Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Правове регулювання зовнішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною



, Операцією з давальницькою сировиною є операція, що передбачає поставку однією стороною (замовником) сиро­вини; для її перероблення іншою стороною (виконавцем) на готову продукцію за відповідну плату (у грошовій формі, частиною давальницької сировини або готової продукції).


Значне поширення операцій з давальницькою сирови­ною у зовнішньоекономічних відносинах обумовлене їх економічною вигідністю для обох сторін. Так, для замов­ника інтерес у переробці сировини в іншій країні можуть визначати такі чинники: відсутність чи недостатній рівень розвитку переробних потужностей, нижча собівартість го­тової продукції за умови виготовлення її в іншій країні, 1б2

екологічна шкідливість виробництва тощо; для виконав­ця - завантаження виробничих потужностей (особливо в умовах недостатності сировини), потреба у готовій про­дукції.

Здійснення операцій з давальницькою сировиною у сфері ЗЕД регулюється Законом України від 15 вересня 1995 р. (в редакції від 4 жовтня 2001 р.) «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відно­синах».

/Ст. 1 зазначеного Закону визначає операцію з даваль­ницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах як операцію з перероблення (оброблення, збагачення чи вико­ристання) давальницької сировини в результаті техноло­гічного процесу із зміною коду по УКТЗЕД (незалежно від кількості виконавців), а також етапів (операцій з перероб­лення цієї сировини) з метою отримання готової продукції за відповідну плату.

Операції з давальницькою сировиною в зовнішньоеко­номічних відносинах повинні відповідати таким ознакам:

а) сировина замовника на конкретному етапі перероб­ки, а також на заключному, є основним матеріалом (зміст цього поняття Законом не розкривається);

б) її вартість становить не менш як 20 відсотків загаль­ної вартості готової продукції;

в) обов'язковим є попереднє здійснення поставки вико­навцю давальницької сировини стосовно повернення виго­товленої з неї готової продукції замовнику. /

У разі потреби за запитом митних органів або органів державної податкової служби визначення операцій як та­ких, що належать до операцій з давальницькою сировиною, здійснюється Міністерством економіки України або упов­новаженими ним органами на підставі акта експертизи, виданого Торгово-промисловою палатою України або регі­ональними ТПП. Положення про порядок надання вис­новків щодо визначення операцій як таких, що належать до операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоеко­номічних відносинах затверджене наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 26 листопада 2003 р. № 340.

* Давальницькою сировиною можуть виступати сирови­на, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії.

Давальницька сировина має цільове призначення - для використання у виробленні готової продукції. Право влас­ності на давальницьку сировину на кожному етапі її пере­робки, а також на вироблену з неї готову продукцію нале­жить замовнику.

Готова продукція - це продукція (товар), вироблена з використанням давальницької сировини і визначена як кінцева у контракті між замовником і виконавцем. Не виз­нається готовою продукцією та її частина, що використо­вується для проведення розрахунків між сторонами за її переробку. *

Готовою продукцією є лише продукція, вказана як така у контракті, а не будь-яка, вироблена з певної давальниць­кої сировини. Вищий господарський суд України вказав, що встановлення факту ввезення на митну територію України Іншої, ніж обумовлено контрактом готової продукції, є умо­вою стягнення з підприємства санкцій, передбачених ч. 2 ст. 9 Закону України «Про операції з давальницькою сиро­виною у зовнішньоекономічних відносинах», незалежно від будь-яких інших обставин, в тому числі наявності чи від­сутності вини підприємства у ввезенні іншої продукції, ніж передбачено контрактом (п. 6 листа від 29 січня 1999 р. № 8-01/46 «Про деякі питання практики застосування ок­ремих норм чинного законодавства у вирішенні спорів»).

У разі потреби Кабінет Міністрів України визначає види продукції (товару), які не можуть класифікуватися як го­това продукція.

Операції з давальницькою сировиною здійснюються за чотирма типовими схемами:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 196; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь