Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Устаткування для об'ємного штампування



Об'ємне штампування виконують на пароповітряних штам­пувальних молотах, кривошипних гарячоштампувальних і гід­равлічних штампувальних пресах.

Пароповітряні штампувальні молоти за принципом дії по­дібні до кувальних, але мають деякі конструктивні особливос­ті. Зокрема, в станині є точні напрямні для переміщення баби, а сама станина закріплена безпосередньо на шаботі за допомо­гою болтів. Ці конструктивні особливості забезпечують співпадання половин штампа. Щоб не допустити руйнування болтів від ударів, між гайками й шаботом ставлять пружини. Маса шабота штампувальних молотів у 20...30 разів перевищує масу рухомих частин, а маса останніх становить 0, 63...25 т. Молот має спільний фундамент для станини й шабота. Експлуатацій­ний ККД молота становить 2...5 %.

Кривошипні гарячоштампувальні преси успішно замінюють пароповітряні молоти. Зусилля преса від 6, 3 до 100 МН. Прес складається зі станини 4 (рис. 4.3.10), стола 1, повзуна З і при­воду. Від шківа 9 електродвигуна Д рух передається клинови­ми пасами 8 на шків 7, а від нього на проміжний вал 11 з шестернею 12, яка з'єднана з зубчастим колесом 13, що вільнопосажене на кривошипному валі 10. Вмикаючи багатодискову фрикційну муфту 14, закріплюють зубчасте колесо 13 на валі 10, рух від якого передається через шатун 5 повзунові. Кривошипно-шатунний механізм перетворює обертання криво­шипного вала в зворотно-поступальний рух повзуна. Повний



Рис. 4.3.10. Кривошипний

прес:

1 — стіл; 2 — нижня половина

штампа; 3 — повзун;

4 — станина; 5 — шатун;

б — гальмо; 7, 9— шків;

8 — пас; 10 — кривошипний

вал; // — проміжний вал; 12 — шестерня; ІЗ — зубчасте

колесо; 14 — муфта;

15 — верхня половина штампа;

Д — електродвигун

хід повзуна дорівнює подвійному радіусу кривошипа. Щоб зу­пинити повзун у верхньому положенні, вимикають муфту 14 і одночасно вмикають гальмо 6.

Верхню половину штампа 15 закріплюють на повзуні, а ниж­ню 2 — на столі.

Прес характеризується високою жорсткістю. Він має виштов­хувані для кованок у столі та в повзуні, у зв'язку з чим нахили бічних стінок кованок можна зменшити до 2,..3°. Виштовхувачі спрацьовують під час руху повзуна вгору. Обробка в кожному рівчаку вимагає лише одного ходу повзуна на відміну від кіль­кох ходів баби молота, тому преси продуктивніші від молота. На відміну від молотів вони не вимагають масивних фундамен­тів з огляду на відсутність ударів. Проте вартість кривошип­ного преса більша, ніж молота.

Гідравлічні штампувальні преси використовують для виго­товлення дуже великих кованок або кованок з малопластичних матеріалів, які треба деформувати з малою швидкістю, а також для операцій, що вимагають великого ходу інструменту. Ці преси принципово не відрізняються від кувальних. їх зусилля — до 750 МН. Порівняно з кувальними пресами вони мають виштов-

372 ---------------------------------------------------------------------------------


хувачі, жорсткішу конструкцію і трохи більшу швидкохідність. Порівняно з кривошипними гідравлічні преси тихохідніші й дорожчі.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 261; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь