Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Організація роботи психологічної «Скриньки довіри»
Досвід роботи психологів, які перебували на курсах підвищення кваліфікації та брали участь у конференціях, семінарах, творчих та інтервізійних групах, показує, що у розвитку особистості дитини існують інтимні сфери, які викликають безліч запитань і розмова про які із сторонньою людиною викликає ніяковіння. Навіть за умови налагодженого контакту з психологом діти не завжди готові обговорювати певні теми. В таких випадках, щоб дитина не почувалася наодинці зі своєю проблемою, в практиці психологічного консультування використовується «Скринька довіри». Робота «Скриньки довіри» — це письмове викладення проблеми чи запитання без збереження авторства (анонімно). Записки із запитаннями поміщаються в окремий ящик з відповідним написом. До недавнього часу діяльність «Психологічної скриньки» була недосконалою, оскільки деякі запитання залишалися без відповіді, адже автори їх невідомі. Використання досвіду роботи рівненських психологів дає можливість налагодити зворотній зв'язок з авторами записок. Для цього психолог, розповідаючи про принцип роботи «Скриньки довіри», пропонує дітям придумати власну емблему або числовий код. Саме емблема (код) буде стояти на кожній записці із запитаннями. Це дасть змогу психологу адресувати відповіді на запитання, позначаючи їх відповідною емблемою (кодом). Яким чином автори записок можуть отримати відповіді, залишаючись «невідомими»? Це теж можна обумовити в попередній бесіді з учнями в класі. Записки-відповіді можна залишати на одній із перерв у доступному для дітей, але недостатньо людному місці. Діти зможуть взяти адресовані їм записки, не хвилюючись, що будуть кимось упізнані. Психологу-початківцю потрібно бути готовим до ситуацій, коли частина записок носитимуть неестетичний, а інколи нецензурний зміст. Такі випадки є досить типовими на початковому етапі функціонування «Скриньки довіри». Досвід роботи психологів Глибоцького району допоможе зробити «Скриньку довіри» рятівним острівцем в океані підліткових проблем, дасть можливість виробити особисту систему надання професійної психологічної допомоги. Превентивний напрям Реалізація превентивного напряму діяльності психологічної служби передбачає роботу з попередження несприятливих умов у розвитку особистості, групи. Специфіка превентивної роботи полягає в тому, що вона починається тоді, коли ще немає особливих складностей у розвитку дитини чи колективу. Психолог, вивчаючи умови індивідуального розвитку особистості, соціально-психологічні зміни у житті мікро- та макросоціуму, прогнозує можливість появи тих чи інших ускладнень і проводить попереджувальну роботу. Превентивний напрямок передбачає:
Превентивний напрямок передбачає роботу з педколективом з профілактики несприятливого психічного клімату, перевтоми і стресів, синдрому професійного вигорання. В рамках превентивного напрямку передбачено консультування з батьками і вчителями, тренінги, релаксаційні техніки.
Психологічна просвіта Важливість цього напрямку роботи практичного психолога полягає в тому, що він спрямований на розширення кордонів уявлень особистості про власне «Я», про систему взаємозв'язків «людина—людина», «людина—суспільство», «людина—світ». Просвітницький напрямок охоплює роботу з усіма учасниками навчально-виховного процесу: учнями (дітьми), батьками, адміністрацією закладу, педагогами. Форми роботи психологічної служби у напрямку психологічної просвіти:
Матеріали для забезпечення просвітницького напрямку можна знайти в періодичній професійній пресі, використати власні професійні надбання, результати обміну досвідом з іншими психологами і соціальними педагогами, отримати консультацію в методичному кабінеті (центрі).
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 332; Нарушение авторского права страницы