Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Правовий режим банківських рахунків у іноземній валюті



f Нідпоиїдиодоот. ($ Вії копу України від 5 квітня 2005 р. «Про н миті ж п І сиптіми та переказ грошей в Україні», банки мають примо нІдкринАТИ рахунки резидентам України (юридичним особам, їх відокремленим підрозділам, фізичним особам), не­резидентам України ^юридичним особам - інвесторам, пред­ставництвам юридичних осіб в Україні та фізичним особам).

І Іравовий режим рахунків у іноземній валюті визначе- іш й І ііструкцією про порядок відкриття, використання та накриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного бан­ку України від 12 листопада 2003 р. № 492.

Так, 'суб'єкти господарювання, нерезиденти-інвестори, іноземні представництва і фізичні особи мають право відкривати рахунки для забезпечення своєї господарської діяльності і власних потреб у будь-яких банках України відповідно до власного вибору, крім випадків, коли бакк не має можливості прийняти на банківське обслуговуван- 11 я або якщо така відмова допускається законом або банків­ськими правилами (п. 1.3 Інструкції).

Банки відкривають своїм клієнтам за договором банків­ського рахунку поточні рахунки, за договором банківсько­го вкладу - вкладні (депозитні) рахунки (п. 1.8 Інструкції).

Поточний рахунок - це рахунок, що відкривається бан­ком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України.

До поточних рахунків також належать: рахунки за спеціальними режимами їх використання, що відкриваються у випадках, передбачених законами Украї­ни або актами Кабінету Міністрів України (наприклад, ра­хунки для ведення спільної інвестиційної діяльності за уча­стю нерезидента-інвестора без створення юридичної особи);

поточні рахунки типу «Н», що відкриваються в націо­нальній валюті офіційним представництвам і представниц­твам юридичних осіб-нерезидентів, які не займаються підприємницькою діяльністю на території України;

поточні рахунки типу «П», що відкриваються в націо­нальній валюті постійним представництвам;

карткові рахунки, що відкриваються для обліку опе­рацій за платіжними картками відповідно до вимог цієї Інструкції.

Вкладний (депозитний) рахунок — це рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для збері­гання грошей, що передаються клієнтом в управління на вста­новлений строк або без зазначення такого строку під визна­чений процент (дохід) і підлягають поверненню клієнту відпо­відно до законодавства України та умов договору.

Клієнти можуть відкривати лише один поточний раху­нок для формування статутного фонду (статутного або скла­деного капіталу, пайового або неподільного фонду) суб'єкта господарювання - юридичної особи (у національній та/або іноземній валюті) та один поточний рахунок (у націо­нальній та/або іноземній валюті) за кожною угодою суміс­ної (спільної) діяльності без створення юридичної особи.

Порядок відкриття поточних рахунків у національній та іноземних валютах суб'єктам господарювання [3] визначе­ний розділом 3 Інструкції.

Особливістю правового режиму використання коштів за поточними рахунками в іноземній валюті (розділ 5 Інструкції) є нормативне закріплення переліку операцій, які можуть проводитися через ці рахунки, на відміну від поточних рахунків у національній валюті, за якими здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства Ук­раїни.

Так, поточний рахунок в іноземній валюті відкриваєть­ся суб'єкту господарювання для зберігання грошей і про­ведення розрахунків у межах законодавства України в без­готівковій та готівковій іноземній валюті, для здійснення поточних операцій, визначених законодавством України, для здійснення інвестицій за кордон, розрахунків за купів­лю-продаж облігацій зовнішньої державної позики Украї- ііи, для зарахування, використання і погашення кредитів (позик» фінансової допомоги) в іноземній валюті, а також дми надходженим Іноземних інвестицій в У країну відповід­но до аакоиодапотиа України.

Поточними торговельними операціями за поточними рахунками в іноземній валюті є такі розрахунки:

МІЖ юридичними особами-резидентами і юридичними особами-нерезидентами під час здійснення ЗЕД за торго­вельними операціями;


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь