Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


У разі прийняття судом рішення:



- про відмову в позові повністю або частково, або при­пинення (закриття) провадження у справі, чи залишення позову без розгляду, - строки поновлюються і пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи період, на який їх було зупинено.

- про задоволення позову - пеня за порушення строків не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.

У спеціальній літературі наголошують на тому, що пе­релік юрисдикційних органів, подання позову до яких тяг­не за собою зупинення перебігу відповідних строків, є ви­черпним; відтак для українського контрагента є дуже не­вигідною умова зовнішньоекономічного контракту, яка передбачає розгляд можливого спору у будь-яких зарубіж- мих третейських судах [6] . Щоправда, ВГСУ вказав, що при визначенні суду, звернення до якого зупиняє терміни, пе­редбачені статтями 1 і 2 Закону, господарським судам слід враховувати, що передбачений цим Законом перелік спе­ціальних юрисдикційних органів не є вичерпним (п. З реко­мендацій президії ВГСУ «Про деякі питання практики зас­тосування Закону України «Про порядок здійснення розра­хунків в іноземній валюті»), однак ця позиція є виключно рекомендаційною.

Державні податкові інспекції вправі за наслідками до­кументальних перевірок безпосередньо стягувати з рези­дентів передбачену законом пеню.

Проблемним є питання застосування у зовнішньоеконо­мічних договорах зарахування зустрічних вимог між рези- дентом-експортером та нерезидентом (внаслідок чого валют­на виручка в Україну не надходить або надходить у меншо­му розмірі, аніж це передбаченого договором). ВГСУ вказав, що припинення дебіторської та кредиторської заборгова­ності між резидентом та нерезидентом шляхом зарахуван­ня зустрічних однорідних вимог не суперечить законодав­ству України (п. З рекомендацій президії ВГСУ «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про по­рядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»).

5. Допускається перевищення строків повернення ва­лютної виручки (імпорту продукції, робіт, послуг) у разі виконання резидентами договорів виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, оперативного і фінансового лізингу, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення та за умови отримання індивідуальної ліцензії НБУ.

Порядок віднесення операцій резидентів у разі прова­дження ними зовнішньоекономічної діяльності до договорів виробничої кооперації, консигнації, комплексного будів­ництва, оперативного та фінансового лізингу, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призна­чення затверджений постановою Кабінету Міністрів від ЗО березня 2002 р. № 445.

Здійснення банками контролю за дотриманням резиден­тами строків, визначених Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а також от­римання резидентами індивідуальних ліцензій НБУ на пе­ревищення цих строків регулюється Інструкцією про по­рядок здійснення контролю і отримання ліцензій за екс­портними, імпортними та лізинговими операціями, що затверджена постановою Правління НБУ від 24 березня 1999 р. №136.

Запитання і завдання для самоконтролю

1. Що таке валютні операції? Які види валютних опе­рацій ви знаєте?

2. Хто є суб'єктами валютних операцій?

3. Назвіть повноваження Національного банку Украї­ни в сфері валютного регулювання.

4. Визначте компетенцію державних органів та функції банківської системи у сфері валютного контролю.

5. У чому полягає сутність ліцензування валютних опе­рацій НБУ?

6. Які валютні операції потребують індивідуальної ліцензії НБУ?

7. Які види рахунків відкриваються клієнтам банка­ми України?

8. Охарактеризуйте правовий режим поточних ра­хунків суб'єктів господарювання у іноземній валюті.

9. Якими є строки повернення в Україну валютної ви­ручки резидентів за експортними операціями?

10. Чи встановлені граничні строки ввезення в Украї­ну товарів за імпортними операціями, які здійснюються на умовах попередньої оплати?

11. Яка відповідальність настає у разі перевищення ре­зидентами строків розрахунків за зовнішньоекономічни­ми договорами?

12. За яких умов допускається перевищення строків розрахунків за зовнішньоекономічними договорами?


Розділ VII

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 220; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь