Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ввезення на митну територію України давальницької сировини іноземного замовника та реалізація виробленої з неї готової продукції на митній території України (ст. З Закону);



3) закупівля іноземним замовником давальницької си­ровини на митній території України та реалізація там само або вивезення виробленої з неї готової продукції (ст. 4 За­кону);

4) вивезення давальницької сировини українського за­мовника за межі митної території України та повернення в Україну готової продукції (ст. 5 Закону).

Порядок ввезення на митну територію України даваль­ницької сировини іноземного замовника та вивезення ви­робленої з неї готової продукції. Відповідно до ст. 230 МК ввезення та переробка на митній території України товарів, що походять з інших країн, здійснюється з дозволу митно­го органу.

Згідно з Порядком застосування митних режимів пере­робки на митній території України та переробки за межами митної території України, затвердженого наказом Держав­ної митної служби України від 13 вересня 2003 р. № 609, дозвіл на розміщення товарів в режим переробки надається підприємству митним органом за місцем державної реєст­рації підприємства на підставі його письмової заяви. При наданні підприємству дозволу на переробку товарів митний орган установлює строк переробки товарів виходячи з три­валості процесу переробки товарів і розпорядження продук­цією їх переробки. За загальним правилом, строк перероб­ки не може перевищувати 90 календарних днів.

Давальницька сировина, що ввозиться на митну тери­торію України іноземним замовником, обкладається:

- ввізним митом за ставками Митного тарифу України,

податками та зборами, що справляються при ввезенні товарів відповідно до законодавства (ПДВ, акцизним збором), і

* Однак сплата ввізного мита, податків та зборів (крім митних зборів) провадиться українським виконавцем шля­хом видачі органу державної податкової служби за місце­знаходженням виконавця простого авальованого векселя

ІЗ СТРОКОМ Платежу, ЩО ДОРІВНЮЄ СТРОКУ ЗДІЙСНеННЯ ОПЄт

рації з давальницькою сировиною, але не більш як 90 ка­лендарних днів з моменту оформлення ввізної ВМД. —ь

У разі непогашення векселедавцем (українським вико­навцем) у визначений строк такого векселя векселедержа- тель (орган державної податкової служби) може опротес­тувати його в неплатежі згідно з законодавством і протя­гом одного робочого дня з моменту опротестування зверну­тися до банку, який здійснив аваль векселя, з вимогою про його оплату. Банк зобов'язаний не пізніше операційного дня, що настає за днем звернення векселедержателя, пере­казати йому зазначену у векселі суму.

Кабінет Міністрів України може прийняти рішення щодо сплати ввізного мита, податків та зборів (крім мит­них зборів) підприємствами по окремих товарних позиці­ях шляхом видачі органу державної податкової служби за місцезнаходженням виконавця простого векселя із стро­ком платежу, що дорівнює строку здійснення операції з давальницькою сировиною, але не більш як 90 календар­них днів з моменту оформлення ВМД.

Виходячи з технологічних особливостей виробництва Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати інші строки виконання окремих mi дії» операцій з давальницькою сировиною. Так, подовжені строки встановлені постановами Кабінету Міністрів Украї­ни від 12 квітня 2000 р. № 629 «Про термін виконання опе­рацій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах у разі виготовлення верстатів токарних метало­різальних», від 28 квітня 2000 р. № 721 «Про встановлення термінів виконання операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах у разі виготовлення труб» таін.

У разі вивезення готової продукції в повному обсязі, пе­редбаченому контрактом, за межі митної території України у встановлений період, вексель погашається і ввізне мито, податки та збори (крім митних зборів) не справляються.

Вексель погашається також у разі часткового вивезен­ня готової продукції за межі митної території України, пе­редбаченого умовами контракту, якщо український вико­навець документально підтвердить сплату ввізного мита, податків та зборів, які повинні бути сплачені у разі ввезен­ня в Україну частини сировини, з якої вироблено не виве­зену з України готову продукцію.

Якщо ввозяться ті види давальницької сировини, які не обкладаються ввізним митом, податками та зборами, український виконавець подає органу державної податко­вої служби за своїм місцезнаходженням письмове зобов'я­зання щодо вивезення готової продукції у встановлений період. У разі вивезення готової продукції в обумовленому письмовим зобов'язанням обсязі у встановлений період письмове зобов'язання погашається.

Відповідні органи державної податкової служби можуть давати дозвіл на відстрочення оплати векселів або погашен­ня письмових зобов'язань окремим суб'єктам підприємниць­кої діяльності, які здійснюють операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах на умовах податкового кредиту, до настання строку фактичного відван­таження готової продукції іноземному замовнику.

Видача, облік, відстрочення та оплата (погашення) век­селя в зазначених випадках регулюється Порядком видачі, обліку, відстрочення та оплати (погашення) векселя (пись­мового зобов'язання), що видається суб'єктом підприєм­ницької діяльності при здійсненні операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах, затвердже­ним наказом ДПА України від 25 лютого 2002 р. № 83.

« Готова продукція, що вироблена з давальницької сиро­вини, ввезеної іноземним замовником на митну територію України з урахуванням вимог законодавства, і вивозиться з митної території України, не обкладається вивізним (ек­спортним) митом та іншими податками і зборами (крім митних зборів), що справляються у разі експорту товарів, і не підпадає під режим ліцензування та квотування."

За частину давальницької сировини або готової про­дукції, отриманої як плата за виконану роботу, українсь­кий виконавець сплачує ввізне мито, податки та збори, що справляються при ввезенні товарів (робіт, послуг).

Ввезення окремих видів давальницької сировини на мит­ну територію України або здійснення операцій, пов'язаних з її переробкою на території України, може тимчасово обме­жуватися або заборонятися Кабінетом Міністрів України, якщо такі дії можуть завдати шкоди економіці країни. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2004 р.

№ 474 (втратила чинність з ЗО листопада 2004 р.) було за­боронено ввезення на митну територію України за опера­ціями з давальницькою сировиною цукру та цукрових си­ропів.

4 Порядок реалізації на митній території України гото­вої продукції, що вироблена з давальницької сировини, ввезеної іноземним замовником. Готова продукція, що ви­роблена із давальницької сировини, ввезеної іноземним замовником, може реалізуватися на митній території Ук­раїни лише через зареєстроване ним в Україні постійне представництво.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 225; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь