Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Соціальний педагог навчального закладу:



  • здійснює посередництво між освітніми установами, сім'єю, трудовими колективами, громадськістю, організовує їх взаємодію з метою створення умов для всебічного розвитку дітей і підлітків;
  • сприяє участі вихованців у науковій, технічній, художній творчості, спортивній, суспільно-корисній діяльності, виявленню нахилів, обдарованості, розкриттю здібностей, талантів, дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію учнівської молоді;
  • залучає до культурно-освітньої, профілактично-виховної, спортивно-оздоровчої, творчої роботи різні установи, громадські організації, творчі спілки, окремих громадян;
  • впливає на подолання особистісних, міжособистісних, внутрішньо-сімейних конфліктів, надає потрібну консультативну психолого-педагогічну допомогу дітям і підліткам, групам со­ціального ризику, дітям, які потребують піклування тощо.

Посадові обов'язки соціального педагога середньої школи

Соціальний педагог здійснює комплекс заходів з виховання, навчання, розвитку і соціального захисту особистості в закладах і за місцем проживання учнів школи.

Вивчає психолого-медико-педагогічні особливості учнів та їх мікросередовище, умови життя.

Виявляє інтереси і потреби, труднощі і проблеми, конфліктні ситуації, відхилення в поведінці учнів і своєчасно надає їм соціальну допомогу і підтримку.

Є посередником між особистістю учнів і закладом, сім'єю, середовищем, спеціалістами різноманітних соціальних служб, адміні­стративних органів.

Визначає завдання, форми, методи соціально-педагогічної роботи, способи вирішення особистих і соціальних проблем, приймає рішення щодо соціального захисту і соціальної допомоги, реалізації прав і свобод особистості учнів.

Організовує різноманітні види со­ціально цінної діяльності учнів і дорослих, заходи, спрямовані на розвиток соціальних ініціатив, реалізацію соціальних проектів і програм, бере участь у їх розробці і затвердженні.

Сприяє встановленню гуманних, морально здорових стосунків у соціальному середовищі.

Сприяє створенню обстановки психологічного комфорту і безпеки особистості учнів, забезпечує охорону їх життя і здоров'я.

Здійснює роботу з працевлаштування, патронату, забезпечення житлом, посібниками, пенсіями, оформлення заощаджених внесків, використання цінних паперів учнів-сиріт та учнів, що залишились без догляду батьків.

Взаємодіє з учителями, батьками (особами, що їх замінюють), спеціалістами соціальних служб, сімейних і молодіжних служб зайнятості, з благодійними організаціями тощо у наданні допомоги учням, які потребують опіки і догляду, з обмеженими фізичними можливостями, девіантною поведінкою, а також тим, хто потрапив у екстремальні ситуації.

Соціальний педагог організовує роботу дитячого самоуправління, створює і керує гуртками або клубами за інтересами.

Планомірно проводить масові заходи для учнів та їхніх батьків.

Здійснює індивідуальну роботу з підлітками, що вимагають особливої педагогічної уваги, стоять на профілактичному обліку в школі та ІСН, залучає їх до роботи гуртків, секцій та інших об'єднань.

Школа є соціально-педагогічною системою. Тому соціально-педагогічні функції в школі виконує не лише соціальний педагог, але і всі інші члени колективу (вчителі-предметники, класні керівники, адміністрація тощо).

 

План роботи соціального педагога психологічної служби загальноосвітнього закладу (дошкільного закладу, школи, ліцею, гімназії, колегіуму, інтернату)

№ ________ на ____ н.р.

І. Робота з учнями

1. Превентивний.

2. Соціально-педагогічна діагностика.

3. Консультативно-методичний.

4. Соціально-педаго­гічна корекція, розви­ток і реабілітація.

5. Соціально-педагогічна просвіта.

6. Соціально-педаго­гічна експертиза.

7. Соціально-педаго­гічна прогностика.

II. Робота з учителями (проводиться за тими ж напрямами).

III. Робота з батьками (проводиться за тими ж напрямами).

ІV. Науково-методична, дослідно-пошукова робота (проведення досліджень, зрізів, наукові розробки, тези; самоосвіта тощо).

V. Організаційно-методична робота (передбачає розробку діагностичних, корекційних програм, написання планів, звітів тощо).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 237; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь