних продуктів, овочів, фруктів та інш.) являє собою найбільш раціональну та економічно доцільну форму організації гос­подарських зв'язків. Організація ж таких зв'язків по постачанню товарів складного асортименту (тканин, швейних товарів, трикотажу, панчішно-шкарпеткових виробів, взуття, галантереї, культтоварів та інш.) надзвичай­но ускладнена внаслідок дії багатьох організаційно-економічних, торгових, транспортних та інших чинників (необхідність підсортування виробів на оп­тових складах, постачання товарів великими партіями, звуження асортимен­ту, величина роздрібного товарообороту, віддаленість постачальників від роздрібної мережі і т.д.). Тому роль оптових ланок в постачанні товарами складного асортименту роздрібних торгових підприємств залишається і в ринковій економіці досить великою.

По товарах складного асортименту важливою задачею оптових підпри­ємств є встановлення прямих договірних зв'язків з підприємствами-вироб-никами, оскільки на відміну від роздрібних підприємств оптові підприємст­ва, що мають більш значні об'єми товарообороту, ніж роздрібні, і що мають в своєму розпорядженні необхідні складські площі, можуть отримувати то­вари від постачальників-виробників в розмірах транзитного відвантаження з необхідною частотою для комплектування широкого торгового асортименту і регулярного постачання товарами роздрібної торгової мережі.

83


Щоб встановити з необхідною кількістю виробників тієї або іншої продукції для комплектування торгового асортименту прямі договірні зв'яз­ки, оптові підприємства (бази) повинні мати мінімальний оптово-складсь­кий товарооборот, що дозволяє отримувати продукцію в розмірах транзит­них норм відвантаження з необхідною частотою для підсортування товарів і накопичення оптимальних товарних запасів. Цей товарооборот розраховує­ться за формулою:

де ТмЫ - мінімальний оптово-складський товарооборот за певний період (рік); Н, - норма транзитного відвантаження від кожного постачальника; 3, - нео­бхідна частота завезення від кожного постачальника (в разах за певний пері­од).

Як видно з приведеної формули, основними чинниками, що визначають необхідний розмір товарообороту, є розмір мінімальних транзитних норм постачання (грошова вартість), необхідна частота відвантаження товарів кожним виробником (вантажовідправником), встановлена з урахуванням комплектування торгового асортименту, кількість промислових підприємств (виробників), що відвантажують цей товар. Оптимальна кількість промис­лових підприємств (виробників), що постачають товари за прямими догово­рами, визначається виходячи з необхідності комплектування повного торго­вого асортименту виробів, що виробляються на цих підприємствах, а також рівня спеціалізації підприємств на випуску тих або інших товарів.

$ 4.9. Роль оптових підприємств в організації


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 259; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь