Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Відповідальність резидентів за порушення зазначених строків;



5) умови перевищення строків у разі виконання зовніш­ньоекономічних договорів окремих видів.

1. При здійсненні експортних операцій виручка рези­дентів в іноземній валюті підлягає зарахуванню на їхні ва­лютні рахунки в українських банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної ВМД) продукції, що експортується (не пізніше 180 календарних днів - у разі експорту продукції визначених законом підприємств суднобудівної галузі, фармацевтич­ної продукції вітчизняного виробництва). У разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності строк повер­нення валютної виручки відраховується з моменту підпи­сання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної влас­ності.

Відповідно до п. 1 рекомендацій президії Вищого гос­подарського суду України від 17 грудня 2005 р. № 04-5/3360 «Про деякі питання практики застосування Закону Украї­ни «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній ва­люті», виручкою резидента в іноземній валюті слід вва­жати суму грошових коштів, яка підлягала отриманню на рахунок за фактично реалізовану суб'єктом господарюван­ня - резидентом продукцію (роботи, послуги). При визна­ченні суми виручки, що повинна бути зарахована на раху­нок резидента, слід виходити з вартості фактично реалізо­ваної резидентом продукції (робіт, послуг).

2. При здійсненні резидентами імпортних операцій на умовах відстрочення поставки таке відстрочення не повин­но перевищувати 90 календарних днів з моменту здійснен­ня авансового платежу або виставлення векселя на користь іноземного постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується.

При застосуванні розрахунків щодо імпортних операцій резидентів у формі документарного акредитиву строк відра­ховується з моменту здійснення банком платежу на користь нерезидента.

При цьому слід мати на увазі, що об'єктом як регулю­вання Законом, так і валютного контролю з боку податко­вих органів є фактичне надходження товару в Україну протягом певного строку. Юридичний перехід права влас­ності, як і деякі інші нюанси договірних відносин між сторонами контракту на поставку перебувають поза межа- ми цього контролю [4] .

3. Резиденти, які купують іноземну валюту через бан­ки для забезпечення виконання зобов'язань перед нерези­дентами, зобов'язані здійснювати перерахування таких сум протягом 5 робочих днів з моменту зарахування таких сум на валютні рахунки резидентів.

У разі порушення резидентами зазначеного строку п ридбана ними валюта продається банками протягом 5 ро­бочих днів на міжбанківському валютному ринку Украї­ни. При цьому позитивна курсова різниця, що може виник- н у ти за такою операцією, щоквартально направляється до Державного бюджету України, а негативна курсова'різни- ця відноситься на результати господарської діяльності ре­зидента.

4. Порушення резидентами строків, зазначених у пунк­тах 1 і 2, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0, 3 відсотка суми неодержаної ви­ручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іно­земній валюті, перерахованої у грошову одиницю Украї­ни за валютним курсом НБУ на день виникнення заборго­ваності.

Обмежень загального розміру пені, яка може бути стяг­нена, Закон не встановлює. Однак ст. 250 ГК встановлює граничні строки застосування адміністративно-господарсь­ких санкцій, до яких належить і санкція за неповернення валютної виручки. Так, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарюван­ня протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.

Стягнення встановлених Законом «Про порядок здій­снення розрахунків в іноземній валюті» санкцій за пору­шення строків надходження валютної виручки за експор­тований товар або строків ввезення попередньо оплаченого товару не ставиться в залежність від причин, з яких ці по­рушення допущені. Однак встановлені Законом строки зу­пиняються, і пеня за їх порушення не сплачується:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 230; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь