Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Правове реґулювання ціноутворення
Задача № 1 Головним інспектором Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області в м. Сєвєродонецьку 20 липня 2005 року було проведено перевірку дотримання законодавства в комерційній фірмі. За заниження роздрібних цін на імпортні тютюнові вироби на суму 5 тис. грн. застосовано штрафні санкції в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Питання: 1. Якою є мета такого контролю? 2. Якими є завдання та повноваження Держцінінспекції з контролю за цінами? 3. Чи правомірними є дії Держцінінспекції в цьому випадку? 4. Чи є санкції за такі дії?
Задача № 2 До територіального відділення Антимонопольного комітету звернулося підприємство з проханням перевірити обґрунтованість цін і тарифів на ритуальні послуги, які застосовує комунальне підприємство "Стікс". У ході розгляду в справі було з‘ясовано, що комунальне підприємство, маючи монопольне становище на реґіональному ринку послуг, установлює на них ціни, що значно перевищують ціни на такі послуги в інших містах Криму. Питання: 1. Кваліфікуйте дії комунального підприємства. 2. Яка передбачається відповідальність за такі правопорушення?
Задача № 3 "Українська залізниця" розраховує розмір плати за послугу з повернення невикористаних квитків і повідомляє всі залізничні станції про це. З 20 січня 2001 року цю ціну було встановлено в розмірі 2 грн. за касові операції щодо кожного поверненого квитка. Фактично не скориставшись послугою залізниці з перевезення, пасажир втрачав тільки за касові операції купівлі-продажу квитка 3,5 (1,5 + 2) грн., і крім того, вартість частини плацкарти залежно від часу повернення квитка, що дорівнювала вартості проїзду пасажира на відстань 90 км з урахуванням витрат на підготування складу до рейсу. При цьому калькуляція вартості послуги включала витрати, які не відносяться до діяльності кас з цієї операції. За рахунок коштів, одержаних від громадян, які не користувалися спеціалізованими послугами вокзалів, оскільки відмовилися від поїздки, фінансувалося утримання вокзалів. Аналіз ринку пасажирських перевезень іншими видами транспорту показав, що в міжміських автоперевезеннях, авіаперевезеннях, тобто на конкурентних ринках, не передбачається плата за послугу повернення платежів за невикористані проїзні документи.
Питання: 1. Кваліфікуйте дії підприємства. 2. Чи є санкції за такі дії? 3. Чи є порушення антимонопольного законодавства у діях "Української залізниці"? Якщо так, то яке? Задача № 4 Спільне підприємство споживчої кооперації має монопольне становище на місцевому ринку надання торгових місць у м. Миколаєві. Договірна орендна плата для підприємств споживчої кооперації області, а також деяких інших суб’єктів господарювання встановлювалася лише в розмірі витрат спільного підприємства на комунальні послуги. Ті витрати, які підприємство несло внаслідок надання цих пільг, перекладалися на контраґентів, що залишилися. При розрахунку цін для них до витрат включалися амортизаційні відрахування й відрахування на поточний ремонт основних фондів, якими контраґенти не користувалися. Для підприємців, що здійснюють торгівлю з власних транспортних засобів, застосовувався рівень рентабельності – 367 відсотків, а для торговців з лотків – 80 – 90 відсотків.
Питання: 1. Кваліфікуйте дії спільного підприємства споживчої кооперації? 2. Яка передбачається відповідальність за такі правопорушення?
Задача № 5 Елеватор має монопольне становище на ринку послуг заготівлі та зберігання зерна й насіння соняшника в межах двох районів Дніпропетровської області. За послугу з приймання зерна елеватор установив ціну, яка була майже в 4 рази нижчою за її собівартість. Її порівняння з вартістю аналогічної послуги трьох інших хлібозаготівельних підприємств реґіону показало, що вартість приймання однієї тонни зерна на елеваторі нижча, ніж на другому комбінаті хлібопродуктів на 9,7 грн., ніж на третьому – на 6,82, на четвертому – на 7,43 грн. Надалі елеватор збільшив тариф за зберігання однієї тонни зерна на місяць з 1,5 дол. до 10 дол.
Питання: 1. Кваліфікуйте дії елеватора. 2. Які санкції в цьому випадку можна застосувати?
Задача № 6 Міський відділ паспортно-реєстраційної та міґраційної роботи (відділ) має виключне право в межах м. N на оформлення й видачу закордонного паспорта громадянина України. Територіальним відділенням Антимонопольного комітету було виявлено, що відділ відмовляв громадянам у наданні бланка заяви-анкети, мотивуючи це відсутністю бланків. Але на стенді в коридорі відділу у формі оголошення містилася інформація для клієнтів, яким радили, для того щоб одержати (замінити) закордонний паспорт, звернутися до туристичних бюро "Супутник" або "Турист", де їх проконсультують, як заповнювати необхідні анкети. Водночас перевіркою було встановлено, що насправді відділ достатньо забезпечений чистими бланками заяв-анкет. В обласному колективному дочірньому підприємстві "Турист" умовою продажу чистого бланка заяви-анкети було обов’язкове надання послуги щодо його машинописного заповнення й надання консультацій щодо порядку оформлення документів на отримання закордонного паспорта, хоча за своїм змістом бланк заяви-анкети не вимагає додаткових роз’яснень або консультацій, а також машинописного оформлення даних заявника. Ціна цієї послуги з урахуванням вартості бланка (який повинен надаватися безкоштовно) складала 5 грн. Розрахунок ціни вказаної послуги, яку здійснило підприємство "Турист", свідчить, що з клієнта, крім вартості бланка заяви та друкування анкетних даних, додатково стягувалася плата за папір, використовування комп’ютера, консультацію і витрати на зарплату методиста.
Питання: 1. Кваліфікуйте дії міського відділу паспортно-реєстраційної та міграційної роботи, а також підприємства "Турист". 2. Які санкції можна відповідно до законодавства застосувати до порушників?
Тема 12 |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 218; Нарушение авторского права страницы