Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Анкета учасника інтервізійної групи



1. Прізвище, ім'я, по батькові. Назва закладу, в якому працюєте.

2. Який вид діяльності викликає у Вас найбільші труднощі або перешкоди для здійснення?

3. Оцініть, будь ласка, реалізацію Вами основних напрямів діяльності практичного психолога за 10-бальною шкалою: 0—10:

  • психодіагностика:
  • психологічне консультування батьків:
  • психологічне консультування педагогічних працівників:
  • психологічне консультування учнів (дітей):
  • психологічна корекція:
  • превентивна діяльність:
  • просвітницька робота:
  • психологічна експертиза:
  • психологічне прогнозування.

4. Визначте питання, з якого хотіли б отримати методичну допомогу:

Супровід професійної діяльності психолога в інтервізійній групі здійснюється через модерування. Модерування — це діяльність, спрямована на розкриття потенційних можливостей спеціаліста і його здібностей. Модерування дозволяє організувати процес вільної комунікації, обміну думками та судженнями і підводить психологів до прийняття професійно грамотного рішення за рахунок реалізації внутрішніх можливостей. Ведучий-модератор не вносить у групу нічого нового, а лише допомагає потенційне перетворити в актуальне.

Функція модератора — допомогти учасникам групи розкритися, виявити приховані можливості і нереалізовані вміння.

Перше засідання інтервізійної групи психологів інтернатних установ було спрямоване на з'ясування стану діяльності психологічної служби в кожному конкретному закладі, її особливостей і проблем. Анкетування виявило сфери професійної діяльності психологів, де виникає найбільше запитань, визначило їх проблематику і перспективи подальшої роботи.

Серед проблем діяльності психологічної служби інтернатних установ найактуальнішими є:

  • налагодження системи роботи з батьками дітей з особливими потребами;
  • робота з дітьми-втікачами;
  • відсутність спеціально відведеного часу для роботи з дітьми (учнями);
  • взаємодія дітей з особливими потребами з учнями ЗНЗ;
  • забезпечення психологічного супроводу дитини в системі «дитячий будинок — школа-інтернат»;
  • налагодження сприятливих стосунків з педагогічним колективом та адміністрацією інтернатних установ, створення професійного іміджу.

Однією з найвагоміших перешкод ефективної діяльності практичних психологів закладів освіти є відсутність спеціально відведеного учбового часу для здійснення певних видів психологічної роботи (уроку психології, факультативу, гуртка). Діяльність психолога і соціального педагога здійснюється на основі особистих контактів з педагогічним колективом, часто носить несистематичний характер.

 Враховуючи існуючий стан справ і відповідно до нормативно-правових документів, що регулюють діяльність психологічної служби, Рівненським обласним центром практичної психології і соціальної роботи підготовлено проект наказу Про введення у шкільний розклад «Години психолога». Наказ введений у дію з березня 2003 року. Згідно з наказом практичні психологи закладів освіти здійснюють роботу з дітьми (учнями) за всіма напрямами, що передбачені «Положенням про психологічну службу» та «Посадовими обов'язками психолога», у спе­ціально відведені у розкладі години. Вирішення проблеми спеціально відведеного учбового часу для роботи сприятиме успішному розв'язанню інших проблем, створенню і підтримці власного професійного іміджу психолога. Тема другого засідання — «Система роботи практичного психолога з батьками дітей з особливими потребами». Для ефективності роботи інтер­візійної групи за вказаною темою до­цільно використовувати вже існуючий досвід надання психологічної допомоги (консультування, психологічна просвіта, виступи на батьківських зборах тощо), про що попередньо обумовлюється учасниками групи. Робота групи за обраною темою проходить за наступним алгоритмом:

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 242; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь