Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Використання в господарській діяльності прав інтелектуальної власності
Задача № 1 У 1993 р. компанія "Hugo Boss" зареєструвала в Міжнародному бюро Світової організації інтелектуальної власності знак для товарів і послуг "Baldessarini HUGO BOSS" для товарів 34-го класу Міжнародної класифікації товарів і послуг "Тютюн; обладнання для куріння; сірники" з терміном дії міжнародної реєстрації 20 років. В Україні цей знак було взято під охорону з 20 липня 1993 року, а відомості про початок його дії опубліковано 18 жовтня 1993 року. У травні 1999 року компанія "Reemstma cigarettenfabriken GmbH" подала позов до компанії "Hugo Boss" з вимогами про дострокове припинення на території України дії міжнародної реєстрації знака для товарів 34-го класу Міжнародної класифікації товарів і послуг і про зобов’язання Державного патентного відомства України повідомити про це в Міжнародне бюро Світової організації інтелектуальної власності. Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що компанія "Hugo Boss" протягом довгого часу не використовує в Україні зареєстрований товарний знак. Власну ж реєстрацію товарного знака, на думку позивача, було здійснено для того, щоб перешкодити використовувати марку "ВОSS" для тютюнових виробів.
Питання: 1. Чи має обмеження термін, після закінчення якого дію свідоцтва на товарний знак, що не використовується на території України, може бути припинено в судовому порядку? Що розуміється під використовуванням товарного знака? 2. Чи є правомірним установлення необхідності використовувати власником свого майна (товарного знака)? Як у цьому контексті можна охарактеризувати дії компанії " Hugo Boss "? 3. Яке рішення повинен прийняти суд?
Задача № 2 Виробник чаю марок "Lipton", "Dilmah" і "Milford" компанія "Ostfriesische Tea Gesellschagt Laurens Spethmann" подала заявку на розповсюдження міжнародної реєстрації вищезазначених товарних знаків на території України. Незважаючи на те, що ці знаки було зареєстровано на ім’я виробника ще за часів колишнього СРСР, а термін дії реєстрації ще не закінчився, Державне патентне відомство України відмовило заявнику в розповсюдженні міжнародної реєстрації, посилаючись на те, що на ці товарні знаки вже подано заявку на ім’я дистриб’ютора компанії – товариства з обмеженою відповідальністю "Зовнішньоторговельна фірма «Мономах»", яке має більш ранню дату отримання.
Питання: 1. Хто має право на повторну реєстрацію товарного знака? 2. Які товарні знаки не можуть одержати правову охорону? 3. Чи може бути зареєстрований знак на ім’я дистриб’ютора без згоди на це виробника (власника товарного знака)? 4. Чи правомірною є відмова працівників Державного патентного відомства України? 5. Якими повинні бути дії представників компанії "Ostfriesische Tea Gesellschagt Laurens Spethmann"?
Задача № 3 У 2005 році товариство з обмеженою відповідальністю "Флеш", яке займалося виготовленням телевізійних ігрових приставок, подало до Державного патентного відомства України заяву на реєстрацію знака для товарів і послуг "Nіnтеndо" і одержало у вересні 2006 року відповідне свідоцтво. Після перебігу певного часу компанія "Nintendo Co Ltd " (Японія) звернулася до суду з позовом до товариства і Держпатенту з вимогою про визнання недійсним свідоцтва на вищезазначений знак для товарів і послуг, посилаючись на те, що ТОВ користується загальновідомим знаком "Nіnтеndо", який належить компанії з 1933 р., тим самим вводячи в оману споживачів щодо якості товару і його виробника. Відповідач позов не визнав, посилаючись на те, що компанія "Nintendo Co Ltd" не працювала і не працює на ринку України, а отже, знак "Nintendo" не є загальновідомим.
Питання: 1. Які знаки для товарів і послуг не можуть бути зареєстровані в Україні? 2. Які знаки належать до загальновідомих? Чи можна вважати знак "NINTENDO" загальновідомим? Яким чином це можна довести? 3. Чи може знак для товарів і послуг, який збігається з фірмовим найменуванням їх виробника, бути зареєстрований на ім’я українського товариства? 4. Чи заслуговують на увагу доводи відповідача про те, що знак "NINTENDO" не є загальновідомим, оскільки компанія-виробник не працювала і не працює на ринку України? 5. Яке рішення повинен прийняти суд?
Задача № 4 У 1995 р. п’ять фізичних осіб створили та зареєстрували товариство з обмеженою відповідальністю "Арктика". Основною діяльністю товариства була торгівля продуктами харчування дитячого асортименту. Після закінчення трьох років один із колишніх працівників товариства заснував приватне підприємство "Арктика", яке також займалося торгівлею продуктами харчування для дітей. Місцеве відділення Антимонопольного комітету України, до якого звернулося ТОВ "Арктика" з відповідною заявою, зобов’язало ПП "Арктика" припинити дії, спрямовані на неправомірне використовування фірмового найменування ТОВ, і сплатити штраф. Не погодившись із цим, ПП "Арктика" звернулося до суду.
Питання: 1. Що входить до поняття "фірмове найменування"? 2. Чи можна вважати, що фірмове найменування "Товариства з обмеженою відповідальністю «Арктика»" ідентичне фірмовому найменуванню "Приватне підприємство «Арктика»"? 3. Чи має право ТОВ "Арктика" без звернення до Антимонопольного комітету України звернутися відразу до господарського суду, вимагаючи при цьому відшкодування збитків? Якщо має, то відшкодування яких збитків воно б мало право вимагати? 4. Яке рішення повинен прийняти господарський суд?
Задача № 5 У серпні 2004 року закрите акціонерне товариство "Альфа Капітал Україна" звернулося до господарського суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Українська фінансова компанія «Альфа-Капітал»". У позові ЗАТ вимагало від ТОВ припинити використовування у своїй назві позначення "Альфа Капітал", посилаючись на те, що останнє є зареєстрованим за позивачем товарним знаком для всіх (42-х) класів Міжнародної класифікації товарів і послуг. Суд відмовив ЗАТ у позові, указуючи, зокрема, що відповідач зареєстрований у формі ТОВ, а не у формі ЗАТ. Крім того, позивач не дав підтвердження того, що використовування відповідачем товарного знака позивача приводить до змішування з його діяльністю, а тому це не може вважатися недобросовісною конкуренцією.
Питання: 1. Чи є обов’язковою реєстрація права власності на фірмове найменування? 2. Чи має значення різниця в організаційно-правових формах сторін спору? 3. Чи заслуговує на увагу неподання позивачем доказів того, що використовування його товарного знака приводить до змішування з діяльністю відповідача? 4. Чи правомірним є рішення суду?
Задача № 6 ЗАТ "Марг-Вест" є власником знака для товарів і послуг "Провансаль", який використовується на упакуванні товарів, а також у рекламі. Підприємство займається виробництвом та реалізацією молочної продукції на території Донецької області. Аналізуючи ринок збуту своєї продукції, ЗАТ "Марг-Вест" виявило на ринку міста Донецька майонез, який виготовляє ТОВ "Дон-Вест", зі схожим упакування і знаком "Провансаль". ЗАТ "Марг-Вест" звернулося до територіального відділення Антимонопольного комітету з заявою про неправомірне використання ТОВ "Дон-Вест" упакування та знака для товарів і послуг "Провансаль". У ході розслідування справи було виявлено, що ТОВ "Дон-Вест" не має законних підстав для використання знака для товарів і послуг "Провансаль". Згідно з експертним висновком патентного повіреного упакування майонезу з зображенням товарного знака "Провансаль", яка використовується відповідачем, схожа з упакуванням, у якому реалізує майонез заявник, у результаті чого можливим є змішування продукції цих підприємств.
Питання: 1. Дайте визначення недобросовісної конкуренції та вкажіть ії види. 2. Який вид недобросовісної конкуренції має місце в наведеному випадку? 3. Розкрийте склад правопорушення скоєного ТОВ "Дон-Вест". Охарактеризуйте види відповідальності, передбачені за недобросовісну конкуренціюю. Яку необхідно застосувати в цьому випадку? Яке рішення повинне винести територіальне відділення АМК?
Задача № 7 До територіального відділення Антимонопольного комітету звернулося ЗАТ "Оболонь" з заявою про неправомірне використання його об‘ємного товарного знака ТОВ "Кристал". У ході розгляду справи було встановлено, що заявник і відповідач займаються виробництвом слабоалкогольних напоїв. Свою продукцію вони розливають у пляшки 0,33 л з надписом "Оболонь". ЗАТ "Оболонь" має свідоцтво на товарний знак у вигляді пляшки, словесного відображення логотипа "Оболонь" та етикетки, на якій воно зображено. Згідно з експертним висновком патентного повіреного пляшка з зображенням "Оболонь", яка використовується відповідачем, аналогічна пляшці, у яку розливає свою продукцію заявник. Тому в таких обставинах можливим є змішування продукції цих підприємств. Дайте визначення строку дії знака для товарів і послуг. Назвіть його об’єкти й функції. Дайте характеристику свідоцтва, яке видається на знак для товарів і послуг. Дайте визначення строку неправомірного використання знака для товарів і послуг. Охарактеризуйте склад згаданого правопорушення. Які санкції необхідно застосувати до порушника? Яке рішення має прийняти територіальне відділення АМК?
Задача № 8 Машинобудівний завод "Сігма" підписав ліцензійний договір з АТ "Квант" на надання йому невиключної ліцензії на виробництво та продаж свого винаходу "Малогабаритна автоматична пральна машина". АТ "Квант" виплатило ліцензіару одноразовий платіж, а після початку промислового виробництва пральних машин почала виплачувати роялті. Після перебігу шести місяців промислового виробництва ліцензіат зупинив виплату роялті, посилаючись на тимчасові фінансові труднощі, хоч і продовжував нарощувати обсяги виробництва та продажу пральних машин. Завод "Сігма" звернувся до господарського суду з позовом про стягнення роялті з АТ "Квант".
Питання: 1. Дайте визначення строку ліцензійного договору. Охарактеризуйте його види залежно від об’єктів промислової власності, а також обсяг переданих прав на використання. 2. Яким має бути зміст ліцензійного договору, його предмет, основні обов’язки ліцензіара та ліцензіата, види ліцензійних виплат, порядок їх сплати, а також контроль за правильністю їх нарахування? 3. У якому порядку проводиться реєстрація ліцензійних договорів? 4. Яке рішення повинен прийняти суд у цьому спорі?
Задача № 9 Працівники ОВС провели перевірку дотримання законодавства у сфері розповсюдження примірників аудіовізуальних творів і фонограм на залізничному вокзалі станції Донецьк. У результаті перевірки було встановлено, що приватний підприємець Степанов у кіоску, розташованому на цьому вокзалі, продавав аудіо- та відеокасети, упакування яких не мали контрольних марок або були з марками, серії яких не збігались із серіями носіїв цієї продукції. На відеокасетах відсутній номер прокатного свідоцтва. На місці продажу примірників аудіовізуальних творів і фонограм відсутня апаратура для перевірки якості запису. Розрахунок із покупцями здійснювався без використання контрольно-касового апарата.
Питання: 1. Яким є правомірний порядок розповсюдження примірників аудіовізуальних творів і фонограм? Які нормативні акти реґулюють цей порядок? 2. Дайте визначення поняття контрольної марки та її значення. Які маркувальні дані повинне містити упакування примірників аудіовізуальних творів і фонограм? 3. У чому полягає поняття права розповсюдження фільму та його видів? 4. Охарактеризуйте правила роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів і фонограм. Які порушення вчинив підприємець Степанов?
Задача № 10 У вересні 1998 року представництво компанії "Coca-Cola Company" звернулося до Антимонопольного комітету з заявою про те, що Київське представництво фірми "AD" (Алжир) неправомірно використовує знак для товарів і послуг "Fanta", право власності на який належить компанії "Coca-Cola Company". У ході розгляду в справі було встановлено, що в 1997 році відповідач здійснив поставку до України концентрату для виготовлення безалкогольних напоїв під назвою "Fanta", не маючи на це передбачених законодавством правових підстав.
Питання: 1. Якій правовій кваліфікації підлягають дії Київського представництва фірми "AD"? 2. Чи встановлено юридичну відповідальність за дії Київського представництва фірми "AD"?
Тема 9 |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 265; Нарушение авторского права страницы